Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! От няколко дни имам проблем, който поне на пръв поглед свързвам с хард диска. Започна да забива дори само на пуснат уинамп, започнаха едни припукващи звуци, идващи откъм харддиска - подобни на тези които се чуват еднократно при включване или рестартиране. В крайна сметка накрая въобще не ми стартираше уиндоус - само индикатор за зареждане или черен екран и пукането от харда. Не бях обновявал ОС от много дълго време, преинсталирах уиндоус и на следващия ден беше пак същото. Сменях няколко версии на Виста и 7 (машината ми не е от най-новите и не работи добре с 8, но пък не иска и ХР), форматирах целия хард (не го бях правил към 3 години) и пак същото - веднага след инсталацията то си пука, забива и накрая просто не тръгва. Дори при инсталацията на една от версиите на Виста в началния прозорец ми излезе съобщение, че хардът will fail soon :eek:  . Накрая имаше няколко гб файлове, които бяха наскоро теглени и исках да спася, но част от тях нито се копираха нито се записваха. Ако сте срещали тези симптоми преди и смятате, че може да се дължи на друг проблем, моля споделете! В случай че наистина проблемът е в харда и трябва да го сменям - бихте ли ми казали какъв тип бих могъл да ползвам ? Прилагам снимка на сегашният труп :post-340758-0-65986800-1376413712_thumb. . Бих ли могъл без допълнителни приспособления да го заменя с някой от тези  http://www.emag.bg/hard-disk-hitachi-deskstar-7k1000-c-500gb-7200-ob-min-16mb-sata2-hshds721050cla362/pd/EWFH2BBBM/ и http://www.pazaruvaj.com/tvyrdi-diskove-hdd-c3103/seagate/500gb-16mb-7200rpm-sata3-st500dm002-p50526611/opisanie.html ? Връзките на стария ми хард ги оприличавам на сата , но нямам идея дали дали може да се включат сата 2 или сата 3 към това. Надявам се, че ще ми разясните и това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, SATA 1, 2 и 3 са обратно съвместими. Следователно ще можеш. Всеки от показаните дискове е съвместим. Наистина звучи като заминаващ си HDD. Изтегли безплатната версия на HD Tune от тук: http://www.hdtune.com/download.html и дай снимка на "Health" статуса. Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навярно автора няма инсталирана или работеща ОС и ще трябва да използва жива ОС за да тества харда .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да ти кажа, не съм сигурен последно до къде я е докарал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието! Ами ще опитам да пробвам с това с хд туне, но май ще трябва да направя поредна преинсталация за да тръгне (това сега го пиша от лаптоп). А това че съм го мъчил няколко дни с умиращ хард, дали може да е увредило някой от другите компоненти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за да тестваш не само харда , направи си един диск с хирен и там има всичко .

Е ако имаш работещо ЦД ако не - на флашка .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието! Ами ще опитам да пробвам с това с хд туне, но май ще трябва да направя поредна преинсталация за да тръгне (това сега го пиша от лаптоп). А това че съм го мъчил няколко дни с умиращ хард, дали може да е увредило някой от другите компоненти ?

Не. Шанса харда да е увредил нещо клони към нула. Виж, ако беше прецакано захранване, щяхме да говорим за друго :) Иначе ще те посъветвам (щом нямаш ОС), да погледнеш нещо друго и да пробваш: Твърдият Диск - тестване, изтриване и поправяне с Victoria. До колкото си спомням я имаше в комплекта на Hirens Boot CD и може да се стартира от там без ОС. Инструмента е мощен, но и опасен, ако не си сигурен какво правиш. Поздрави!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах това с hd tune и ето резултатите:post-340758-0-88992200-1376429594_thumb.post-340758-0-63195300-1376429606_thumb.post-340758-0-04458600-1376429614_thumb.. Изглежда, че наистина това е проблемът - не разбирам щом хардът е в толкова лошо състояние как въобще успешно да се инсталира операционната система върху него... Както и да е - благодаря ви за съдействието quickJO и jonov! Имам и още един въпрос: Записах успешно няколко диска и флашки с филми, музика и програми през изминалите дни когато вече хард дискът е сдавал багажа - ако ги копирам на новия хард ще представляват ли някаква опасност за него ? Сигурно утре ще поръчам Хитачи-то и дано да няма много проблеми със свързването му :rolleyes:  .

Дали има някаква необходима съвместимост между процесор/дъно/видео карта с хард диск, която ми убягва ? По принцип това кой модел с кой модел се харесват между отделните компоненти не ми е силна страна.

Редактирано от maxz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, не, няма. Просто го закачаш. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.