Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Мога ли да помоля някой да ми помогне... 

Имам следния проблем: 

Наложи ми се да инсталирам матричен принтер Epson lx-300. Намерих му драйверите в windows-а (с windowsl 7, 32 бита съм) и ги инсталирах, дойде момента да отпечатам пробната страница и до там, не стана нищо... След това опитах друг файл, но ми изписа, че има грешка и не може да бъде отпечатан документа.... Мисля, си че имам някакъв проблем с lpt1-порта, защото при един токов удар ми изгърмя мрежовата карта, нищо чудно и той да е изгърмял... Ще ме посъветвате ли какво мога да направя. 

Благодаря ви! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.epson.com/cgi-bin/Store/support/supDetail.jsp?oid=14245&infoType=Downloads&platform=OSF_W_VISTA-32 - опитайте с този драйвер за Виста 32 бит.

На страницата на Epson няма драйвери за 7-ца.

Уверете се на друга система, че принтера и кабела са наред и тогава опитвайте на вашата, щом се съмнявате в LPT порта.

Принтера и компютъра трябва да са включени в един контакт и кабела между двата (LPT кабела) се включва в портовете само при изключен от тока компютър и принтер (галванична връзка през масата)!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.epson.com/cgi-bin/Store/support/supDetail.jsp?oid=14245&infoType=Downloads&platform=OSF_W_VISTA-32 - опитайте с този драйвер за Виста 32 бит.

На страницата на Epson няма драйвери за 7-ца.

Уверете се на друга система, че принтера и кабела са наред и тогава опитвайте на вашата, щом се съмнявате в LPT порта.

Принтера и компютъра трябва да са включени в един контакт и кабела между двата (LPT кабела) се включва в портовете само при изключен от тока компютър и принтер (галванична връзка през масата)!!!

Какво ли не опитвах, но не иска и не иска да тръгне. Тези дни ще опитам на друг компютър да видим ще стане ли нещо. 

Сега направих това, което ме посъветвахте, но ефекта е пак нулев... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На друг компютър също не тръгва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия нямаха ли и USB, или е само при lx-300+II?

не, поне аз не виждам такъв изход.. 

Хайде и тогава пиши с конкретна информация...

в събота най-късно, защото сега нямам компютър, на който да опитам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от peter parker
      Здравейте приятели, 

Искам да попитам - има ли някой принтер canon pixma IX6850 , който да го продава?
      Взимам го за части!
      Благодаря предварително!
    • от Сервиз За Компютри
      Употребяван,малък принтер съсскенер ( мини скенер с подаващ лист ). Работещ, в до ро състояние. Барабана му е за смяна, но работи и сканира добре. Може да се вържеком компютър и да се ползва само скенер или принтер.
    • от sins.on.the.cross
      Здравейте, работя в малка счетоводна кантора и шефът ми даде задача ,която се състои в това да избера 2 принтера.До момента ползвахме едни опростени устройства на Brother ,но създават много проблеми и се наложи да ги премахнем.За нуждите на дейността ни е нужен лазерен принтер с автоматичен дуплекс,като с 1 зареждане на главата да може да прави не по-малко от 5000-6000 страници, месечното напрежение ще бъде от рода на 500-1000 страници,живот на барабана над 100 000 копия.Определящи са цената на устройството(бюджетни устройства) и цената на консумативите.Моля, дайте съвети,насоки, ако е възможно и предложения. Благодарности!
    • от Красимир Петровв
      Здравейте,
      Търся си черно-бял лазерен принтер с който да печатам вкъщи. Искам да взема такъв,  при който когато му сменям главата да не струва колкото самия принтер.
      Прочетох отгоре - отгоре за принтерите, но повечето теми, които намирам са много стари. Предполагам нещата са се променили от 2010 насам.
      Търся нещо, което да си струва парите. Ще се използва вкъщи, съответно едва ли ще се печатат над 500 страници / месец. Да кажем около 100-200.
      Доста съм ограничен в бюджета, стартирам фирма в момента и искам да си избера няколко и да видя дали ще ги има намалени на черния петък другата седмица.
      За сега съм се спрял на Brother HL1112E. Принтера струва 120 лв, а касетата му за зареждане е 25 лв. Което е приемлива цена за мен.
      Можете ли да ми предложите нещо подобно, защото тази марка я чувам за първи път и изобщо не знам как се държи, а и не успях да намеря много мнения за нея. Принтерите са ми пълна мъгла.
    • от Боби Акулата
      Как да разбера към коя точно USB букса ми е свързан принтера? Името на усб буксата да видя някъде или нещо такова. Всичко е наред а не иска да печата. Благодаря !
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.