Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ianiiovski

Странен шум от буфера при изключване на компютъра

Препоръчан отговор

Абе забелязах на компютъра когато го изключвам някой път точно след логото на Windows-a като стане монитора черен на буфера се появява за 2-3 секунди един фонов шум (не е пищене ) и с изключването на перките на компютъра и той спира . Не всеки път го има може 2 пъти да го няма ,но после 2-3 поредни пъти да го има . Дъното е asus m5a78l-m lx v2 , Windows 7

Ето и един звукозапис : http://dox.bg/files/dw?a=d63b8e3a13

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе забелязах на компютъра когато го изключвам някой път точно след логото на Windows-a като стане монитора черен на буфера се появява за 2-3 секунди един фонов шум (не е пищене ) и с изключването на перките на компютъра и той спира . Не всеки път го има може 2 пъти да го няма ,но после 2-3 поредни пъти да го има . Дъното е asus m5a78l-m lx v2 , Windows 7

Ето и един звукозапис : http://dox.bg/files/dw?a=d63b8e3a13

Моето дъно е същото, а самия шум идея си нямам от къде се появява. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ти ли го имаш този шум ???

Да, и идея си нямам как да го премахна. Аз дори съм с два буфера, и е още по-дразнещо. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така  гледах в сайта за ъпдейт на аудио драйвърите ,но тези от диска са най-новите  . Давах дефоулт на настройките и шума си остана , явно си е нормално за тези дъна щом и при двамата го има .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно е така. Аз драйверите даже и не съм им търсил обновление. Първоначално си мислех, че е от самите буфери, ма явно не е така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я споделете с какви аудиосистеми сте, защото при мен го няма този шум, а съм със същото дъно като на Техноманиака!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но няма смисъл щом аудиото си работи коректно, а и няма удивителни знаци в дивайс мениджъра... Явно си е така с тази аудиокарта, но определено шума дразни, особено когато съм забравил колоните усилени....

@XECUTIONER:

Ето такава + още една 2.1 някаква измислена марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@XECUTIONER   изключи последователно компютъра 4-5 пъти и виж дали го имаш този звук  и да  не забравиш да вкл. колонките/буфера

@techmaniac  да аз го имам от 3 седмици компютъра и чак сега го забелязах, защото изключвах буфера предварително  ,иначе съм с буфер с още 3 колконки и е свързан както обикновено  3.5 мм жак в средния (зеления жак) на аудио картата . То и аз нямам удивителни в таск мениджъра  и при мен си работи коректно с изключение на този шум . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@techmaniac  да аз го имам от 3 седмици компютъра и чак сега го забелязах, защото изключвах буфера предварително  ,иначе съм с буфер с още 3 колконки и е свързан както обикновено  3.5 мм жак в средния (зеления жак) на аудио картата . То и аз нямам удивителни в таск мениджъра  и при мен си работи коректно с изключение на този шум . 

При теб е малко по-различен начина на свързване на буфера, но при мен е с 3,5 mm жака в трите входа отзад /за 5.1 аудио/. Отделно втория буфер с две колони е свързан на предния панел на зеления жак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм,но звука си го има и при двамата значи не е от свързването . Аз го позлвам като обикновенни колонки от когато съм го взел  това са мн години си го ползвам така дори и на стария комп  загубил съм му др. кабели и заради това го ползвам така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, наистина не е от свързването както се оказа. Самата аудиокарта може би е виновника за шума, или пък някаква настройка из драйверите, но ако не забравиш усилени колоните не е проблем. Като ги спреш напълно пък е най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това ще е най-удачният вариант да изключиш колоните :D

Обаче твоето дъно M5A78L-M LX или M5A78L-M LX V2  ??  Но то май са едни и същи няма разлика .  Защото и на двете дъна аудиото е Realtek® ALC887 8-Channel High Definition Audio CODEC *2 както и всичко останало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно след като операционната система накрая kill-не драйвърите на звуковата карта, у самата звукова карта се появява грешка в аудиочипа, защото внезапно са килнати драйвърите, които го управляват и накрая когато компютъра си изключи саунд-картата на дъното - шумът спира и компютъра се изключва... Изглежда нормално, но странното е, че, при моето и още много дъна няма подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че трябва да си проверите контактите дали са правилно заземени! Ако не разбирате достатъчно в никакъв случай не го правете сами!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен съм ,че са правилно заземени  при мен . А и при стария ми комп на същият контакт не е имало такъв звук .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е различно. Смисъл, опитвах се да кажа, че по принцип на другите компютри/дъна няма такъв проблем. Моето е GIGABYTE 800GA-UD3H. Но просто си намаляй колоните когато изключваш компа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее да знам ,че по принцип не би трябвало да го има ,но както виждате и при @techmaniac  го има . Обаче само не знам с какво дъно е M5A78L-M LX или M5A78L-M LX V2  ,защото моето е V2 ,а до колкото виждам в подписа му неговото е без V2 ,но и да е така не виждам голяма разлика в сайта на asus .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.