Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели :) Не разбирам много от компютри,но компа ми от известно време взе да се спира сам и май прегрява но изтеглих си програмата TUNEUP и като го направя на Economy mode и температурите спадат и всичко е ОК  но компа така става много бавен може ли да ми кажете от какво може да е !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задръстване с прах, изпечена термопаста, недостатъчно хладен въздух в кутията, висока температура в помещението, развален[и] вентилатор[и] - всяко от тези може да е причина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задръстване с прах, изпечена термопаста, недостатъчно хладен въздух в кутията, висока температура в помещението, развален[и] вентилатор[и] - всяко от тези може да е причина.

Еми преди 1-2 дена го почистих до колкото успях :) а компа нее много старт на 6-7 месеца е .. незнам просто какво да правя вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да имаш проблем със захранването! Смени го за да видиш :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш мултицет да га замериш, ако ли не - инсталирай Everest и виж той какво ще покаже за напреженията (Computer -> Sensor -> най-отдолу Voltage Values) Можеш да погледнеш кабелите вътре в компютъра ,но съдейки по опита ти щом не разбираш не го пипай ти,за да не задълбочиш проблема :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш мултицет да га замериш, ако ли не - инсталирай Everest и виж той какво ще покаже за напреженията (Computer -> Sensor -> най-отдолу Voltage Values) Можеш да погледнеш кабелите вътре в компютъра ,но съдейки по опита ти щом не разбираш не го пипай ти,за да не задълбочиш проблема :))

Тези волтажи, които ги отчита в аидата, въобще не са вярни, нито в една програма. Например при мен в програмите +12V ми я отчита като 3.3V, а въобще не е така и захранването е марково на ''compaq''. Ако имаш мултицет провери напреженията с него, ако нямаш, питай някой приятел за захранване за проба. Също така пипал ли си нещо по биоса? Най-вече волтажите ако си пипал и ако си ги вдигнал е от това, ресетни и биоса за всеки случай.

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично смятам да го занесе на техник,за да не рискува.. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носиш компютъра в сервиз, за да го прегледат, почистят и ако има дефект да го отстранят. Така или иначе не си работил с мултицет, а и едва ли имаш резервно захранване,за да тестваш. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... като го направя на Economy mode и температурите спадат и всичко е ОК  но компа така става много бавен може ли да ми кажете от какво може да е !

Economy mode ,това е икономичен режим!При него използваните напрежения за захранване на хардуера,са занижени,с цел икономия на енергия.Това се отразява на бързината на работата,което е нормално.Това е режим,предназначен само за лаптопи,който се използва по време на батерия!

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми преди 1-2 дена го почистих до колкото успях :) а компа нее много старт на 6-7 месеца е .. незнам просто какво да правя вече

Не е ли в гаранция - занесете го в сервиз , да го тестват и отстранят проблема . Вие и без това не давате информация за температура , напрежения :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли в гаранция - занесете го в сервиз , да го тестват и отстранят проблема . Вие и без това не давате информация за температура , напрежения :(

Еми да в гаранция е,но там ако го занеса сигурно 1 месец ще го мотат защото то сервиза не е в града ..  ! Ето и снимка от градусите на компа с включен Google Chrome и  Tera Online ... ;xxx 

post-335651-0-65166900-1376422215_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.