Премини към съдържанието
Clover2

Картинките с gift разширение не са анимирани

Препоръчан отговор

Нямам добавена видео карта, но на други компютри без видео карта са анимирани. Възможно ли е да е друга причината, за да не са анимирани?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам добавена видео карта, но на други компютри без видео карта са анимирани. Възможно ли е да е друга причината, за да не са анимирани?

Не се ли казва gif ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от операционната система и програмата с която се отварят.

Windows Picture and Fax Viewer (Преглед в Windows) показва анимацията на .gif под Windows XP, но не може под Windows 7.

В такъв случай, ако си на Windows 7, трябва да ги отвориш с Internet Explorer или някакъв друг браузър: Firefox, Opera и т.н. Друг вариaнт е да инсталираш IrfanView или XnView и да асоциираш този тип картинки да се отварят с тези програми.

Редактирано от angel* (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друго - разширение '.gif' не значи, че задължително картинката ще е анимирана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от операционната система и програмата с която се отварят.

Windows Picture and Fax Viewer (Преглед в Windows) показва анимацията на .gif под Windows XP, но не може под Windows 7.

В такъв случай, ако си на Windows 7, трябва да ги отвориш с Internet Explorer или някакъв друг браузър: Firefox, Opera и т.н. Друг вариaнт е да инсталираш IrfanView или XnView и да асоциираш този тип картинки да се отварят с тези програми.

Първо да се извиня за грешката в топика, натиснала съм Т-то без да искам! :) Да, със 64 битова 7ца съм.Това, че не са анимирани само за 64 бит ли важи или и за 32 бит 7ца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..... Да, със 64 битова 7ца съм.Това, че не са анимирани само за 64 бит ли важи или и за 32 бит 7ца?

Няма значение дали е 32-бита или 64! И за последно повтарям:

Не може под Windows 7 да се визуализира анимацията на GIF-файлове през Windows Picture and Fax Viewer (Преглед на снимки в Windows). Единствено може да се отвори като обикновена картинка (статично изображение). Ако искате да се визуализира анимацията (редуването на кадрите) на анимиран GIF, ще трябва да изтеглите и инсталирате някоя от предложените от мен програми в предното ми мнение или да ги разглеждате през браузър.

Поздрави!

Редактирано от angel* (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.