Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

sirTomas

Въпрос относно видео карта...

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! Реших да си купувам видео карта, че вградената в дъното ECS G41T-R3, не ми върши работа за игри. Та се чудех, дали процесорът ми Intel Celeron 2x2,60Ghz ще смогва на nVidia GT 630, и дали тази карта изобщо ще успее изобщо да се пъхне в дъното. Покрай нея ще трябва и захранването да сменя и се чудех дали Cooler Master Elite 500W е добре. Благодаря на всички, предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много чудене без пари не става.

Кажете бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам ориентацията (nVidia GT 630), бюджета е малко, което прави картата без особено значение каква е. Все ще е слаба. Но по-добра от вградената де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не играя кой знае колко тежки игри, та затова не ми трябва по-скъпа. Бюджетът е 260 лева с които трябва да се вземе ram,захранване и видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PSU FORTRON FSP400-60APN 85+ 65лева и 10 за доставка 75 +

Asus AMD Radeon HD7770 206лв= 283лв, но картата си струва. Edit: Захранването какво ви е?

А ако не можете да си позволите тези  23 лева отгоре взимате това:

Gigabyte nVidia GeForce GTX650

186лв. + 75 за захранването= 261лв с доставката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мислите ли, че процесорът ми е прекалено слаб за тези видео карти и ще изостава? Захранването ми е Delux 300W... Аз си бях харесал това захранването Cooler Master Elite 500W - http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-cooler-master-elite-500w-bulk-cheren-cm-rs500-psapj3-it/pd/ESW7NBBBM/, в eMag имат 10% за всичко+безплатна доставка затова забравих да спомена, че предпочитам всичко да е оттам.Имам само 2GB рам, затова трябва да си взема още 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина процесорът ще ограничава видеокартата. Затова ето нещо по-слабо производително, което пък си струва парите:

POWER COLOR AX7730 1GBD5-DHE 115.30 лв. с ДДС

SAPPHIRE HD7730 1G GDDR5 BULK 125.98 лв. с ДДС

Има и две по-евтини, но те са DDR3, която архитектура е немощна.

За захранващ блок и памет:

Cooler Master GX Bronze, 450W пет години гаранция за качество.
Kingston 2GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

Поздрави и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Мислите ли, че видео картата ще има някакви проблеми с дъното и дали може да се изключи вградената в него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш картата на PCI Express x16 слота и връзваш монитора към новата карта и не се занимаваш повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Мислите ли, че видео картата ще има някакви проблеми с дъното и дали може да се изключи вградената в него?

Първо влизаш в биоса с вградена, настройваш на pci , и след това местиш кабела на монитора към външната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен едно предложение 

Gigabyte nVidia GeForce GT 640 - 162,00

2GB Kingston ValueRAM DDR3-1333 - 40,00

Захранващ блок Cooler Master Elite - 64,00

Всичко това ти излиза за 266,00 лева. Но тук имаш по - добра видео карта от гт630 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но тук имаш по - добра видео карта от гт630 

Пф, колко пък по-мощна. Дали ще е 630 или пък 640 почти същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак има някаква разлика колега. Виж  тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише, че GT 640 е DDR3, това не е ли доста по-бавно от GDDR5 на GT630?

П.С. имало някакъв проблем с това дъно, където като включиш видео картата в PCI слота, двете видео карти почвали да се карат и почвало да сече. Това вярно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише, че GT 640 е DDR3, това не е ли доста по-бавно от GDDR5 на GT630?

Добре де, нали предложих оптимално предложение, което е предостатъчно за процесора. Въобще няма смисъл от тези GT ХХХ графични карти с nVidia ядро. Друг вариант е някоя HD 7750 DDR5, но пък тя е бърза за процесора.

Ето как е положението между HD 7730 и GT 630: Това при едни от "по-новите" игри: 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Мисля, че за 720p резолюция, видеокартата е доста добра. Нито е скъпа, нито е някоя слаба. Ревюто е това: Sapphire HD7730 2GB GDDR3 and 1GB GDDR5 Review

Има два модела както казах, едните са 2GB версии, но с по-слабата DDR3 архитектура. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.С. имало някакъв проблем с това дъно, където като включиш видео картата в PCI слота, двете видео карти почвали да се карат и почвало да сече. Това вярно ли е?

Относно това някой да знае нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта. Като взема една от видео картите, които ми предложихте, ще ви кажа как работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.