Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! Реших да си купувам видео карта, че вградената в дъното ECS G41T-R3, не ми върши работа за игри. Та се чудех, дали процесорът ми Intel Celeron 2x2,60Ghz ще смогва на nVidia GT 630, и дали тази карта изобщо ще успее изобщо да се пъхне в дъното. Покрай нея ще трябва и захранването да сменя и се чудех дали Cooler Master Elite 500W е добре. Благодаря на всички, предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много чудене без пари не става.

Кажете бюджет.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам ориентацията (nVidia GT 630), бюджета е малко, което прави картата без особено значение каква е. Все ще е слаба. Но по-добра от вградената де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не играя кой знае колко тежки игри, та затова не ми трябва по-скъпа. Бюджетът е 260 лева с които трябва да се вземе ram,захранване и видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PSU FORTRON FSP400-60APN 85+ 65лева и 10 за доставка 75 +

Asus AMD Radeon HD7770 206лв= 283лв, но картата си струва. Edit: Захранването какво ви е?

А ако не можете да си позволите тези  23 лева отгоре взимате това:

Gigabyte nVidia GeForce GTX650

186лв. + 75 за захранването= 261лв с доставката

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мислите ли, че процесорът ми е прекалено слаб за тези видео карти и ще изостава? Захранването ми е Delux 300W... Аз си бях харесал това захранването Cooler Master Elite 500W - http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-cooler-master-elite-500w-bulk-cheren-cm-rs500-psapj3-it/pd/ESW7NBBBM/, в eMag имат 10% за всичко+безплатна доставка затова забравих да спомена, че предпочитам всичко да е оттам.Имам само 2GB рам, затова трябва да си взема още 2.

Редактирано от sirTomas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина процесорът ще ограничава видеокартата. Затова ето нещо по-слабо производително, което пък си струва парите:

POWER COLOR AX7730 1GBD5-DHE 115.30 лв. с ДДС

SAPPHIRE HD7730 1G GDDR5 BULK 125.98 лв. с ДДС

Има и две по-евтини, но те са DDR3, която архитектура е немощна.

За захранващ блок и памет:

Cooler Master GX Bronze, 450W пет години гаранция за качество.
Kingston 2GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

Поздрави и успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Мислите ли, че видео картата ще има някакви проблеми с дъното и дали може да се изключи вградената в него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш картата на PCI Express x16 слота и връзваш монитора към новата карта и не се занимаваш повече!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Мислите ли, че видео картата ще има някакви проблеми с дъното и дали може да се изключи вградената в него?

Първо влизаш в биоса с вградена, настройваш на pci , и след това местиш кабела на монитора към външната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен едно предложение 

Gigabyte nVidia GeForce GT 640 - 162,00

2GB Kingston ValueRAM DDR3-1333 - 40,00

Захранващ блок Cooler Master Elite - 64,00

Всичко това ти излиза за 266,00 лева. Но тук имаш по - добра видео карта от гт630 

Редактирано от amd World (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но тук имаш по - добра видео карта от гт630 

Пф, колко пък по-мощна. Дали ще е 630 или пък 640 почти същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише, че GT 640 е DDR3, това не е ли доста по-бавно от GDDR5 на GT630?

П.С. имало някакъв проблем с това дъно, където като включиш видео картата в PCI слота, двете видео карти почвали да се карат и почвало да сече. Това вярно ли е?

Редактирано от sirTomas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише, че GT 640 е DDR3, това не е ли доста по-бавно от GDDR5 на GT630?

Добре де, нали предложих оптимално предложение, което е предостатъчно за процесора. Въобще няма смисъл от тези GT ХХХ графични карти с nVidia ядро. Друг вариант е някоя HD 7750 DDR5, но пък тя е бърза за процесора.

Ето как е положението между HD 7730 и GT 630: Това при едни от "по-новите" игри: 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Мисля, че за 720p резолюция, видеокартата е доста добра. Нито е скъпа, нито е някоя слаба. Ревюто е това: Sapphire HD7730 2GB GDDR3 and 1GB GDDR5 Review

Има два модела както казах, едните са 2GB версии, но с по-слабата DDR3 архитектура. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.С. имало някакъв проблем с това дъно, където като включиш видео картата в PCI слота, двете видео карти почвали да се карат и почвало да сече. Това вярно ли е?

Относно това някой да знае нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта. Като взема една от видео картите, които ми предложихте, ще ви кажа как работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.