Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

toni012899

През 2-3 минути странно забиване

Препоръчан отговор

Здравейте хора. Имам проблем с моя комп. Значи каквото и да правя (гледам филм, играя игра) след 2-3 минути почва да забива, след като цъкна някой бутон от клавиетурата или мръдна мишката се оправя, но после след 2-3 минути отново същата работа.

Ето и конфигурацията ми Процесор: Intel Core 2.6 ghz Рам: 4 гб Хард диск: 580 гб Дънна платка: Asrock G41M-GS3 Windows 7 64 bit Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температури?

Натоварващи процеси?

Вируси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих температурите на всички с speedfan и ми показва с зелена чайка че са нормални.  Не мисля че е от процесите защото аз спрях всички програми и пак продължи после го реснах и пак така. Проверих за вируси с Malware bytes - няма, проверих и с анти-вирусната ми NOD-32 - няма. П.С: Като почне да забива както нормално си шуми компютъра изведнъж шума се намаля а когато си мръдна мишката се връща нормалния шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете температурите с AIDA 64 или Speccy.

Отворете кутията и наблюдавайте кои вентилатори намалят шума си.

Хубаво сте проверили за вируси,но доколкото си спомням,тази проверка започваше с DDS. Минете през антивирусният отдел все пак,да ви обърнат малко внимание.

Колкото до процесите,отворете Таск Мениджъра и наблюдавайте там какви процеси има активни.

Свалете си програмата memtest86 и тествайте рам-паметта.Колкото по-дълго тествате,толкова по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е има ли смисъл да проверявам температурите с друга програма като попринцип съм ги сравнявал и показват едно и също. Проверих и мисля че е от вентицалтора на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е то,марка и модел?

Ако можете,сложете друго захранване за някое време и проследете как се държи компютъра тогава.

п.п. Не съм догледал добре.Ако става дума за вентилатора на процесора,много е възможно дъното да не му подава необходимият ток.Трябва да се види с БИОС и какви са оборотите му.

Послушайте колегата Emokostov.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранване: Cоlorsit ATX12V P4 360W Нямам друго захранване за да го пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е има ли смисъл да проверявам температурите с друга програма като попринцип съм ги сравнявал и показват едно и също. Проверих и мисля че е от вентицалтора на процесора.

Е как така е от вентилатора на процесора, а температурите са ти нормални. Нищо не ти пречи да ги покажеш с AIDA или Speccy. Въпрос на няколко минути е. Имай в предвид, че ти се дават съвети върху информацията, която предоставяш. Не сме пред компютъра, не знаем какво му се случва и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как така е от вентилатора на процесора, а температурите са ти нормални. Нищо не ти пречи да ги покажеш с AIDA или Speccy. Въпрос на няколко минути е. Имай в предвид, че ти се дават съвети върху информацията, която предоставяш. Не сме пред компютъра, не знаем какво му се случва и т.н

Процесор  Intel Celeron E3400 @ 2.60GHz  44 °C   Wolfdale 45nm технология Повече инфо:  Скорост на вентилатора  3068 min⁻¹   Скорост на шината  200,0 MHz   Номинална скорост на шината  800,0 MHz   Базова скорост на ядрото  2600 MHz   Базова скорост на шината  200 MHz   Средна температура  39 °C  

Харда ми е по 40-41  Дъното ми е 38 Така по твоя цитат: Ами например че аз обеснявам че това се случва на всеки 2-3 минути когато не цъкам бутон на клавиатурата или мишката или пък да мърдам мишката. Това става например играя мултиплейер и спектейтвам някой понеже като гледам играча и не цъкам нищо. А когато играя не ми се случва защото играя.  И да например че както до сега обеснявах че това не е постоянно че CPU-то да ми вдигне градуси ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам дали има връзка но някой който е по-запознат да си каже мнението.

Възможно ли е да има няколко програми които да са планирали задачи за изпълнение във фонов режим или когато е оставен без да се натиска нещо за определено време.Както е в Scheduled Tasks.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ето и какво реално се случва. Значи пускам си филм да гледам с BSPlayer и както винаги след 2 минути почва да забива. Ето и моите наблюдения над температурите и оборотите на вентилаторите. Така пускам си филма почва да забива, оборотите на процесорния вентилатор спадат а температурата на видео картата се повишава от 40 градуса стига чак до 60. Не мога да разбера какво става тука. Само да допълня че когато паднат оборотите на процесорния вентилатор градусите не мърдат от нормалното. П.С: Планирам утре да го почистя основно. Ще му сменя термо пастата и ще видим какво ще става. Ако продължи проблема отивам да пиша в отдела за вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ето и какво реално се случва. Значи пускам си филм да гледам с BSPlayer и както винаги след 2 минути почва да забива. Ето и моите наблюдения над температурите и оборотите на вентилаторите. Така пускам си филма почва да забива, оборотите на процесорния вентилатор спадат а температурата на видео картата се повишава от 40 градуса стига чак до 60. Не мога да разбера какво става тука. Само да допълня че когато паднат оборотите на процесорния вентилатор градусите не мърдат от нормалното. П.С: Планирам утре да го почистя основно. Ще му сменя термо пастата и ще видим какво ще става. Ако продължи проблема отивам да пиша в отдела за вируси.

Почисти го но това ми прилича на проблем с тока. Може да е от захранването, може да е елемент от дъното. Ако имаш възможност тествай с друго захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почисти го но това ми прилича на проблем с тока. Може да е от захранването, може да е елемент от дъното. Ако имаш възможност тествай с друго захранване.

Е точно това е проблема че няма от кой да взема да пробвам друго захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е точно това е проблема че няма от кой да взема да пробвам друго захранване.

Ами тогава носиш на сервиз. Там хем ще го почистят, ще сменят термопастата и ще тестват с друго захранване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава носиш на сервиз. Там хем ще го почистят, ще сменят термопастата и ще тестват с друго захранване. 

Аз го почистих основно дори и вътре в захранването защото не беше чистено от години. Там забелязах два големи кондензатора един до друг - единия беше съвсем малко издут но едва се забелязва а другия си беше добре. Друго което видях някакво малко кондензаторче черно отгоря сякаш беше продупчено незнам може би това не е кондензаторче , но нямаше отгоре капаче с кръст както другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го почистих основно дори и вътре в захранването защото не беше чистено от години. Там забелязах два големи кондензатора един до друг - единия беше съвсем малко издут но едва се забелязва а другия си беше добре. Друго което видях някакво малко кондензаторче черно отгоря сякаш беше продупчено незнам може би това не е кондензаторче , но нямаше отгоре капаче с кръст както другите.

Е значи отиваш в сервиза. Има ли подути кондензатори захранването или изгорели елементи, то не работи коректно. От там нататък ти е ясно за какво става на въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.