Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! някой може ли да ми помогне със следният проблем? РС се рестартира само по време на работа.първо се губи образа и става черен екран но звука продължава да се чува и след около 10сек.се рестартира РС.Понякога образа се губи и РС остава включено но няма образ.опитвах различни неща в настроиките на РС но не помагат.Преди бях с ХР а сега съм с 7 но проблема остана.проверявах видео картата и дъното но ми казаха че всичко е норм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм с ХР и имам папка minidump в WINDOWS и там има файлчета .dmp.виж дали ти имаш такава папка в 7-та,ако да качи някъде файловете и дай линк - някой,който разбира може да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А захранването  ?

ами захранването не съм проверявал.не разбирам от тези работи  но картината се губи а говора продължава и по някога е повече от минута и чак след това се рестартира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А конфигурацията каква е? Много би улеснил тия, дето могат да помогнат, ако дадеш малко повече информация за хардуера, както и за това, кога и как е възникнал проблема. Доколкото разбирам, проблема не е от сега.А кой ти проверява видеокартата?

ПП: Прегледай линковете от тая тема. Там има информация за подобен проблем при карти на AMD, които би трябвало да бъдат сменени.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е от преди няколсо месеца.от начало компа се рестартираше на 72 часа че и повече,след това почна на 48часа и след това на различно време.интересното е че когато е в сервиз не се рестартира.поне така казват майсторите.картата е проверявана в сервиз и казаха че няма проблеми с нея.

Редактирано от viras (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е от преди няколсо месеца.от начало компа се рестартираше на 72 часа че и повече,след това почна на 48часа и след това на различно време.интересното е че когато е в сервиз не се рестартира.поне така казват майсторите.картата е проверявана в сервиз и казаха че няма проблеми с нея.

Ако има описания проблем с керамичните кондензатори, то в сервиза може и да не разберат за проблема. Още повече, че ако е пробвана на друго дъно, с друго захранване, нещата може да са различни. Аз затова и попитах за модела на видеокартата, за да се изключи тоя проблем. Друга причина за рестартирането може да бъде заминаващото си захранване. Аз също имах такива проблеми преди няколко месеца, та се наложи да сменя старото 5-6 годишно захранване. Проблемите с черни екрани изчезнаха. И да, отначало са по-нарядко и главно след голям клок на видеокартата. После зачестяват. Така, че кажи си конфигурацията. Това не е някаква държавна тайна, която всеки трябва да крие. Не те питам за име и адрес ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има описания проблем с керамичните кондензатори, то в сервиза може и да не разберат за проблема. Още повече, че ако е пробвана на друго дъно, с друго захранване, нещата може да са различни. Аз затова и попитах за модела на видеокартата, за да се изключи тоя проблем. Друга причина за рестартирането може да бъде заминаващото си захранване. Аз също имах такива проблеми преди няколко месеца, та се наложи да сменя старото 5-6 годишно захранване. Проблемите с черни екрани изчезнаха. И да, отначало са по-нарядко и главно след голям клок на видеокартата. После зачестяват. Така, че кажи си конфигурацията. Това не е някаква държавна тайна, която всеки трябва да крие. Не те питам за име и адрес ;)

търсих един отчет на айда 64 който го направих в началото за да се види точно каква конфигурация имам но файла не може да се прикрепи.моята конфигурация -AMD Phenom II X4 B40,3000MHz дъно ASRock M3A785GM-LE/128M рам паметDDR 3 -1333,SDRAM-4096,  видео карта Radeon X1950 Pro (256Mb) хард диск 1TB

това е тест от днес

Report.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, поне се елиминира възможния производствен дефект на видеокартата. Предполагам захранването ти е старо. За жалост няма как да разбереш, дали е точно от него, освен да го смениш с друго за проба. Друг вариант, който може да оправи проблема временно е, да се разместят захранващите кабели така, че ако проблема идва от недостатъчно захранване на видеокартата, да се елиминира.  Но така и не каза захранването. Отвори капака на кутиятаи виж какво пише на табелката на захранването.  И още нещо кажи. Как се захранва видеокартата - от 6 пинов конектор от захранването или ползваш преход?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, поне се елиминира възможния производствен дефект на видеокартата. Предполагам захранването ти е старо. За жалост няма как да разбереш, дали е точно от него, освен да го смениш с друго за проба. Друг вариант, който може да оправи проблема временно е, да се разместят захранващите кабели така, че ако проблема идва от недостатъчно захранване на видеокартата, да се елиминира.  Но така и не каза захранването. Отвори капака на кутиятаи виж какво пише на табелката на захранването.  И още нещо кажи. Как се захранва видеокартата - от 6 пинов конектор от захранването или ползваш преход?

ами захранването ми е switching power supply-460w производство - Китай а захранването на видео картата  е с черен накрайник в който влизат 4 кабела/2 жълти един кафяв и един черен/.предполагам че захранването е на повече от 5 години както и самият комп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам не идва директно от захранването? Ако е така, пробвай да размениш мястото му на свързване. А това switching power supply не ми говори много. Виж под него какво пише. Примерно:

model:LC-B400ATX

Просто ме затрудняваш по максималния начин. Идеята е, ако захранването има две 12 V линии и някоя от тях се товари повече, правейки проблем, да се преразпредели натоварването по друг начин. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам не идва директно от захранването? Ако е така, пробвай да размениш мястото му на свързване. А това switching power supply не ми говори много. Виж под него какво пише. Примерно:

Просто ме затрудняваш по максималния начин. Идеята е, ако захранването има две 12 V линии и някоя от тях се товари повече, правейки проблем, да се преразпредели натоварването по друг начин. 

Ако е от захранването ще рестартира веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мод ATX-S460 .на захранването пише- DC Output max - жълто+12v/21A , червено-+5v/46A, оранж +3.3v/3.0A ,бял  -5v/0.5A , син -12V/1.01A , пурпур +5Vsb/2.5A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.