Премини към съдържанието
pr0gressiv3

Проблем с wi-fi на Asus k51ac

Препоръчан отговор

"Спряла да работи" според приятелката ми, как и кога мистерия? Брат и пробвал с драйвер-пак решение................ преинсталирах го, но така и не тръгна. Как да разбера, че е изгоряла, ако е, освен с подмяна с друга, която работи? Прилагам report от aida за компа за инфо. Благодаря предварително!

Report.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да маха този глобул и ще се оправи..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурно ли е, че проблема не е в маршрутизатора ? Пробвахте ли да се свържете с друга мрежа ? Не ми се вярва така лесно да изгори Wi-Fi адаптер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурно ли е, че проблема не е в маршрутизатора ? Пробвахте ли да се свържете с друга мрежа ? Не ми се вярва така лесно да изгори Wi-Fi адаптер...

Да маха този глобул и ще се оправи..

с функшън бутона и ф2 си пускам антената, като го барнах не работеше, махнах драйверите и след рестарта тръгна и спря веднага, може да е издумкал тогава окончателно, след това пробвах с прейнстал, но резултат няма. Глобула не е ползван до преди това, закъсала е работата за това го действам... Като го отворих отдолу, грееше антената, като че ли да работи. С прекъснати кабели нагоре може ли да работи, ако са някъде по пътя зле...? иначе ако взимам нова антена гледам трябва да е 802.11 b/g/n ?

Редактирано от pr0gressiv3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от Cyberforce
      Здравейте.
      От известно време забелязах, че лаптопа ми понякога се включва трудно. Първоначално проблема се оправяше чрез изключване на лаптопа от захранването и изваждане на батерията за няколко секунди и свързването и отново.. предположих че проблема е софтуерен и просто лаптопа не се изключва добре и седи включен във вид на хибернация.. От няколко дена ползвам лаптопа с извадена батерия и ако проблема се появи просто беше нужно да го изключа от захранването за няколко секунди и да го включа отново.. но днес лаптопа започна да влиза в режим Sleep и след опит за събуждането му трябваше да натисна Fn + F7 за да мога да включа и дисплея отново.. след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.. в това положение лаптопа е неизползваем.. Проблема го има дори когато лаптопа е в настройките на биоса. Имам чувството че все пак достига някакъв ток до лаптопа но той не е достатъчен.. дали проблема идва от захранването му ? Не мога да разбера защо първоначално се нуждаеше от изключване от захранване за няколко секунди за да се включи отново а сега дори докато е постоянно включен пак прави проблеми.. Батерията е все още здрава, но бях забелязал че не се зарежда до максимум ако това би имало някакво значение.. От къде все пак може да идва проблема ако не е от зарядното му? Някакъв проблем с дъното?
    • от fanatika.hr.at
      Здравейте разполагам с лаптоп ASUS K550vx вече почнах да си задавам въпроса дали при играене (а лаптопа се води бюджетен гейминг) е нормално да вдига 95градуса. Като всичко е на макс и клокнато.
      Пастата е сменена почистен е и всичко трябва да е наред. 
      Давайте съвети.

• от [4Vendeta] Николай Николов
      Здравейте колеги. Преди 2 месеца закупихме климатик LG pm09sp (Smart Inverter Advance Wi-Fi).
      Интересното, което забелязахме е, че при отопление, при достигане на желаната температура, външното тяло спира да работи (както си му е реда), но отвътре въздуха се циркулира постоянно, което съответно издава някакъв шум на работа (напълно нормален).
      До колкото четох из разни статии и форуми, това било нормално, за да може датчика да взима температурата и на база на това да взима решение дали да започне отоплението отново ако е нужно. Въпросът ми е, че това за мен е леко дразнещо, особено вечерта когато се намаляват градусите за сън, самият климатик да върти въздуха. Не ме дразни това, че се върти въздуха, а че издава един лек шум (който е напълно НОРМАЛЕН) при въртенето на въздуха. От настройките на дистанционното сме разгледали всички функции, но няма "опция" за това въртене на въздуха. Забелязахме, че има отделен режим, който само върти въздуха, но при отопление, явно това въртене идва като "бонус".
      Отделно дистанционното е наистина много странно. До сега не бях виждал такова без осветяване на самият дисплей. Вечерно време е изключително трудно да се работи с дистанционното и се налага да се използва някакъв източник на светлина, за да осветя дистанционното и да видя какво реално съм натиснал. За това има ли отново някаква опцийка да пусна подсветката на дисплея (и евентуално на копчетата). Мисля, че за 2017г климатик, това трябваше да са се усетили да го направят, а не да се чудя какво става и да гледам старите климатици на по над 5 години да ги имат тези "екстри", а аз тихичко вечерно време да си светкам с телефончето, за да видя какво изписва на дисплея след като съм натиснал бутона да видя каква е температурата в стаята. 

Благодаря за вниманието.
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      Наскоро реших да добавя малко RAM, тъй като започна да не ми достига. 
      Тъжното, е че сегашната ми RAM е 2х4GB - 1333... Още по-тъжното, е че нова 1333 е по скъпа от DDR4 памети... 
      Може би и точно с тази цел, да надградиш мащабно. И като гледам, май така ще стане. Реших да оправя проблема с дъното, само че от там се оказва, че процесора ми е втора генерация, а дъното, на което съм се спрял е осма. 
      Както си правих някакви дребни кръчмарски сметки, така кошницата набъбна доста рязко. Първоначалната идея бе, да засиля малко RAM паметта, след което за взема бюджетната GTX1050TI и проблема с гърлото да е решен...
      Сегашната карта е GTX560 1GB, което ме учудва, че издържа 7 години и подкара доста хитови заглавия на Medium детайли и през 2017 г. 
      Компютъра като цяло ми трябва за WoW. Играта определено не е от най-тежките, но при райд, се налага да намалям значително детайлите. Не стига, че графиката е доста дървена за 2013+ г., ами да я намалям допълнително, не е кеф.
      Понякога се залъгвам като излезе нова игра тип Hitman, CoD, Assassin Creed и т.н. Но като цяло ги играя за 2-3 дни, след което заминават в кофата. Точно затова се надявам, че видео картата, към която съм се спрял, е правилното решение.
      Съответно моля за съвет или мнение, към компонентите, на които съм се спрял:
      Процесор: Intel Core i7-8700K Coffee Lake 6-Core 3.7 GHz (4.7 GHz Turbo) LGA 1151 (300 Series)
      Дъно: ASUS ROG Strix Z370-E Gaming LGA 1151 (300 Series)
      Вентилатор: Cooler Master V8 GTS
      RAM: G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3200 (PC4 25600)
      Видео: ASUS STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING

Процесора има едно сигурно, роб съм на марките и определено Intel е моята. Това над което се чудех, е дали да е 3.6 или 4.2, но разликата не е кой знае колко голяма и се спрях на малко по-големия.
      Дъното е ясно, ASUS или смърт! Идеята да се набия със 100+ повече пари, за подобно дъно идва изцяло от RGB подсветката, тъй като почти цялата периферия ми е RGB на Razzer... А и луд на шарено се радва и имам прекрасна кутия с изцяло стъклен капак.
      Вентилатора на процесора е на принципа на шаренията, но главната причина да заложа на смяната на стоковото охлаждане, е че при WoW в момента, вентилатора ми иска да полети в космоса и шума в стаята е като на сървърно помещение. Може би при 8 генерация ще е в пъти по-различно, но все пак...
      RAM... Искаше ми се да напъна бюджета за 3600, но разликата е много голяма, затова мисля на първо четене да сложа 2х8 на 3200, пък ако издъхне след време да добавя още 2.  
      Видеото отново робува на ASUS ROG, много ми се искаше да мога да напъна още малко бюджета и да стигне за GTX1060, но на този етап отпада като вариант. 

За съжаление, освен да дам безсмислени пари за стара RAM и на първо време да надградя само видео картата, няма друг начин за закупуване на компоненти поетапно. Единствения вариант е да накупя нещата и да оставя старата карта, докато се престраша за 1060, което си е чисто престъпление спрямо конфигурацията...

Благодаря предварително за съветите и градивната критика, надявам се да не съм ви отегчил с размисли на глас
      Поздрави! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.