Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Става въпрос за Compaq Presario CQ61-315SL, беше много задръстен с прах и вентилатора му виеше на умирачка . Погледах малко образователни клипове и се въоръжих с спец инструмент :) . Разглобих го ,почистих го , без да отлепям процесора , защото нямам паста да го лепна отново . По-обратният ред го сглобих ,завих всеки едни болт и дойде вълнуващата част със стартирането му. Да ,стартира се ,но заработи само вентилатора и сиди-то ,светнаха всички необходими лампички ,но дисплея си остана тъмен  и не изкара никакъв звук.Просто си стои тъмен монитора . Разглобих го отново с мисълта , че съм забравил някои кабел,букса не включена на мястото си или изобщо.Чак тогава видях едно съмнително малко копче запоено на самото дъно . Казаха ми , че това било reset. Може неволно да съм го натиснал . Какво се прави след това.  Ще съм страшно благодарен ако ме светнете по проблема ми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един практически съвет: Лаптопа работи и в абсолютно разглобено състояние. Така че ще ти се наложи да повториш процедурата и да го включваш периодично по време на сглобяването. Така ще разбереш в кой момент прекъсва и изобщо дали е все още работещ или плаче за сервиза...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си свалял процесора, значи не си изчистил нищо. Трябва да се продухат тръбичките, по които върви въздуха, защото те също са пълни с прах. Направил си нещо друго, което не можем да знаем какво е. Бутона ресет няма да причини този проблем от който се оплакваш. По-добре занеси компютъра на сервиз или на човек, който разбира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си свалял процесора, значи не си изчистил нищо. Трябва да се продухат тръбичките, по които върви въздуха, защото те също са пълни с прах. Направил си нещо друго, което не можем да знаем какво е. Бутона ресет няма да причини този проблем от който се оплакваш. По-добре занеси компютъра на сервиз или на човек, който разбира.

Нямам физическата възможност за сервиз , а в това село техници няма . За това писах тук . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам физическата възможност за сервиз , а в това село техници няма . За това писах тук . 

Ще го занесеш където има специалисти.Няма друга възможност. Това е с цел да не задълбочиш повече проблема.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го занесеш където има специалисти.Няма друга възможност. Това е с цел да не задълбочиш повече проблема.

Явно ще почака ,докато стъпя на цивилизацията :) Благодаря !  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледни хубаво пак всички кабели. Явно си забравил или не си пъхнал хубаво някой.

бутончето ресет не ти е объркал нищо дори и да си го натиснал.

За пример:

http://www.irisvista.com/tech/laptops/Toshiba-Satellite-L505-L505D/big/remove-laptop-motherboard-18.jpg

Виж кабелчетата идващи от монитора, как излизат при болтовете които държат монитора и основната част. - тези кабелчета се включват към дъното със широк кабел /бялата дълга букса/. При включването на този тип кабели трябва да си внимателен и да ги сложиш правилно. След слагането има едно краче, което трябва да се избута за да притисне кабела и да направи хубав контакт.

Благодаря ти много на теб и на pataran ,не знам какъв му беше проблема но по метода на изключване и включване на всеки отделен кабел се появи дисплея :) лек ден 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.