Премини към съдържанието
Black Power

България страна на идиоти ли е?

Препоръчан отговор

Тъй, и тъй днес реших да си изкарам доброволен бан! То , ясно , че  това ще последва, но на мен  хич ми  не дреме. 

Чета постове , гледам разни коментари и се изумявам. Гледам и не вялвам на очите си! Слушам и не вярвам на ушите си. Бе нещо станахме всички философи, разбирачи, и то все по макро теми като бюджет, енергетика, правителства. Взехме нещо да не търпим други мнения. И че как, като всеки от велик та по - велик. Като започне някой да клони от стадото, то устата му се бързо запушва я с заплаха, уволнение, бан  и пр. Каквото и да се прави, както и да се прави, то винаги плюем по него. Разправяме на черното, че е бяло щото стадото така разправя.Не обичаме тия дето казват истината право в очите. Пепел обичаме много да мятаме. Някак забравихме що е то лично мнение, мислене. Е, къде по лесно е да ръсиш обиди, да плещиш неща на които и сам си не вярваш. Всички сме силни на масата когато сме на чашка или пред РС-то, но инак никак ни няма. Е, има ни, като дребни тарикати, като хора дето червения светофар  нищо не значи, а пък да караш пиян си е направо геройство. Инак сме все философи и разбирачи. На доброто викаме - зло, парите в култ, морала доло. Браво на нас Българите. Живеем с илюзията, че сме почитан и уважаван вече народ, че вече сме европейци! Само че всички евростатистики ни поставят на  последно място, като най - бедните, най - корумпираните, най - неграмотните, с най висока престъпност с най , с най с най???

Инак сме велики, все тарикати и "умници", ма се чудя - България страна на идиоти ли е??? Май - да щом защитаваме безумни каузи, статуквото, щом си ни харесва мизерииката. Искаме уж нещо да променяме но в действителност май никой нищо не иска да се помени - така е удобно за всички.

Е, хайде да ви "чуя", докато не е заклячена/изтрита темата и все още съм във форума, че да поспорим!!!!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идиот е човек пълен с идеи :)  Значи-----нема лошо да сме идиоти :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя друга нация може да се похвали с толкова най....

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идиот е човек пълен с идеи :)  Значи-----нема лошо да сме идиоти :D

То хубаво - това с идеите. Нашите идей са някак "български"!!! 

Хъм , как да го кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що , бе има и поголеми от нас .В Испания например построили небостъргач на 47 етажа и забравили да сложат асансьори.Иначе по темата , нещо си се засегнал.Ти следвай своите си възгледи и не всички който не са съгласни с твоето мнение са идиоти.То затова и е хубаво .Ти какво искаш да цари навсякъде ред и хармония,Е нема ,хората станаха нация техническа и мързеливи.За хляб до магазина на 50 метра с колата ходи.Седи си човек излегнат в къщи и от телевизора гледа света ,Коментира и псува.Пълнаапатия и мързел.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво - това с идеите. Нашите идей са някак "български"!!! 

Хъм , как да го кажа.

Абе ако трябва и да сме малко по сериозни----българите според мен сме наистина ,,велика,,нация---да....велика....щото май не знам друг народ толкова да е ,,преживял,, и пак да е оцелял.И идеи си имаме -и то не малко!Не е дно и две ,,велики,,открития са именно на Българи.Да не изброяваме сега кои-повечето ги знаят.Според мен обаче имаме някакво,,увреждане,, от ,,ония,,500 години.Ама....ще оцелеем.....Щот сме идиоти :D .............

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тъй, и тъй днес реших да си изкарам доброволен бан! То , ясно , че  това ще последва, но на мен  хич ми  не дреме. 

Чета постове , гледам разни коментари и се изумявам. Гледам и не вялвам на очите си! Слушам и не вярвам на ушите си. Бе нещо станахме всички философи, разбирачи, и то все по макро теми като бюджет, енергетика, правителства. Взехме нещо да не търпим други мнения. И че как, като всеки от велик та по - велик. Като започне някой да клони от стадото, то устата му се бързо запушва я с заплаха, уволнение, бан  и пр. Каквото и да се прави, както и да се прави, то винаги плюем по него. Разправяме на черното, че е бяло щото стадото така разправя.Не обичаме тия дето казват истината право в очите. Пепел обичаме много да мятаме. Някак забравихме що е то лично мнение, мислене. Е, къде по лесно е да ръсиш обиди, да плещиш неща на които и сам си не вярваш. Всички сме силни на масата когато сме на чашка или пред РС-то, но инак никак ни няма. Е, има ни, като дребни тарикати, като хора дето червения светофар  нищо не значи, а пък да караш пиян си е направо геройство. Инак сме все философи и разбирачи. На доброто викаме - зло, парите в култ, морала доло. Браво на нас Българите. Живеем с илюзията, че сме почитан и уважаван вече народ, че вече сме европейци! Само че всички евростатистики ни поставят на  последно място, като най - бедните, най - корумпираните, най - неграмотните, с най висока престъпност с най , с най с най???

Инак сме велики, все тарикати и "умници", ма се чудя - България страна на идиоти ли е??? Май - да щом защитаваме безумни каузи, статуквото, щом си ни харесва мизерииката. Искаме уж нещо да променяме но в действителност май никой нищо не иска да се помени - така е удобно за всички.

Е, хайде да ви "чуя", докато не е заклячена/изтрита темата и все още съм във форума, че да поспорим!!!!

"Е, хайде да ви "чуя", докато не е заключена/изтрита темата и все още съм във форума, че да поспорим!!!!"

Едва  ли има смисъл да изтриват тема като твоята, при положение, че има много теми за изтриване. Виждаш и четеш всеки ден, какви глупости от велики момчета и момичета ги пишат тук!Не се ли досети, че тук може всичко да напише човек, стига да не е опит за изтегляне на платен  софтуер или филм!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....Щот сме идиоти :D .............

Ако  има световно първенство за идиотизъм, въпреки всичко ще сме най-много четвърти.....Щото сме идиоти :clown:

Редактирано от Мама не горюй (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако  има световно първенство за идиотизъм, въпреки всичко ще сме най-много четвърти.....Щото сме идиоти :clown:

Ние ли бре?Одма сме на 1-во место :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние ли бре?Одма сме на 1-во место :D

Няма да сме на 1-во, точно в това е идиотското :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да сме на 1-во, точно в това е идиотското :D

Не е верно-ти не разбираш-щот си идиот :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо си се засегнал.Ти следвай своите си възгледи и не всички който не са съгласни с твоето мнение са идиоти.

Не, не съм се засегнал. Така трябва да е. Всеки с възгледите си, но огледай се, ослушай се.

Прост пример:

-Имаме ситуация Х, която да кажем меко е тъпа, но по голямата част от тълпата започва да твърди, че ситуацията не е тъпа, че дори е за показ и какво става - започваме и ние да твърдим това макар, че не сме убедени. Тук в този форум се ядем за дреболии. На улицата сме готови на битка за дребво побутване. Сещаш се обаче , че живота на всички ще да е по - лек ако имахме поне малко нормално поведение / Европейско такова, щом това целим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българите не сме идиоти, просто обичаме да ни тъпчат и да чакаме всичко да ни падне от небето. Аз съм сигурен, че ако всеки един от нас направи нещо мъничко за държавата, каквото и да е, тя ще бъде едно хубаво място за живеене. Българите не ценим историята си, а тя е далеч по-привлекателна от много чужди на които охкаме и ахкаме като програмирани роботи. Не ценим и природата си, а от нея държавата би могла да печели най-много пари, както каза един швейцарец на баща ми: "Едно не мога да разбера.. Как може да имате море и да сте бедна държава", а то да беше само морето, планините ни също не отстъпват по нищо на другите, но просто не  го ценим. Всичко в тази държава реве за пари, пари ама те няма да паднат от небето. Няма как тукощо завършил човек да започне рабта с максималан заплата и няма как хора над 65 години да продължават да работят ( е в България това е нещо нормално, което е тъжно та дори и на запад не е така, а ние толкова много му се кланим ). Българите, 7 млн. души които са разделени на военни лагери и то не от кого да е, а от държавата(властта), която във всяка нормална държава би трябвало да обединява, да работи за народа, а не да ги разделя по категории. Но за това сме си виновни само ние, ние сме тези които позволяват да бъдат тъпкани. А възрастните така и не разбраха, че бъдещето е в младото поколение, поколението с нови идеи, нови мечти. Ако младите работят ще има пари и за старите, но явно на много хроа това им обягва от мозъка. Свидетели сме как стари се обръщат срещу тези които ще изграждат новия облик на България. Но това са бъгларите .. хора, които не знаят своите права и с това не ги и търсят. Не, българите не са идиоти, просто още не са свикнали да бъдат свободни, защото чакат всичко да им падне на готово, но на птичката  кафеза и дават храна, а на вън тя трябва сама да си я намери.  

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. Тук в този форум се ядем за дреболии. На улицата сме готови на битка за дребво побутване. Сещаш се обаче , че живота на всички ще да е по - лек ако имахме поне малко нормално поведение / Европейско такова, щом това целим...

Европа трудно ще я стигнем приятел.Колкото до форума-аз например съм тук,за да науча нещо,да помогна с нещо-доколкото мога и...да се позабавлявам разбира се.Не съм непукист,ма ако обръщам внимание на всеки и глупостите и заяжданията му----значи не трябва да съм тук (тук не искам да засегна никой,но се досещате какво имам впредвид).Тъй,че---нека се учим,да помагаме и да се забавляваме ---другото каквото дойде.Нали сме си идиоти---туй за да е по темата :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българите не ценим 

Да. Нищо май не ценим. Не

циним:

- достойнството си

- живота си

- парите си

- семейството си

- родителите си

- работата си

- живота и здравето на околните хора, животни

- природата

- историята 

- държавата

Е, народ без ценности и розови химери за бъдещето какъв ще да е???? Кой сме? Какви сме???

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

циним:

- достойнството си

- живота си

- парите си

- семейството си

- родителите си

- работата си

- природата

- историята 

- държавата

Е, народ без ценности и розови химери за бъдещето какъв ще да е???? Кой сме? Какви сме???

стоп

:stop:

за поколенията, които сме възпитани в тези ценности, само с уважение моля

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

циним:

- достойнството си

- живота си

- парите си

- семейството си

- родителите си

- работата си

- природата

- историята 

- държавата

От този списък,само достойнството никой не може да ти вземе ,ако ти сам не си го дадеш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стоп

:stop:

за поколенията, които сме възпитани в тези ценности, само с уважение моля

Хайде и аз да се сложа в тази графа. Сещаш се обаче, че вече се броим на пръсти, а и много обичат да ни правят на издиоти. Ценностите на днешно време са май порок. За къде без ценности, та нали от там тръгват и другите обикновенни нещица в житието ни.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се сложа в тази графа. Сещаш се обаче, че вече се броим на пръсти, а и много обичат да ни правят на издиоти от други. 

ами ценностите не се котират отдавна вече, така е, и на мен ми тежи

защото така съм възпитана, не, не съжалявам - за нито едно не съжалявам

просто ме боли че децата са други вече, не като нас

и навсякъде злоба злоба завист ръгане с лакти дране с нокти ...

а там е за всички само метър на два бе

Господи проумейте го

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами ценностите не се котират отдавна вече, така е, и на мен ми тежи

защото така съм възпитана, не, не съжалявам - за нито едно не съжалявам

просто ме боли че децата са други вече, не като нас

и навсякъде злоба злоба завист ръгане с лакти дране с нокти ...

а там е за всички само метър на два бе

Господи проумейте го

Казвате - да променим държавата / правителството, за да бъдем добре. Държавата / правителството не могат обаче да променят манталитета / ценностите ни. Как да вървим към промяна с култа - цакане, прецакване, надцекване Живота бързо се изнизва, кога ще му се радваме или ще тарикатеем до последно???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже беше зададен въпрос: България страна на идиоти ли е? Може да сравним поведението на гърците, които протестираха (със сувлаки в устата), за да им опростят десетки милиарди евро и нашите протести напоследък. В тяхната държава, освен маслинови и цитрусови продукти с ниска цена/ качество и доста лоши условия за туризъм няма абсолютно нищо. Там хората са малко кофти. Не знам с какъв акъл ЕС продължава да ги угоява...   За съжаление при нас Батков е писал Конституцията, има маса дебелосерковци като него, които са окупирали властта от двадесетина години. Засега няма политически изход, за съжаление.   Според мен хората в България не са идиоти. Просто са доста наивни и им липсва самочувствие, което при гърците е налице. Това със самочувствието всъщност не е лошо, макар да граничи с идиотизъм на пръв поглед и в двата варианта. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............

Виж си първото и последното изречение...

Кой ще ти трие или заключва темата?

Как точно мислиш, че ще си изкараш "доброволен бан" (да ти имам терминологията)?

Просто си търсиш внимание.

Говориш за идиоти, а ти самия тръгваш по безмислено груб и безцеремонно демонстративен начин да доказваш как всички са идиоти, а ти и още малцина не сте и сте хора с ценности (справка - пост номер 18).

Какъв е смисъла на темата, щом предварително си определил и е ясно, че "вий сте идиоти"?

"Като живееш с вълци, ще виеш по вълчи".

Перефразирам цитата на Т. Колев: "Като живееш с идиоти, рано или късно и ти ставаш идиот."

пп. Не е зле да обърнеш внимание на правописа си, защото неграмотността е първата стъпка към видиотяването.

Не мислиш ли?!?!

Редактирано от algor (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нашите идей...

С т'ва пич каза достатъчно. Плюй му на тоя език, давайте все така. Как пък малко от малко не ви е срам, иначе дайте да бъдем народопсихолози. Ми, съжалявам, но с "идей", което си нямам на идея от къде си го измислил... не става, братче. Малко срама имай - тръгнал си другите да обиждаш. Уважавай езика. Колко пък толкова неща ни останаха да уважаваме!

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българите не сме идиоти, просто обичаме да ни тъпчат и да чакаме всичко да ни падне от небето. Аз съм сигурен, че ако всеки един от нас направи нещо мъничко за държавата, каквото и да е, тя ще бъде едно хубаво място за живеене. Българите не ценим историята си, а тя е далеч по-привлекателна от много чужди на които охкаме и ахкаме като програмирани роботи. Не ценим и природата си, а от нея държавата би могла да печели най-много пари, както каза един швейцарец на баща ми: "Едно не мога да разбера.. Как може да имате море и да сте бедна държава", а то да беше само морето, планините ни също не отстъпват по нищо на другите, но просто не  го ценим. Всичко в тази държава реве за пари, пари ама те няма да паднат от небето. Няма как тукощо завършил човек да започне рабта с максималан заплата и няма как хора над 65 години да продължават да работят ( е в България това е нещо нормално, което е тъжно та дори и на запад не е така, а ние толкова много му се кланим ).

Българите, 7 млн. души които са разделени на военни лагери и то не от кого да е, а от държавата(властта), която във всяка нормална държава би трябвало да обединява, да работи за народа, а не да ги разделя по категории. Но за това сме си виновни само ние, ние сме тези които позволяват да бъдат тъпкани.

А възрастните така и не разбраха, че бъдещето е в младото поколение, поколението с нови идеи, нови мечти. Ако младите работят ще има пари и за старите, но явно на много хроа това им обягва от мозъка. Свидетели сме как стари се обръщат срещу тези които ще изграждат новия облик на България. Но това са бъгларите .. хора, които не знаят своите права и с това не ги и търсят.

Не, българите не са идиоти, просто още не са свикнали да бъдат свободни, защото чакат всичко да им падне на готово, но на птичката  кафеза и дават храна, а на вън тя трябва сама да си я намери.

Каква история имаме ние? Я да видим? Да почнем от Аспарух. Българтите сме разделени поне на два лагера. Единия от тях твърди, че българите са си отделно племе, друга, че само името ни е българи, но на практика сме славяни. Ако направим една анкета тук, във форума, може би ще се разделим 50 на 50. Ами то още от началото почват споровете. И никой не знае какви сме! След това отиваме нататък. Някак си ей така, уж сме българи, а говорим на славянски. Е, тук вече тезите са десетки. Която и да прочетеш, все може да и повярваш. Значи и тук не знаем какви сме. Отиваме нататък. Ханове/канове, царе. Уж прабългари, пък и една думичка неслявянска нямаме. Верно, откриха някоя друга уж прабългарска дума, колкото да не е без хич. Е затова пък история лесно се пише. Изведнъж се появи тезата, че всъщност прабългарите са си говорили така, щото навремето хората имали подобни езици. Не се е налагало славяни и прабългари да ползват преводачи, защото видиш ли, те говорили подобни езици. Значи, с един куршум два заека - хем не сме славяни, хем си говорим на езика. И това не го казвам аз, а г-н Божидар Димитров. Все пак колкото и да е, сигурно 50 % от българите му вярват. Аз също за много неща. Но така да си измислям е история...не че не е възможно де. Добре, вече сме хем прабългари, хем си имаме и език и писменост. Нищо, че въпросите с писмеността не са никак изяснени и 99% от българите се бъркаме, всъщност коя азбука използваме. И стигаме някъде дотам, докъдето всеки си взема едно късче земя, прави си царство, естествено опитвайки се да експлоатира хората по земите си и пада под Османско робство. Това ли е историята? Че ние дори не знаем със сигурност какви са Кирил и Методий! Тук се въртят идеи, че са били шпиони. Може и такива да са били, знае ли някой... Може би само тоя, който ги е пратил. Други пък намесват любовна история...абе българска му работа, ама не съвсем. По тия земи са се омешили поне 50 племена и всички до едно те днес се наричат българи. Поне и такава теория се вади. Ами..къде ни е историята? Може би след 1878 година? И какво имаме тогава? Някакъв си пак завладява България, тарикатите пак в Народното събрание, ние ту под османско, ту под руско, ту под германско ръководство, а днес дори под "европейско" и "американско". Ами аз нито история виждам, нито независима България. И какво тогава ми пускате подобни теми и питате глупави въпроси? Върнете се в историята и ще разберете, че цялата работа е идиотска. Жалко, че на тогавашните идиоти акъла е бил в гащите. Иначе щяха да ни оставят поне едно писъмце какви сме, за какво се борим и какво п**** му м**** търсим по тия земи. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си първото и последното изречение...

Кой ще ти трие или заключва темата?

Как точно мислиш, че ще си изкараш "доброволен бан" (да ти имам терминологията)?

Просто си търсиш внимание.

Говориш за идиоти, а ти самия тръгваш по безмислено груб и безцеремонно демонстративен начин да доказваш как всички са идиоти, а ти и още малцина не сте и сте хора с ценности (справка - пост номер 18).

Какъв е смисъла на темата, щом предварително си определил и е ясно, че "вий сте идиоти"?

"Като живееш с вълци, ще виеш по вълчи".

Перефразирам цитата на Т. Колев: "Като живееш с идиоти, рано или късно и ти ставаш идиот."

пп. Не е зле да обърнеш внимание на правописа си, защото неграмотността е първата стъпка към видиотяването.

Не мислиш ли?!?!

Както писах - хората не обичат много истината и то казана болезнено, та имах предположението, че темата може да бъде заключена или да получа бан. Кофти тема, а!.

Да, и исках да получа не внимание, а да предизвикам такова към тема табу, болезнена тема насочена към мнозина.

Че темата убива, то личи по "подскачането". Всички се видиотихме без да се усетим и не искаме да си го признаем.  Факт, е.. Сама по себе си темата е провокативна и интересна (предполагам и за теб) Съвсем по български по всичко плюем без да мислим, но то си е за главите ни.

Харесва ли ти случващото се около теб, случващото се на работното ти място, в държавата????

А за правописа - да свързан е с  прекрасното ни битие т.е калпава машина, с калпаво задклавиатурно устройство научено да пише бълзи доклади във вид какъвто и да е, научено да пише на българолатиница, да чете неграмотни статии и постове по форуми и пр. В този форум няма нито един потребител, който да няма дузина правописни или технически грешки в постовете си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.