Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Уиндоус 7 не може да се инсталира/зареди

ScD

Препоръчан отговор

Донесоха ми да оправя едно лаптопче HP Probook 4515s.

AMD Turion II

3GB DDR2

ATI video (все още не съм поглеждал каква е точно... но вероятно е някаква вградена)

300GB Hard

Не зарежда уиндоус 7 в никакъв режим - зависва на логото. Инсталацията на уиндоус 7 зависва на логото също.

Няма проблем с подкарването на Live CD-та - в т.чис. Hiren, BackTrack и в момента зарежда инсталацията на XP.

Диска със седмицата тръгва без проблеми на друг лаптоп. Не мога да си го обясня.

Тествах и рамта и харда с Хирен-а - не показа грешки.

В момента инсталацията на XP-то се подкара без проблеми.

Такова чудо... не бях виждал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробвате от флашка .Това ,че диска се чете от друг лаптоп,не е гаранция ,че на диска му няма нищо ,опитайте с  друг диск .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много странно, срещал съм подобен проблем, но е зареждал в save mode, тогава причината се оказа прегряло видео. Да не забравяме, че подобни лаптопи си патят основно от прегряване вследствие на недобра поддръжка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така се получава и от тръгнал хард диск.Точно на едно НР съм имал подобна случка.Там докато не минах теста на хард диска и паметта,от вградения инструмент в БИОС,не ми разрешаваше инсталация(рестартираше се отново и отново).Веднага след теста тръгна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

hp има опция за тестване на диска, паметта и процесора - натиска F2 при влючване... иначе ми се е случвало на лаптоп да зависва на боотване на инсталация на чисто нов лаптоп и като напълня началото на диска с нули, после инсталацията си тръгва... случвало ми се е  на чисто нови току разпечатани дискове WD...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

инсталацията на ХР-то заби... пробвам да му сложа линукс на харда, да видим какво ще стане...

ЕДИТ: пусках и тестовете от биоса вчера - нямаше грешки... въртя някакъв Runing тест 3-4 часа, като редуваше тестове на паметта и на харда - нямаше грешки. Само малко се беше загрял.

Притесняват ме малко температурите, но изглежда да работи нормално... а за съжаление нямам "правилната" еврейска звезда за да стигна до охлаждането... (гадни шибани п*******и са тия от HP)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ъпдейт: инсталирах бактрак 5 на харда -> бачка без забележки.

Пробвах отново да му сложа уиндоус 7 и уиндоус виста -> и двете инсталации забиха още при зареждането...

в шах и мат съм...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ъпдейт: инсталирах бактрак 5 на харда -> бачка без забележки.

Пробвах отново да му сложа уиндоус 7 и уиндоус виста -> и двете инсталации забиха още при зареждането...

в шах и мат съм...

Щом като може да се инсталира Бактрак на този хард диск,няма причина да не се инсталира Уиндоус 7 ! За да стане обаче,трябва когато започне инсталацията,да се изтрият всички съществуващи дялове,да се форматира в формат NTFS.След това да се задели дял около 50 гб. за диск С ,в който да се инсталира.Останалото място ще се създаде диск Д,по време на инсталацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом като може да се инсталира Бактрак на този хард диск,няма причина да не се инсталира Уиндоус 7 ! За да стане обаче,трябва когато започне инсталацията,да се изтрият всички съществуващи дялове,да се форматира в формат NTFS.След това да се задели дял около 50 гб. за диск С ,в който да се инсталира.Останалото място ще се създаде диск Д,по време на инсталацията.

то това е ясно... въпросът е че инсталацията зависва още на логото, докато зарежда... не се стига изобщо до "прозорци", избор на дялове или каквото и да било.

Под линукс не се наблюдават превишени стойности на температурите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Наскоро за малко да го продам на един сервиз. И от там не успяха да му подкарат уиндоус, но поне го почистиха, смениха му термопаста.

Размениха хардовете с друг лаптоп. На нито един от двата неможеше да се инсталира уиндоус докато бяха разменени хардовете... 

Мистерията продължава... Някой да иска лаптоп, на който да се бачка само с линукс? Евтино го давам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване