Премини към съдържанието
jarin

Удачен ли е изборът на лаптоп,при тези обстоятелства?

Препоръчан отговор

Здравейте,
вероятно често сте коментирали подобни теми и разбира се аз съм чел,но все още не мога да реша.Впросът ми е дали да си взема лаптоп,или да си остана с настолния компютър ,защото уча в друг град и само когато пътувам през уикенда ще го взимам със себе си.Обаче тук идва големият проблем,това ще е единственият момент в които ще използвам тази"мобилност"на преносимият компютър.В другата част от седмицата лаптопът ще стои на бюрото.Разбира се играя игри(не от най-тежките,но понякога и от тях)и за това ми е трудно да реша кое ще бъде по-добре за мен.
Благодаря предварително за помоща :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, по-скоро "не". Но си отговори на следният въпрос: До колко ще издържиш без компютър. 1, 2, може би 3 дена? Защото лаптопа е преносима машина. Тя е с по-слаби параметри от настолна за същите пари, изисква повече грижа и е по-податлива на повреди. Също така игрите на лаптоп, дори и не много натоварващи, крият риска да повредиш машината, поради слабото охлаждане, което имат лаптопите. Все пак в компютъра имаш 3 вентилатора - захранване, процесор и видеокарта. Всеки един от тях е по-голям и охлажда сам за себе си по-добре от колкото единственият малък вентилатор в лаптопа, който охлажда ВСИЧКО... Отделно кутията на настолния е широка и позволява естествено топлоотнемане, докато в лаптопа нямаш такава опция. Та отговора е "наистина ли ми трябва преносима машина". Отговор, който само ти можеш да дадеш. Ако кажеш да - ами взимаш лаптоп. Ако отговора ти е не - настолен. Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорът на въпроса "нужен ли ми е лаптоп?" е ключов в случая, тъй като сносен лаптоп в общи линии струва минимум 1200-1300 лева. Лаптопът е компромис в много отношения - особено производителност на компонентите (и възможност за надграждане), качество на охлаждането, размер на дисплея и т.н. - час-два игра на ден едва ли ще навредят на който и да е лаптоп (изключая най-калпавите), но на настолен най-малкото играта ще е по-комфортна - 22-24-инчови монитори са нещо повсеместно, докато лаптопът ще е 15-17, за да е що-годе преносим.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си взимай лаптоп ако ти трябва мобилност, истинският геймър си мъкне настолната машина и монитора, мишката, клавиатурата и слушалките с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.