Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

snickk

Смяна на изтекла шофьорска книжка

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да попитам дали някой знае как стои въпроса със смяна на изтекла шофьорска книжка?

Книжката е от онези розовите ламинираните и е за категории B, C, M и Т. Изтекла е преди 10 години (валидна е до 2003).

Ще трябва ли да плащам някакви глоби и да се явявам отново на някакъв изпит? Опитах се да звъня в КАТ, но телефоните им дават свободно, а няма кой да вдигне. :)

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не може ли да утидете до КАТ.? Баща ми беше закъснял с 10 дена и имаше 50 лв. глоба твойта сигурно ще е ..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глоба ще платите със сигурност, а за явяване на изпити, едва ли.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, да нямаш проблем със знаците, че те е страх за листовките?  :P

Ти пък недей така плаши човека... :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък недей така плаши човека... :P

Защо да го плаши.? И мен отначалото ме беше много страх, спекъх се и ме скъсаха следвъщия път изпих една бирица, за успокоение и 97/97 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко е тва 97/97? Кръвното ли?

:D  97 от 97 точки на изпита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено глобата е 20 лева,но по Закон тя варира от 20 до 150 лева.

За кат."С" ще ти трябва освен медицинско и психо изпит. Той е около 50 лева.

Повече от 150 лева не трябва да ти струва всичко,ако глобата ти е 20 лева.

Срока на валидност за кат."С" е 5 години,а за кат."В"-10 години.

Ако мислиш да ползваш само кат."В",го заявяваш и ти подновяват книжката само за тази категория.

Така спестяваш и от психо изпит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ovitech
      Здравейте, може ли да помоля за малко информативно съдействие отностно една рядка, но и доста неприятна ситуация в която изпаднах. Случаят е следния...
      Миналата година, декември месец си харесах един Ford Focus 2012 модел продаван втора употреба от юридическо лице. На 20 Декември преведох съответната сума, като ми бе издадена фактура и касов бон, но не минахме през нотариус същият ден тъй като се появи неотложна работа и го оставихме за 22 Декември, до тук добре. На 21 Декември обаче трето лице познат на собственика причинява ПТП именно с този автомобил при което отнема предимството на тежка самоходна машина в резултат на което дясната носеща греда на автомобила бива прибрана така да го нарека чак до скоростния лост, при проверка на документите от служители на КАТ-Пловдив се оказва, че шофиралият автомобила бил и с изтекла книжка при което свалят номерата и спират автомобила от движение за 6 месеца.
      Към настоящият момент считано от 27-ми декември или друга дата през късния декември знам че отмениха, свалянето на номера поради изтекла книжка, а колата все още не е прехвърлена през нотариус тъй като собственика й отлага или не си вдига телефона, като в същото време отказва и да върне заплатената сума за автомобила за който така или иначе съм намерил ново купе и всички останали части които ще трябва да се подменят.

Въпроса ми към Вас по запознатите е сега след като отпадна наредбата за свалянето на регистрационните номера при изтекла книжка и съответното и псотавяне буквално на трупчета за 6 месеца, при смяна на собствеността която в моя случай и по съдебен ред ще се случи, дали ще мога да регистрирам автомобила или задължително ще трябва да чакам да изтекът тези 6 месеца принудително спиране от движение които са наложили от КАТ-Пловдив?
    • от George Dinev
      Здравейте! Записах се на шофьорски курсове при инструктор , който ги води на лек автомобил - голф и на джип. Въпросът ми е : На какво е по-удобно и добре да изкарам курсовете според вас? Благодаря Ви : )
    • от Martin Meramdzhiez
      Здравейте. Значи първо искам да се извиня ако има такава тема вече, но искам да питам за това дали мога да карам с предружител /баща ми/ на полигон без книжка.Тоест аз сега нямам още и 16 знам, че ми е рано още, но все пак искам да знам дали мога. Благодаря предварително.
    • от тъпо_Куче_багерист
      Пирвет! Искам да попитам дали някой знае как стой въпроса със смяна на стара шофьорска книжка? Книжката е с категории B, C, M и Т и е от преди 10-11 год. и наистина е от старите, каквито бяха още по комунистическо време ... Става дума за това дали изобщо ще я признаят като документ и как изобщо стоят нещата със глоби, необходими документи за издаването, дали наистина се минава отново на психотест / понеже ми казаха приятели , че и това е възможно/ и т.н. Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.