Премини към съдържанието
Mitsubishi Eclipse 2G

Проблем със свързването на Wi-Fi мрежи под Windows 7

Препоръчан отговор

От скоро, когато съм вкъщи или на работа(стартиран е лаптопа от хибернация или е събуждан), при всеки опит за свързване с мрежата (автоматичен) ми се появява жълта удивителна в сис трея. Пробвам с Troubleshooting problems и дава различни съобщения за грешки. Някой път "инвалидно" IP, някой път нещо друго, но проблема остава. Следва един мощен рестарт на 7-цата и нещата се оправят. Wifi модула е Qualcomm Atheros AR5B93 Wireless Network Adapter. До скоро бях със заводския драйвер, който си слагаше джамчето. После от някакъв чешки сайт(неофициален) намерих по-нова версия. Сложих я и нищо. Все рестарти се налагат. Връщах пак стария драйвер - не. Дайте идеи кво става, че накрая ше ръгна диска със 7-цата и ше напраа един реинстал. :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вкъщи и на работа предполагам не са на едно място ? Какъв рутер се ползва вкъщи и какъв на работата ? С каква защита  е рутера вкъщи и на работа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, различни места са. Вкъщи сме на виваком рутер(модем, суич) на Пирели с парола WPA-PSK мисля, но в момента не мога да кажа. В работата, мрежата е отворена. А и другото което сега се сещам  е, че и много бавно се свързва (автоматично), смисъл като съм вкъщи, събуждам лаптопа и чакам поне 10 секунди да се върже, евентуално и тогава пак казва, че има проблем с невалидно ИП или нещо друго. 

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, различни места са. Вкъщи сме на виваком рутер(модем, суич) на Пирели с парола WPA-PSK мисля, но в момента не мога да кажа. В работата, мрежата е отворена. А и другото което сега се сещам  е, че и много бавно се свързва (автоматично), смисъл като съм вкъщи, събуждам лаптопа и чакам поне 10 секунди да се върже, евентуално и тогава пак казва, че има проблем с невалидно ИП или нещо друго. 

Безжичната карта върви със собствена програма за управление. Влез в нея и избери Windows да управлява безжичната карта. Така ще се свързваш и настройваш всичко през софтуера на Windows 7. Ако модема е Пирели обади се на 123, за да сменят канала на излъчване, защото стандартно е на 3. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам такъв софтуер, карам си със заводския на 7-ко. А модема на бтк е един бял и стои изправен. Може и хавайка да беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам такъв софтуер, карам си със заводския на 7-ко. А модема на бтк е един бял и стои изправен. Може и хавайка да беше.

Хаувей модемите са по-добри. С N стандарт са и безжичната карта им е с по-голям обхват. Според мен нещо с драйверите имаш проблем. Деинсталирай драйвера за безжичната карта, след това си свали драйвера от сайта на производителя и го инсталирай отново. Също така си обнови драйверите за чипсета на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще погледна за сайта, но драйвери за чипсет нямам. Нито на сайта на Acer, нито с диска с драйвери.

PS: На сайта на Atheros, няма такова животно. :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще погледна за сайта, но драйвери за чипсет нямам. Нито на сайта на Acer, нито с диска с драйвери.

Едва ли проблема е в драйверите. По-скоро някъде в настройки на безжичния адаптер. Не знам защо но нещо подобно наблюдавам и на моя ноутбук /от подписа ми/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какви настройки на адаптера?

Еми някаква настройка да не се изключва при хибернация... Знам ли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли проблема е в драйверите. По-скоро някъде в настройки на безжичния адаптер. Не знам защо но нещо подобно наблюдавам и на моя ноутбук /от подписа ми/.

Ами техника иди че я разбери. На моя лаптоп, ако го оставя само на батерия безжичната карта се свързва, но няма интернет. Пускам пинг и дава веднага request time out. Като включа зарядното всичко си тръгва нормално. Оказа се че това е дефект на тази серия. Говоря за  Samsung NP300E5Z-S01AE.

Все пак нека да пробва с драйверите.

PS: На сайта на Atheros, няма такова животно. :ohmy:

Не може да нямаш. Каква ти е марката на дъното?

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами техника иди че я разбери. На моя лаптоп, ако го оставя само на батерия безжичната карта се свързва, но няма интернет. Пускам пинг и дава веднага request time out. Като включа зарядното всичко си тръгва нормално. Оказа се че това е дефект на тази серия. Говоря за  Samsung NP300E5Z-S01AE.

Все пак нека да пробва с драйверите.

Не може да нямаш. Каква ти е марката на дъното?

Дъното ми е Acer Aspire 5536G.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнете отметката за управление/заспиване на безжичния мрежов адаптер - десен клавиш в device manager на у-вото и търсиш 'позволи на виндвос да изключи у-во за да спести енергия' - има отметка - махаш я.

Сподели резултата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнете отметката за управление/заспиване на безжичния мрежов адаптер - десен клавиш в device manager на у-вото и търсиш 'позволи на виндвос да изключи у-во за да спести енергия' - има отметка - махаш я.

Сподели резултата.

Хм.. не се бях сетил за това. Направих го, ще тества тези дни и ще пиша. :) Интересно, не съм пипал там... че да е сложена отметката. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм.. не се бях сетил за това. Направих го, ще тества тези дни и ще пиша. :) Интересно, не съм пипал там... че да е сложена отметката. :no-no:

Тя е сложена по подразбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами преднте пъти като съм преинсталирал, не съм имал такъв проблем. След махането на тая отметка, за сега нямам проблем.

PS: За съжаление, проблемът отново е Invalid IP и след рестарт тръгва. Май ще преинсталирам.

PSS; Пуснах няколко сървиса, които бях спрял, уж с цел да ускоря стартирането. Сега вече се връзвам от първия път. Може да се заключва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.