Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

marilyn39

грешка unknown filesystem

Препоръчан отговор

Здравейте, искам помощ. Наскоро реших да сложа уиндоус на лаптоп с убунту, но без да искам форматирах диска и прекъснах инсталацията. При следващото включване ми излезе следното съобщение "error unknown filesystem, grub rescue". Прочетох сума ти и теми из интернет, но навсякъде пишеше нещо различно. Моля помогнете ми - искам да инсталирам уиндоус, а не знам как да го направя да boot-ва.. :( :( Извинявам се ако има подобна тема... :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во си вземи буквар!

И тогава някой ще ти разбере темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во си вземи буквар!

И тогава някой ще ти разбере темата.

какъв е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъв е проблема?

И аз мога да  използвам редактора и да кажа после какъв е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е в ред, нормално е дава това. Трябва да си нагласиш стартирането да минава през CD, флашка или флаш.

Това се постига от BIOS/EFI менюто. Нататък вече е Windows. Бих те посъветвал да намериш някой, който да го инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мога да  използвам редактора и да кажа после какъв е проблема.

Като си толкова грамотен и кажи как да си оправи проблема.Ние ще си мълчим докато не дадеш адекватен отговор на въпроса а не само да се заяждащ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройваш от BiOS-a, системата да бутва първо от CD. Стартираш един жив диск, примерно с PMagic, стартираш редактора на дялове и правиш нова таблица на дяловете.

http://distrowatch.com/table.php?distribution=partedmagic

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако смяташ да си инсталираш само Уиндоус,както е казал колегата в горния пост настройваш си БИОС да бутва от CD/DVD първо и си инсталирваш Уиндоуса.Ако пък желаеш да ползваш и Убунту пак чрез инсталационния диск на Джама делиш си диска и инсталираш първо него после на другата партиция инсталираш Убунту. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а по какъв начин точно да го настроя да буутва, защото четох, че става с някакви кодове, пробвах, но не ми се получи... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а по какъв начин точно да го настроя да буутва, защото четох, че става с някакви кодове, пробвах, но не ми се получи...

Няма кодове :) Знаеш ли какво ти е дъното?Приципно рестартираш копютъра и със F8 или F10/F2 Tтрябва да излезне.Ако ли не по-лесния вариан е да ти го инсталира някой друг за да не разбуташ още нещо в БИОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма кодове :) Знаеш ли какво ти е дъното?Приципно рестартираш копютъра и със F8 или F10/F2 Tтрябва да излезне.Ако ли не по-лесния вариан е да ти го инсталира някой друг за да не разбуташ още нещо в БИОС.

Ако прецака биоса може да си го ресне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в настройките на BiOS. Става с натискане на определен бутон /F2, Dell, Esc/. Различен е за различните марки, но като стартираш всяка машина, това е първото нещо, което виждаш /долу, вляво/. Отиваш в стартовите опции и настройваш системата да бутва първо от CD. Над него може да е usb, но задължително HD трябва да е отдолу. След това поставяш записания бутващ диск /като образ/ с GParted и рестартираш компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако прецака биоса може да си го ресне.

При тези въпроси които задава (НЕКА НЕ СЕ СЧИТА ЗА ОБИДА А ЗА ГРАДИВНА КРИТИКА ;) ) едва ли знае къде се намира CMOS .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абсолютно нищо не знам за лаптопа честно казано... :D знам, че преди е бил със седмица и сега пак го искат със седмица... аз съм инсталирала и друг път windows, обаче за първи път се сблъсквам с Ubuntu... и натискам F12, но веднага след като ми изпише Sony Vaio i дава error unknown filesystem grub rescue> и до там... наистина се извинявам за глупавите ми въпроси, но съм много на зор... и мерси за отговорите ви ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрила си поне част от кореновата файлова система, а програмата за начално зареждане е останала. Поне, това мисля, че е станало. Дребен проблем, ако знаеш, какво да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрила си поне част от кореновата файлова система, а програмата за начално зареждане е останала. Поне, това мисля, че е станало. Дребен проблем, ако знаеш, какво да направиш.

Наистина ли мислиш че,като форматираш диск ще се "изтрие част от root" ?

Просто е форматиран на ниско ниво : тоест не е презаписала и MBR затова си седи и grub.

... Дребен проблем, ако знаеш, какво да направиш.

Мда преинсталация :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.