Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дъщеря ми е качвала нещо и този сайт : http://www.search.ask.com/?o=APN10641A&gct=hp&d=2-1116&v=n8462-67&t=4 постоянно ми се зарежда в интернет експлорера като начална страница. Премахвам го от интернет туулс, задавам друга начална страница, деинсталирах всички възможни туурбарове, изчистих кеш-а с ccleaner-a, но не мога да намеря откъде се активира този адрес всеки път. Интересното е следното: когато вляза в ИЕ -между другото версията му е 10, Уин 7-64 бита, и въведа за нач.стр.например абв , при отваряне на нов таб промяната се отразява, затворя ли ИЕ и отвораряки го отново-виждам ask.com, като начална страница. От къде да го премахна?

Редактирано от svetdd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програми дето прихващат началната страница най-лесно се махат с hijackthis

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и с adwcleaner. Link: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/dl/125/ Цъкаш на Search, после на Delete. Следва рестарт и готово. Но ще трябва ръчно да си смениш домашната страници на браузера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо от казаното по-горе де помага, това ask.com не мога да го видя никъде, нито през контрол панела нито през мениджъра на адд-онс, никъде, качих програмите по-горе и нищо, стои си. Не пробвах само Malwarebytes Anti-Malware 1.75 , но той е платен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

качих програмите по-горе и нищо, стои си.

То не се оправя, само като качиш някоя програма :D  Например HJthis трябва да я пуснеш да сканира, да сложиш чавки на аск тулбара и да го изтрие...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Junkware Removal Tool

Junkware Removal Tool has the ability to remove the following types of programs:

• [*]Ask Toolbar [*]Babylon [*]Browser Manager [*]Claro / iSearch [*]Conduit [*]Coupon Printer for Windows [*]Crossrider [*]Facemoods / Funmoods [*]iLivid [*]IncrediBar [*]MyWebSearch [*]Searchqu [*]Web Assistant

When run, Junkware Removal Tool will remove all traces of these programs including their files, Registry keys, and folders.

Програми дето прихващат началната страница най-лесно се махат с hijackthis

Най-лесно се махат от HJT с OTL :P

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо от казаното по-горе де помага, това ask.com не мога да го видя никъде, нито през контрол панела нито през мениджъра на адд-онс, никъде, качих програмите по-горе и нищо, стои си. Не пробвах само Malwarebytes Anti-Malware 1.75 , но той е платен.

Първо: програмата която ти дадох премахва регистри, папки и файлове, но мизерията по браузер(адони, домашни страници) ТИ трябва да си ги оправяш. Другия вариант е да им върнеш заводските настройки. Malwarebytes  го има в безплатен и платен 30 дневен период. На финала на инсталацията трябвас само да махнеш отметката пред  ограденото и си готов:

Публикувано изображение

Иначе това няма да те пази, като е в безплатния вариант. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не се оправя, само като качиш някоя програма :D  Например HJthis трябва да я пуснеш да сканира, да сложиш чавки на аск тулбара и да го изтрие...

Нали се сещаш, че не съм чакал софта сам да ми проговори....ехх, и м/у другото в резултата от сканирането никъде на открива тоя аск...маркирах всички и ги сложих в игнорирания лист, ако ги изтрия се притеснявам да не зацапам пейзажа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте както ми отговориха от Ask.com: "

Публикувано изображение

Hi Svetoslav,

Either you or someone with access to your computer must have recently downloaded a Bandoo Media product - that would be the iMesh Radio Player toolbar, or a few other browser toolbars made by Bandoo. They bundle our search tools along with their products, and if not declined during installation, our search tools also install. This includes the default homepage that you're seeing.

Recently, Bandoo discovered a bug in its programs which caused our homepage to be stuck in Internet Explorer and was unchangeable. Fortunately, Bandoo made immediate fixes so that its products no longer force our homepage in Internet Explorer.

The fix that seems to work is going back and re-downloading and re-installing whatever Bandoo product was originally installed on your machine; then remove the Bandoo product, and change your IE homepage as desired. The Bandoo products have since been updated to no longer force our homepage, so after removing the second installation of Bandoo, you'll be able to change your IE homepage.

Best regards,
Eric
Global Customer Care Manager
Ask.com

"
от горе изброеното имам една папка Musiktoolbar, която обаче не мога да премахна, има ли ефективен софт, който да трие подобни папки и файлове, защото когато се опитам да ги делийтна, системата ми отговаря, че файловете се използват от друго приложение и не е възможно изтриване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от горе изброеното имам една папка Musiktoolbar, която обаче не мога да премахна, има ли ефективен софт, който да трие подобни папки и файлове, защото когато се опитам да ги делийтна, системата ми отговаря, че файловете се използват от друго приложение и не е възможно изтриване...

По всяка вероятност имаш процес, който е активен в момента и затова не можеш да изтриеш папката. Пробвай да я махнеш под Safe Mode.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като приключиш с малуера, издърпай ушите на дъщеря си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък бих сложил парола на акаунта и програма за родителски контрол.

Ако е дъщерята с отделен акаунт...Но пък ако ще дърпа нейните уши, ще трябва и своите да издърпа, затова че не е намерил време, или за нужно, да й обясни за птичките и пчеличките в интернет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност имаш процес, който е активен в момента и затова не можеш да изтриеш папката. Пробвай да я махнеш под Safe Mode.

Благодаря сърдечно, предполагам, че това е начин да премахна процеса, ще пиша по-късно.

Ако е дъщерята с отделен акаунт...Но пък ако ще дърпа нейните уши, ще трябва и своите да издърпа, затова че не е намерил време, или за нужно, да й обясни за птичките и пчеличките в интернет.

ЕЕЕ....разсмяхте ме, имате право за ушите....но за отделни акаунти, а за птички и пчелички темата е затворено отдавна...само не съм убеден в ползата от тея акаунти, личния ми опит от използването на акаунти в уйндоус не е голям, имам бегъл спомен как въпреки акаунтите файловете се пишат в едни исъщи папки и малко ми се обезмислиха нещата, не помня дали още бях с ХР...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.