Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си взема нов комп и се надявам вие да ми помогнете в избора.Компютъра ще използвам главно за игри. Парите са около 600 лева. Предложенията ви да са без мишка, клавиатура, монитор и без CD. Търси се оптимален вариянт за тези пари, знам че са малко ...

Какво мислите за това:

ASUS P8H61-M2 /H61/LGA1155
G2120 /3.1/3M/BOX/1155
4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX
500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M
ASUS GTX650-E-1GD5
CM TM300 W/420W PFC

Обща стойност - 636.76 лв. с ДДС

Редактирано от tr387 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то си има калкулатор под количката...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така смятам, че ще е по-добре:

Обща стойност - 598.59 лв. с ДДС
Може и лично да си го вземеш, ама офиса им е на майната си. Доставката ще е около 25-30 лв.
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само процесора може да е този http://nikem-bg.net/computer-components/G2030--3.0-3M-BOX-1155

Паметта няма нужда да е Про, а и това видео влиза в бюджета http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX650-2GB-D5

http://nikem-bg.net/cart/48127p1r49469p1r45925p1r46704p1r47896p1r47430p1rf.html

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагате скапан проц за 100 лева обаче видео за 200. Ще видиме какви игри ще се играят.  :mad:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагате скапан проц за 100 лева обаче видео за 200. Ще видиме какви игри ще се играят.  :mad:

Всъщност ще се играе всяка една игра на low-medium. А ти какво предлагаш? Да му сложим някой i3 или i5? И за видео какво ще остане? А за останалите компоненти?

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен конфигурацията на пусналия темата най ми харесва. Само да може да вмести по-добро захранване, че това никак не ми вдъхва доверие. Нищо обаче не пречи да мине с една по-евтина кутия като K5  или Delux  за 30 лева  + някое сравнително добро захранване. Може би 4 слота памет не са необходими в случая, затова може да се спести леко от дъно,които да се пренасочат към захранване.

Всъщност ще се играе всяка една игра на low-medium. А ти какво предлагаш? Да му сложим някой i3 или i5? И за видео какво ще остане? А за останалите компоненти?

За видео може и да не остане, но така ще е още по-добре. След 3 месеца събира пари и взема нормално видео. Има ли един i5, няма да има проблеми дори с видео за 300-400 лева, Обаче ще си има добрата база за 600 лева!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За видео може и да не остане, но така ще е още по-добре. След 3 месеца събира пари и взема нормално видео. Има ли един i5, няма да има проблеми дори с видео за 300-400 лева, Обаче ще си има добрата база за 600 лева!

Имах предвид друго. Ясно е, че i5 ще е най-добре. Мисълта ми беше, че няма как за тези пари да се вмъкне i3 или i5 и да останат пари за добра видео карта, а и за останалите компоненти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид друго. Ясно е, че i5 ще е най-добре. Мисълта ми беше, че няма как за тези пари да се вмъкне i3 или i5 и да останат пари за добра видео карта, а и за останалите компоненти!

Прав си. Аз затова и споменах варианта със закупуването само на i5.  Ако аз бях на мястото на питащия, бих постъпил точно така. Гледам какво мога да ползвам от старата конфигурация и ако не мога нищо, вземам си кутия, захранване, дъно, процесор и една плочка РАМ за 630 лева. После събирам пари за една хубава карта и всичко е ОК.

ПП: Но искам да се обоснова за това, защо смятам конфигурацията на автора за най-добра. Първо, заради най-добрия процесор. 100 MHz  са си 100 MHz. Освен това дава 13 лева отгоре. Второ, картата е на Asus,  а аз уважавам тая марка. Трето, дъното не е от най-скопените и има 4 слота за памет и поне един PCI и един PCI-E x1  слотове, след като се постави двуслотова видеокарта. Има си и USB 3.0  поддръжка, както и SATA 3. Паметта е по-скъпичка, но в бъдеще може да му влезе в действие, ако смени двуядрения процесор. Единствено кутията и захранването не се вписват в цялата картина.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен една конфигурация се почва със здраво дъно със хубав чипсет и здрав процесор, всичко останало е преходно и сменяемо. Всички нови игри искат процесорна мощ повече от колкото здрава видео карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обща стойност - 648.46 лв. с ДДС
Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ненужно скъпо дъно и то H61. Щом си се насочил към H61M по добре да беше взел това ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155

За по малко пари и по ново поколение се намираше: ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155 или ASUS P8B75-M LX PLUS с USB 3.0 и SATA III

Можеше да се разминеш и с G2030 /3.0/3M/BOX/1155

Паметта можеше да бъде и тази: 4G DDR3 1600 SILICON POWER и ръчно се бута на CL 9 от BIOS 

Картата донякъде ще бъде спъвана от процесора но щеше да имаш повече FPS от GTX 650 - SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5

За захранване: CHIEFTEC A-80 350W ATX2.3 80+ CTG-350-80P-BULK или PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ или PSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400S трябваше да избереш

Не ти трябва 500W захранване. Тази конфигурация която си избрал няма да мине и 150-200 W под товар - ако изобщо достигне до 150-160...

Ако сега беше взел i5 и по късно беше добавил външно видео щеше да имаш много по добра конфигурация за по дълги години.

Толкова от мен. Макар и не приличен избор за парите си... Честито!

Редактирано от duskwood (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.