Премини към съдържанието
The Good Old TIme

Разпределяне на дялове при инсталиране на Windows 7

Препоръчан отговор

Ще инсталирам Windows за първи път.

В момента имам два дяла c: и d:.

Страх ме е като го инсталирам да не изтрия всичко в d:.

Ще ми кажете ли, като за нов стъпка по стъпка, къде трябва да цъкна след, като стигна тук http://voodoonet.biz/web/net/7/9.png за да нулирам само c: ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ръководство за инсталация на Windows 7

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми кажете ли, като за нов стъпка по стъпка, къде трябва да цъкна след, като стигна тук http://voodoonet.biz/web/net/7/9.png за да нулирам само c: ?

Тоя скрийншот от реален опит за инсталиране на твоя компютър е, или е произволна картинка. Питам, понеже ми е интересно на какъв харддиск искаш да инсталираш и какви са му дяловете. Освен това какъв Windows 7 опитваш да инсталираш- щото дял от 16Gb го дават като минимум за 32 битова версия- и от опит казвам, че дават мин 16Gb, но това си е крайно недостатъчно така или иначе. трябват поне 32Gb по мои наблюдения.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Малкия стар войник

след кратко търсене в сайта, който даде, не успях да намеря това, което ми трябва.

ivankrivodol

Не, тази картинка я взех за пример от интернет.

Ще инсталирам Windows 7 Home Premium (и в момента съм с такава версия и се надявам да успея, защото отдолу на лаптопа имам активационен код и целта е да го ползвам върху ново инсталираният).

Дяловете са така: C: 273 gb.

D: 182 gb.

Ще хелпнеш ли малко какво трябва да правя, след, като стигна (ако) до мястото от картинката, която дадох в описанието на темата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Войничето е объркал линка,заповядай

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност ти описваш, че на харддиска имаш дялове, а на скрийншота е дадено, че харддиска е без форматиран дял/ дялове, така, че точно до такъв етап няма да стигнеш, но има подобен етап и просто даваш "next" - aко избереш "drive options (advanced)" там има опция за форматиране на дела, на който искаш да инсталираш- т.е. ако избереш правилния дял за инсталиране- предполагам, че трябва да е C:, то това по никакъв начин няма да се отрази на другия дял- D:- т.е. няма да го изтриеш/ форматираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Iliyan Georgiev

Благодаря, но в сайта не намерих да е описано с детайли.

Все пак съм ти много благодарен :) !

ivankrivodol

Благодаря ти, бро ! Ето какво било, а аз се чудех, защо толкова объркано изглежда ..., а то онова изглежда (от картинката) е било за инсталиране на windows наново.

Последен въпрос, ако решете отговорорете - нужно ли е да изтривам този уиндоус с който съм сега или направо трябва да вкарам диска и да инсталирам новият ?

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на drive(advanced). Изтриваш С и малкия системен дял от 100-тина мегабайта, който е преди него. После създаваш нов дял на свободното място и избираш на него да продължи инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По- добре е да се махне стария Windows, че става обърквация понякога. Т.е. дела на който ще се инсталира да се форматира, но и да се прегледа за информация/ файлове, които не трябва да се изтриват- разбира се по твоя преценка- нещо, което ще ти трябва после- документи, снимки, музика, филми. За да няма после тема: "Изтрих файлове, как да си ги върна?"

Отиваш на drive(advanced). Изтриваш С и малкия системен дял от 100-тина мегабайта, който е преди него. После създаваш нов дял на свободното място и избираш на него да продължи инсталацията.

Всъщност изобщо не е нужно чак да го изтрива, а пък после да го създава- може просто да го форматира. А "малкия" системен дял не винаги го има (зависи от начина на създаване на дяловете), но ако го има, изобщо не е нужно да се трие и после създава, както и не е нужно да се форматира.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам, момчета.

Значи да изтрия уиндоуса, означава да форматирам Ц.

А как се форматира, а и мен не ми е проблем да се изтрие всичко, предполагам, вече съм прегледал, което ми е нужно от Ц и съм го вкарал в Д ?

Само ме интересува ако всичко мине ок, дали ще имам всичко нужно че да влезна в интернет и да започна да си тегля програмите, които са ми нужни за да всичко е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни личните.!!! Дадох ти линк с точното обяснение. Дано да ти свърши работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам, момчета.

Значи да изтрия уиндоуса, означава да форматирам Ц.

А как се форматира, а и мен не ми е проблем да се изтрие всичко, предполагам, вече съм прегледал, което ми е нужно от Ц и съм го вкарал в Д ?

Само ме интересува ако всичко мине ок, дали ще имам всичко нужно че да влезна в интернет и да започна да си тегля програмите, които са ми нужни за да всичко е същото.

Публикувано изображение

Гледаш за това- от първата картинка и при Drive options (advanced) излиза опция за форматиране. А за да влезеш в интернет ти трябват драйвери за мрежовата карта, която е в компютъра и евентуално други неща и настройки в зависимост от начина по който ти доставя интернет твоя доставчик- примерно ако се ползва PPPOE трябва да се активира съответния протокол и да си знаеш потребителско име и парола- т.е. зависи от конкретния метод на получаване на интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Малкия стар войник

Благодаря брато, бтв тази тема по-рано я прочетох на 2 на 3, но някой неща пак не ми станаха ясни.

ivankrivodol

ЗЛАТЕН СИ БРО, благодаря за пореден път !

Момчета общо взето всичко разбрах, ми се струва и съм готов за риск ХАхаха па ако не стане след някой друг месец ще влезна да ви пиша как е минало.

Това, което не ми стана ясно е за драйверите за интернета. Аз съм с wi-fi на лаптопа, използвам вградената антена.

Трябва ли отнякъде (откъде ако да) да изтегля някакви драйвери и да ги запазя (например в Д) и после да ги инсталирам или с уи-фи всичко само ще тръгне без да са нужни драйвери ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малкия стар войник

Благодаря брато, бтв тази тема по-рано я прочетох на 2 на 3, но някой неща пак не ми станаха ясни.

ivankrivodol

ЗЛАТЕН СИ БРО, благодаря за пореден път !

Момчета общо взето всичко разбрах, ми се струва и съм готов за риск ХАхаха па ако не стане след някой друг месец ще влезна да ви пиша как е минало.

Това, което не ми стана ясно е за драйверите за интернета. Аз съм с wi-fi на лаптопа, използвам вградената антена.

Трябва ли отнякъде (откъде ако да) да изтегля някакви драйвери и да ги запазя (например в Д) и после да ги инсталирам или с уи-фи всичко само ще тръгне без да са нужни драйвери ?

Ами да, тая WiFi мрежова карта на лаптопа трябва да и се инсталират драйвери за да заработи- така, че си ги изтегли, запази и т.н. за да може после да ги инсталираш. И освен това- ОК, ползваш WiFi- но откъде идва сигнала- щото сигнала все отнякъде идва, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, тая WiFi мрежова карта на лаптопа трябва да и се инсталират драйвери за да заработи- така, че си ги изтегли, запази и т.н. за да може после да ги инсталираш. И освен това- ОК, ползваш WiFi- но откъде идва сигнала- щото сигнала все отнякъде идва, нали?

Съседът ми е дал паролата му и ползвам, но е много бавен. Скоро ако има пари ще трябва да го платя.

А има ли начин да разбера от къде мога да изтегля нужните драйвери за wi-fi и кои точно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли начин да разбера от къде мога да изтегля нужните драйвери за wi-fi и кои точно ?

Има, разбира се- тоя лаптоп има производител и тоя производител има сайт, откъдето се свалят драйвери според модела на лаптопа и вида на операционната система. Лека нощ, дано уцелиш нужните драйвери.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, разбира се- тоя лаптоп има производител и тоя производител има сайт, откъдето се свалят драйвери според модела на лаптопа и вида на операционната система. Лека нощ, дано уцелиш нужните драйвери.  

Добре, ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ за всичко, МОИ !

Жив и здрав да си приятелю, желая ти го от сърце !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ZАко не бяхте вие машинки надали щях да го инсталирам толкова бързо.

Готов е уиндоуса.

Обаче сега не знам какво трябва да инсталирам, занимава ли ви се още малко да ме упътите :Д.

За момента нямам проблем с звука, не забива, като преди. Но колко е бърз и така нататък не знам.

Кажете има ли някаква програма която да сканира всичко нужно за нормална производителност ? Тези office, world, network тези всичките не знам за какво се използват, но изглежда ги няма. Като влезна в Контролен панел - Изтриване на програми излизат само тези 2-3 програми, които инсталирах след, като се инсталира уиндоуса, няма други програми. С една програма от сайта на марката ми на лаптопа изтеглих една програма с която сканира за драйвери доколкото разбрах и ги изтеглих, инсталирах, инсталирах флаш плейър, това е друго не съм правил.

И да попитам също в директорията за авто ъпдейти на каква опция да я оставя, пусната да актуализира новости или ..?

И също в нод32 ми изписа, че има много актуализации за инсталиране и пише "тук" и като цъкна излизат около 50 реда с различни ъпдейти, да ги инсталирам ли ?

Общо взето това са 3-те въпроса, които исках да ви питам.

Picture 1

Picture 2

Тези "services packs" имат ли значение ?
Понеже уиндоуса, който инсталирах се казваше - 

Microsoft Windows 7 Home Premium RTM x64 (MSDN/TechNet) (така се казваше торента).

Предполагам значи няма вграден service pack, трябва ли да инсталирам някак си ?

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.