Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имам един компютър с три подути кондензатора, които правят много проблеми, но не знам от къде мога да купя нови, за да ги подменя. В града, в който живея няма нито един магазин, в който да продават точно моят размер и модел.

Не съм голям специалист на тази тема, но ето какво пише на един от кондензаторите: 

Публикувано изображение

Някой знае ли от къде мога да купя такива и на каква цена?

post-293560-0-93826200-1376297365_thumb.

Редактирано от xristo76 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да купиш нови няма никаква гаранция че ще тръгнат

Старото ми компче от това си отиде, моите бяха 4 подути, и в сервиза ми казаха че не си заслужава да се сменят с нови.

Но ако ти се дават пари на вятъра и ти се рискува - пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://store.comet.bg/Catalogue/CAP/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/#eyJpcHAiOiIxMCJ9

Аз си купувам от тук. И аз не разбирам много, но пък за сметка на това хората разбират достатъчно за да ме насочват. :)

Редактирано от sheky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да са същия модел. Може да закупиш сходни. Изчакай мнение на колегите, които разбират от електроника. Трябва обаче да се сменят всички кондензатори от този модел по дъното не само тези 3. Трябва да знаеш и как се сменят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да са същия модел. Може да закупиш сходни. Изчакай мнение на колегите, които разбират от електроника. Трябва обаче да се сменят всички кондензатори от този модел по дъното не само тези 3. Трябва да знаеш и как се сменят.

Аз няма да ги сменям. Познавам един човек, който може да ги смени, но не може да намери такива и ме накара да потърся.

http://store.comet.bg/Catalogue/CAP/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/#eyJpcHAiOiIxMCJ9

Аз си купувам от тук. И аз не разбирам много, но пък за сметка на това хората разбират достатъчно за да ме насочват. :)

Не можах да ги намеря тук, но разбрах какво трябва да търся в Google и намерих моят модел. http://pulsarbg.eu/324-680uf-4v-105c-8x9mm.html за 0,50лв.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах два такива подути. Бяха със същия капацитет, за напрежението забравих какви бяха, но с голяма играчка сам си ги смених с нови 1000 микрофарада (твоите са 680). Посъветваха ме да купя такива с ниско съпротивление. Малко по-скъпи са, но щом е за компютъра купих. Много им е труда смяната и рискуваш да повредиш някоя пътечка по многослойното дъно и да стане по-лошо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купуваш Хитано/Нишикон и забравяш за кондензатори с марки като Шушкон. Търсиш LowESR серии/с ниско съпротивление/ и специално питаш за такива. Ако няма Хитано/Нишикон ги попитай за кондензатори със същото качество. Кондензаторите са между 50 стотинки и левче от тези марки. Не си помисляй за Шушкон, защото ти гарантирам че дъното ще ти прави ядове. Аз сменях на едно клиентско дъно с Хитано и Нишикон, като преди това някой му беше сложил Шушкон и направо си бичеше сини екрани постоянно. След смяна с Хитано и Нишикон и няколко настройки в БИОС се стабилизира. Бих сменил всички, но имаше някои, които просто трудно се намираха или бяха много скъпи и клиентът не искаше. Ако имаш пари е хубаво да смениш всички кондензатори от една линия/една група, щом някои са подути, възможно е и други да отиват по този път. Това става обикновено от евтино и калпаво захранване и нестабилно напрежение на мрежата с пикове или некачествени кондензатори.

И да купиш нови няма никаква гаранция че ще тръгнатСтарото ми компче от това си отиде, моите бяха 4 подути, и в сервиза ми казаха че не си заслужава да се сменят с нови. Но ако ти се дават пари на вятъра и ти се рискува - пробвай.

Не си заслужава, защото те взимат по 5лв за смяна на бройка и смяна на 5-6 кондензатора ти излиза колкото ново дъно втора ръка. Ако можеш да ги смениш сам, ще си ги смениш за до 10лв.

Аз си купувам от тук. И аз не разбирам много, но пък за сметка на това хората разбират достатъчно за да ме насочват.

И какви взимаш, ако не е тайна? Шушкон?

Аз имах два такива подути. Бяха със същия капацитет, за напрежението забравих какви бяха, но с голяма играчка сам си ги смених с нови 1000 микрофарада (твоите са 680). Посъветваха ме да купя такива с ниско съпротивление. Малко по-скъпи са, но щом е за компютъра купих. Много им е труда смяната и рискуваш да повредиш някоя пътечка по многослойното дъно и да стане по-лошо.

Не се заменя с по-големи стойности, освен филтрови на входа на захранването! В някои случаи различен капацитет значи неработещо дъно. Ако беше си чел уроците, щеше да знаеш че LC резонатора(трептящ кръг) функционира при резонанс при точно определени стойности на L(индуктивен елемент) и C(кондензатор). Смени кондензатора с различен капацитет и няма да имаш резонанс, уредът няма да работи. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си заслужава, защото те взимат по 5лв за смяна на бройка и смяна на 5-6 кондензатора ти излиза колкото ново дъно втора ръка. Ако можеш да ги смениш сам, ще си ги смениш за до 10лв.

м тия ми искаха по 5 лева за един брой кондензатор - 5х4 20 и по 10 лева за смяната 10х4 40

бърр гърррр и гаранция никаква - я тръгнело я не

та кой може сам да си ги сменя е добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

м тия ми искаха по 5 лева за един брой кондензатор - 5х4 20 и по 10 лева за смяната 10х4 40 бърр гърррр и гаранция никаква - я тръгнело я не та кой може сам да си ги сменя е добре

5лв за брой кондензатор - те са откачили, но като си в София - така е. При нас в Бургас смяната е 5лв на кондензатор и цената на кондензатор между другото не е 5лв, дори марки като Hitano и Nichicon не са по 5лв/бройката. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5лв за брой кондензатор - те са откачили, но като си в София - така е. При нас в Бургас смяната е 5лв на кондензатор и цената на кондензатор между другото не е 5лв, дори марки като Hitano и Nichicon не са по 5лв/бройката.

мда, тука с всичко е така - режат ни главите без упойка

иначе дъно втора употреба е 50 пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се заменя с по-големи стойности, освен филтрови на входа на захранването! В някои случаи различен капацитет значи неработещо дъно. Ако беше си чел уроците, щеше да знаеш че LC резонатора(трептящ кръг) функционира при резонанс при точно определени стойности на L(индуктивен елемент) и C(кондензатор). Смени кондензатора с различен капацитет и няма да имаш резонанс, уредът няма да работи.

По принцип е вярно, но като не намерих същите и взех най-близкия капацитет. При мен всичко си тръгна нормално и досега си работи с сменените по 1000 микро. Но всеки случай е индивидуален. Аз рискувах много и имах късмет. При автора може нещата да са други. А и зависи каква роля играят точно тези които ще се сменят. Моите бяха нещо за рамта и ако ги бях оставиш щеше да ми изгори един транзистор по дъното, иначе си работеше и с подутите, но докога.

мда, тука с всичко е така - режат ни главите....

Това също е вариант, който забравих да спомена. Но малко късно след като вече са разпоени.

Можеше за да няма риск да се издърпат главите на кондензаторите и на останалите в платката крачета да се запоят внимателно новите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това също е вариант, който забравих да спомена. Но малко късно след като вече са разпоени. Можеше за да няма риск да се издърпат главите на кондензаторите и на останалите в платката крачета да се запоят внимателно новите.

Не това имаше предвид тя и това общо взето е много грозен и нефункционален вариант. Един път се опитах да запоявам, ей така за тест, кондензатор върху изкормените крачета на стар. Много по-лесно и естетически е да се запоят директно и трудно се запоява върху крачето. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старото ми компче от това си отиде, моите бяха 4 подути, и в сервиза ми казаха че не си заслужава да се сменят с нови.

Но ако ти се дават пари на вятъра и ти се рискува - пробвай.

Смени сервиза ;)

Аз ще се позлатя от тоя :) 17 са на брой :D

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени сервиза Аз ще се позлатя от тоя 17 са на брой

Сменял съм долу-горе толкова на брой на едно подобно ментеляво дъно.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Търсиш кондензатори електролитни от марките: Sanyo, Nichicon или Vishay. Последната марка е топ-производител и са определено скъпи. Дънната платка ти е осем-слойна и трябва вакуумен поялник. Ако завишиш капацитета - ще е в плюс. Проблемът обаче ще остане. Той идва от нискокачествено захранване. Там обърни внимание.  

успех

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш кондензатори електролитни от марките: Sanyo, Nichicon или Vishay. Последната марка е топ-производител и са определено скъпи. Дънната платка ти е осем-слойна и трябва вакуумен поялник. Ако завишиш капацитета - ще е в плюс. Проблемът обаче ще остане. Той идва от нискокачествено захранване. Там обърни внимание.успех

Колко пъти да се обяснява, че кондензатор не се заменя в разчетена схема с такъв с по-голям капацитет, ако не се познават особеностите на схемата? Един трептящ кръг - толкова проста схема не би работила по желаният начин, ако сменим кондензатора с такъв с друг капацитет. Nichicon и Hitano съм ползвал аз, от Sanyo нямам кой знае какви впечатления - рядко са ползвани от мен. Не е нужен вакуумен поялник, нужен е поялник с достатъчна мощност, кадърна човека и внимание да не се прегрее платката или новите кондензатори при запояването им. С 50W ZD98 - китайче с регулиране по мощност съм запоявал и разпоявал повече кондензатори, отколкото мога да им запомня бройката. За добро топлоодаване се капва капка припой на спойката на кондензатора, който ще се разпоява и после се допира поялникът. Не се грее много и се вади по малко от едното и после другото краче, докато излезе. Не се дърпа и напъва, за да не се откъснат контактните площадки - внимателно се измъкват. Използва се качествен припой - като Cynel. Безоловният припой, ползван в платките днес се топи с 20-тина градуса нагоре спрямо оловните припои - трябва да се има предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се грее много и се вади по малко от едното и после другото краче, докато излезе. Не се дърпа и напъва, за да не се откъснат контактните площадки - внимателно се измъкват.

Теб вече те признах !!! Просто е въпрос на време да прецакаш нещо. Хората са измислили вакум помпата ама някой още са в каменната ера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теб вече те признах !!! Просто е въпрос на време да прецакаш нещо. Хората са измислили вакум помпата ама някой още са в каменната ера.

Това няма да стане - белите при работа с такива платки са прегряване или нетърпение и изтръгване на контактни площадки. Става и без вакуум помпа, но лично при мен се търкаля една ръчна. п.п Да добавя Rubycon като марка. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма да стане - белите при работа с такива платки са прегряване или нетърпение и изтръгване на контактни площадки. Става и без вакуум помпа, но лично при мен се търкаля една ръчна. п.п Да добавя Rubycon като марка.

Естествено че става и без вакум помпа но е въпрос на време да прецакаш нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че става и без вакум помпа но е въпрос на време да прецакаш нещо.

Ако си идиот и време не ти трябва да прецакаш нещо. Аз с поялник работя сигурно от над 10години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си идиот и време не ти трябва да прецакаш нещо. Аз с поялник работя сигурно от над 10години.

Късмета на начинаещия !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късмета на начинаещия !

Аре у лево! 10години - начинаещ. Не всеки под ръка има поялни станции за по 500лв с приставки най-различни и помпички за припой автоматични. Ти казваш как е добре, аз казвам как става. Усилието и нужният майсторлък за двете - различен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Офтопик!

Не е важно от колко години работи човек с поялник. По-важно е с коя ръка го държи! /Често и двете му са...леви/

Но си прав. С течение на времето, човек придобива добро умение при работа с поялник. Иначе нали знаеш какво се говори за нас - българите? Единственото нещо, което правим много хубаво са ...децата - щото не ги правим с РЪЦЕ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аре у лево! 10години - начинаещ. Не всеки под ръка има поялни станции за по 500лв с приставки най-различни и помпички за припой автоматични. Ти казваш как е добре, аз казвам как става. Усилието и нужният майсторлък за двете - различен.

Споко ве ти даже и на майтап не носиш. Естествено че може да си ги разпояваш без помпа и да ти е кеф и по удобно така.  Но разликата е голяма. Понеже и от коли разбираш с тях ще ти дам пример. Едното в твоя случай е да караш кола с ръчни скорости а другото е да се оставиш на автоматика да ти ги нарежда. Колкото и да си професионалист не ти ли се е случвало да се замислиш за нещо и да оставиш дълга дистанция без да превключиш на горна предавка ? При автоматика тоя момент го няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едното в твоя случай е да караш кола с ръчни скорости а другото е да се оставиш на автоматика да ти ги нарежда. Колкото и да си професионалист не ти ли се е случвало да се замислиш за нещо и да оставиш дълга дистанция без да превключиш на горна предавка ?

Колата се усеща, като почне да ръмжи, за дето я напъваш на ниска предавка с високи обороти. Ръчните скорости пък са по-динамични. И това хич няма общо с темата. Какво е по-удобно е едно на ръка, но друго е с какво се разполага и какви пари има човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от internetreklama2
      Възползвайте се от богатия избор на детски дрешки, спални комплекти, комплекти за изписване, комплекти за кръщене, хавлии, пелени и други.Стремежът ни е всеки да потъне блажено в детския свят докато търси нужното му, да открие добре забравени неща или пък много харесвани.За да разгледате нашите стоки,заповядайте на посочения сайт.

• от Soviet Soldier
      Винаги около покупка на подобен тип техника се замислям "Какво стана с качествената българска техника от едно време?".

1- Защо не успяхме да съхраним и развием, поне едно предприятие в тази сфера след промените? 

2- Останаха ли изобщо в България производители на такъв тип техника, или практиката да се сглобяват китайски
      боклуци и да се продават, като български продукт е присъща за 100% от нашите "производители"?

3- Кои български производители (ако все още има такива) са ви известни, и какви са вашите мнение и впечатления за предлаганите от тях продукти?
    • от berbat0v
      Продава се работещ онлайн магазин за бижута на принципа дропшипинг/единствен партньор сме на доставчика/.Доставчика е официялен представител за България на марките : Q&Q , CASIO ,Paco Rabanne, Kontakt, Jet Set ,Omax,Sprinto,Prema,Time Force, Haurex-Italy/всички със сертификат и гаранция/.Магазина разполага с доста голям асортимент от артикули ,като преобладават бижутата,но доставчика дава възможност да се добавят още над 2000+ артикула от по-горе посочените марки.Платформата няма ограничение относно количеството на добавени артикули /като повечето платени и безплатни платформи/.Сайта е с платена тема,платен СЕО плъгин /спестява от допълнителни разходи за сео оптимизация/,платен секюрити плъгин,мобилна версия,лайв чат за по-добра комуникация с клиентите,НЕограничен брой имейл акаунти от вида ВАШЕТО-ИМЕ@BijuBG.net , SSL сертификат за сигурност, платен хостинг и домейн за 1 година. Страхотен домейн за дейноста на магазина,регистриран в търсачките!Правена е платена реклама във Фейсбук и Гугъл.Много добра комисионна,която се изплаща веднъж месечно /или при договорка и 2 пъти месечно/,коректност от страна на доставчика,каквато се очаква и от вас.Купувате готов,работещ бизнес без да е нужно да влагате средства за закупуване на стока,наемане на склад ,персонал и без да се ангажирате с доставки на стоки!!Купувате магазина и започвате да продавате!!Получавате също и безплатна потдръжка при възникнал технически проблем със платформата,както и безплатно обучение,ако се нуждаете от такова!!Адрес на магазина : https://www.BijuBG.net За контакти и повече информация : mihailov@chef.net Приемат се и оферти различни от посочената цена,като на всяка ще бъде отговорено!!
    • от berbat0v
      Продава се работещ онлайн магазин за бижута на принципа дропшипинг/единствен партньор сме на доставчика/.Доставчика е официялен представител за българия на марките : Q&Q , CASIO ,Paco Rabanne, Kontakt, Jet Set ,Omax,Sprinto,Prema,Time Force, Haurex-Italy/всички със сертификат и гаранция/.Магазина разполага с доста голям асортимент от артикули ,като преобладават бижутата,но доставчика дава възможност да се добавят още над 2000+ артикула от по-горе посочените марки.Платформата няма ограничение относно количеството на добавени артикули /като повечето платени и безплатни платформи/.Сайта е с платена тема,платен СЕО плъгин /спестява от допълнителни разходи за сео оптимизация/,платен секюрити плъгин,мобилна версия,лайв чат за по-добра комуникация с клиентите,НЕограничен брой имейл акаунти от вида ВАШЕТО-ИМЕ@BijuBG.net , SSL сертификат за сигурност, платен хостинг и домейн за 1 година. Страхотен домейн за дейноста на магазина,регистриран в търсачките!Правена е платена реклама във Фейсбук и Гугъл.Много добра комисионна,която се изплаща веднъж месечно /или при договорка и 2 пъти месечно/,коректност от страна на доставчика,каквато се очаква и от вас.Купувате готов,работещ бизнес без да е нужно да влагате средства за закупуване на стока,наемане на склад ,персонал и без да се ангажирате с доставки на стоки!!Купувате магазина и започвате да продавате!!Получавате също и безплатна потдръжка при възникнал технически проблем със платформата,както и безплатно обучение,ако се нуждаете от такова!!Адрес на магазина : https://www.BijuBG.net За контакти и повече информация : mihailov@chef.net Приемат се и оферти различни от посочената цена,като на всяка ще бъде отговорено!!
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам как стои въпросът с 4г или 3г модемите за Интернет от скоро си взех нетбук но Уай фи не навсякъде има и за това искам да попитам как точно може да полазвам модем и това би ли решило проблема ми с нета.  В смисъл веднъж като си закупя модем от някой  мобилен оператор еднократно ли заплащам за ползването на Интернета или трябва да плащам всеки месец месечна вноска за мобилния Интернетт . 

В
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.