Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да попитам дали някой знае как стои въпроса със смяна на изтекла шофьорска книжка?

Книжката е от онези розовите ламинираните и е за категории B, C, M и Т. Изтекла е преди 10 години (валидна е до 2003).

Ще трябва ли да плащам някакви глоби и да се явявам отново на някакъв изпит? Опитах се да звъня в КАТ, но телефоните им дават свободно, а няма кой да вдигне. :)

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не може ли да утидете до КАТ.? Баща ми беше закъснял с 10 дена и имаше 50 лв. глоба твойта сигурно ще е ..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глоба ще платите със сигурност, а за явяване на изпити, едва ли.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, да нямаш проблем със знаците, че те е страх за листовките?  :P

Ти пък недей така плаши човека... :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък недей така плаши човека... :P

Защо да го плаши.? И мен отначалото ме беше много страх, спекъх се и ме скъсаха следвъщия път изпих една бирица, за успокоение и 97/97 :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко е тва 97/97? Кръвното ли?

:D  97 от 97 точки на изпита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено глобата е 20 лева,но по Закон тя варира от 20 до 150 лева.

За кат."С" ще ти трябва освен медицинско и психо изпит. Той е около 50 лева.

Повече от 150 лева не трябва да ти струва всичко,ако глобата ти е 20 лева.

Срока на валидност за кат."С" е 5 години,а за кат."В"-10 години.

Ако мислиш да ползваш само кат."В",го заявяваш и ти подновяват книжката само за тази категория.

Така спестяваш и от психо изпит.

Редактирано от dimd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Ovitech
      Здравейте, може ли да помоля за малко информативно съдействие отностно една рядка, но и доста неприятна ситуация в която изпаднах. Случаят е следния...
      Миналата година, декември месец си харесах един Ford Focus 2012 модел продаван втора употреба от юридическо лице. На 20 Декември преведох съответната сума, като ми бе издадена фактура и касов бон, но не минахме през нотариус същият ден тъй като се появи неотложна работа и го оставихме за 22 Декември, до тук добре. На 21 Декември обаче трето лице познат на собственика причинява ПТП именно с този автомобил при което отнема предимството на тежка самоходна машина в резултат на което дясната носеща греда на автомобила бива прибрана така да го нарека чак до скоростния лост, при проверка на документите от служители на КАТ-Пловдив се оказва, че шофиралият автомобила бил и с изтекла книжка при което свалят номерата и спират автомобила от движение за 6 месеца.
      Към настоящият момент считано от 27-ми декември или друга дата през късния декември знам че отмениха, свалянето на номера поради изтекла книжка, а колата все още не е прехвърлена през нотариус тъй като собственика й отлага или не си вдига телефона, като в същото време отказва и да върне заплатената сума за автомобила за който така или иначе съм намерил ново купе и всички останали части които ще трябва да се подменят.

Въпроса ми към Вас по запознатите е сега след като отпадна наредбата за свалянето на регистрационните номера при изтекла книжка и съответното и псотавяне буквално на трупчета за 6 месеца, при смяна на собствеността която в моя случай и по съдебен ред ще се случи, дали ще мога да регистрирам автомобила или задължително ще трябва да чакам да изтекът тези 6 месеца принудително спиране от движение които са наложили от КАТ-Пловдив?
    • от George Dinev
      Здравейте! Записах се на шофьорски курсове при инструктор , който ги води на лек автомобил - голф и на джип. Въпросът ми е : На какво е по-удобно и добре да изкарам курсовете според вас? Благодаря Ви : )
    • от Martin Meramdzhiez
      Здравейте. Значи първо искам да се извиня ако има такава тема вече, но искам да питам за това дали мога да карам с предружител /баща ми/ на полигон без книжка.Тоест аз сега нямам още и 16 знам, че ми е рано още, но все пак искам да знам дали мога. Благодаря предварително.
    • от тъпо_Куче_багерист
      Пирвет! Искам да попитам дали някой знае как стой въпроса със смяна на стара шофьорска книжка? Книжката е с категории B, C, M и Т и е от преди 10-11 год. и наистина е от старите, каквито бяха още по комунистическо време ... Става дума за това дали изобщо ще я признаят като документ и как изобщо стоят нещата със глоби, необходими документи за издаването, дали наистина се минава отново на психотест / понеже ми казаха приятели , че и това е възможно/ и т.н. Благодаря предварително!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.