Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ScD

Уиндоус 7 не може да се инсталира/зареди

Препоръчан отговор

Донесоха ми да оправя едно лаптопче HP Probook 4515s.

AMD Turion II

3GB DDR2

ATI video (все още не съм поглеждал каква е точно... но вероятно е някаква вградена)

300GB Hard

Не зарежда уиндоус 7 в никакъв режим - зависва на логото. Инсталацията на уиндоус 7 зависва на логото също.

Няма проблем с подкарването на Live CD-та - в т.чис. Hiren, BackTrack и в момента зарежда инсталацията на XP.

Диска със седмицата тръгва без проблеми на друг лаптоп. Не мога да си го обясня.

Тествах и рамта и харда с Хирен-а - не показа грешки.

В момента инсталацията на XP-то се подкара без проблеми.

Такова чудо... не бях виждал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пробвате от флашка .Това ,че диска се чете от друг лаптоп,не е гаранция ,че на диска му няма нищо ,опитайте с  друг диск .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странно, срещал съм подобен проблем, но е зареждал в save mode, тогава причината се оказа прегряло видео. Да не забравяме, че подобни лаптопи си патят основно от прегряване вследствие на недобра поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така се получава и от тръгнал хард диск.Точно на едно НР съм имал подобна случка.Там докато не минах теста на хард диска и паметта,от вградения инструмент в БИОС,не ми разрешаваше инсталация(рестартираше се отново и отново).Веднага след теста тръгна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hp има опция за тестване на диска, паметта и процесора - натиска F2 при влючване... иначе ми се е случвало на лаптоп да зависва на боотване на инсталация на чисто нов лаптоп и като напълня началото на диска с нули, после инсталацията си тръгва... случвало ми се е  на чисто нови току разпечатани дискове WD...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталацията на ХР-то заби... пробвам да му сложа линукс на харда, да видим какво ще стане...

ЕДИТ: пусках и тестовете от биоса вчера - нямаше грешки... въртя някакъв Runing тест 3-4 часа, като редуваше тестове на паметта и на харда - нямаше грешки. Само малко се беше загрял.

Притесняват ме малко температурите, но изглежда да работи нормално... а за съжаление нямам "правилната" еврейска звезда за да стигна до охлаждането... (гадни шибани п*******и са тия от HP)

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъпдейт: инсталирах бактрак 5 на харда -> бачка без забележки.

Пробвах отново да му сложа уиндоус 7 и уиндоус виста -> и двете инсталации забиха още при зареждането...

в шах и мат съм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи "прахолактика" и се надявай прегряването да не е нанесло трайни последствия.

И занапред се снабди с отверка Т8 ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъпдейт: инсталирах бактрак 5 на харда -> бачка без забележки.

Пробвах отново да му сложа уиндоус 7 и уиндоус виста -> и двете инсталации забиха още при зареждането...

в шах и мат съм...

Щом като може да се инсталира Бактрак на този хард диск,няма причина да не се инсталира Уиндоус 7 ! За да стане обаче,трябва когато започне инсталацията,да се изтрият всички съществуващи дялове,да се форматира в формат NTFS.След това да се задели дял около 50 гб. за диск С ,в който да се инсталира.Останалото място ще се създаде диск Д,по време на инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като може да се инсталира Бактрак на този хард диск,няма причина да не се инсталира Уиндоус 7 ! За да стане обаче,трябва когато започне инсталацията,да се изтрият всички съществуващи дялове,да се форматира в формат NTFS.След това да се задели дял около 50 гб. за диск С ,в който да се инсталира.Останалото място ще се създаде диск Д,по време на инсталацията.

то това е ясно... въпросът е че инсталацията зависва още на логото, докато зарежда... не се стига изобщо до "прозорци", избор на дялове или каквото и да било.

Под линукс не се наблюдават превишени стойности на температурите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро за малко да го продам на един сервиз. И от там не успяха да му подкарат уиндоус, но поне го почистиха, смениха му термопаста.

Размениха хардовете с друг лаптоп. На нито един от двата неможеше да се инсталира уиндоус докато бяха разменени хардовете... 

Мистерията продължава... Някой да иска лаптоп, на който да се бачка само с линукс? Евтино го давам...

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.