Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ChrisJobs

Модинг на кутия, очаквам критика, съвети, даване на акъл помощ и всичко друго.

Препоръчан отговор

Така, надявам се заглавието вече е достатъчно ясно и точно :) Моя е грешката съжалявам.

Здравейте приятели, преди около месец започнах малко мод по старата кутия, и днес ще видите до къде я докарах.
Доста грешки направих, защото имах много въпроси а имах проблем с регистрацията :)
Сега ще кажете, че не е нищо особено, но за момче като мен на 15г. не е и малко. Старая се да се различавам от връстниците, и докато са на кафе или дискотека, аз се грижа за машината ми. Не пуша и пия, компютрите са ми страст, от 3 години софтуера а от скоро и хардуера. Благодарен съм и на калдейта, за това което ми е дала, и че малко или много е различна от другите форуми, в които като пуснеш тема те плюят до последно.
По темата, ето малко снимки на още не завършената ми машина :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това са снимките искам и няколко съвета :)
Мисля вътре да сложа няколко ленти LED, и да поскрия малко кабелите в онзи маркуч, но не зная как, имам 2 80мм вентилатора и един 120, но не знам как да ги съчетая, не мога да ползвам този от 120 отзад, защото опира в плексигласа, искам да направя логото на nVidia някъде, но не знам къде. И имах идея отстрани да има разклонения направени от някакво цветно тиксо или самозалепваща цветна хартия. Тоест капака с плексигласа да има направено нещо като разклонения от клони или нещо подобно :)

Ако имате съвети критики и каквото и да е давайте смело, за това е качено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста добре се е получило. Сега ето няколко предложения от мен:

- По магазините продават такива лампички като тези за нова година, само че в един цвят, примерно оранжево. Вземи такива и ги закачи отпред около местата за разполагане на харда.

-Ако искаш да ти е по-тихо можеш да опиташ да изолираш вътрешнатаа част на кутията с гума.

-А пък ако можеш да рисуваш може да си татуираш кутията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен си се престарал. Това да облепиш дори записвачката и захранването с "карбоново" покритие чак пък... Иначе браво, с мерак далеч ще стигнеш !  :yanim:  П.П. А за логото на nVidia, ще го сложиш там където ще се вижда най - добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсех да си взема слийвинг кит, но никъде не намерих Варна и Шумен ги обиколих, но няма... Това за лампичките не се бях сещал :)

Не съм много на ти с запоявания (даже хич), и не знам тези лампички къде ще ги свържа, а и трябва да са доста късички. За какъв вид татуиране говорим? На плексигласа ли гравиране или по друг начин ? Записвачката беше най-лесната част :D Виж отзад дупките за вентилатора, с скалпел ги рязах една по една :D

Иначе ще се радвам кабелите да са в този маркуч но не знам дали ще стане. Първоначалните планове бяха доста по-добри, може да се види от (скицата) Исках отпред "турбина", но се оказа, че няма как, защото ми пратиха друга кутия, исках и панел с който да оправлявам вентилаторите и осветлението, но осъзнах, че не съм способен още на това, и така :) Приемам всякакви идеи, дори и най-трудните и пипкави, все пак имам доста време че да го направя още по хубав. Далеч съм от търсенето на перфектният компютър на външен вид за мен (за сега)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе ще се радвам кабелите да са в този маркуч но не знам дали ще стане. 

Как няма да стане, просто с макетно ножче/скалпел го цепиш на две(по дължина) и набутваш кабелите вътре.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето какъв е как да стане?

Аз бих махнал тези свински опашки - бих изпънал хубаво всички кабели и ще ги увия целите в изолирбланд. Има всякакви цветове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста грозничко ми се струва с изолириблнд  :/ Все си мисля, че с този маркуч на фона на карбона ще е доста добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста грозничко ми се струва с изолириблнд  :/ Все си мисля, че с този маркуч на фона на карбона ще е доста добре :)

Според мен не е така,но това е въпрос на лично мнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За светлини бих ти препоръчал това:

Публикувано изображение

Свети доста, няма нужда от резистори, на 12V е, също има лепенка отзад. Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва дето си му го препоръчал не е е лента RGB (red,green,blue) щото до колкото виждам,диодите са с по 4 крачета 5 даже

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аа ясно ясно просто онази отгоре ми заприлича на такава объркал съм се извинявам се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.