Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следния код:

#if DEBUG
        public IEnumerable<ValidationResult> Validate(ValidationContext context)
        {
            // Code for testing purposes - returns always true
        }
#else
        {
            // Code for production server where needs to check 
        }
#endif

Според това дали съм в debug mode или release mode се изпълнява съответното парче код. Къде обаче трябва да окажа, че вече съм на production server-a и съответно да се изпълни кода в #else клаузата?

В Web.config имам <compilation debug="false" targetFramework="4.0">, което мислех, че ще свърши тази работа, но продължава да се изпълнява кода, който трябва да се изпълнява само докато се разработва приложението. 

Какво изпускам? Може би има друг параметър, който трябва да окажа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния код:

#if DEBUG
        {
            // Code for testing purposes - returns always true
        }
#else
        {
            // Code for production server where needs to check 
        }
#endif

Според това дали съм в debug mode или release mode се изпълнява съответното парче код. Къде обаче трябва да окажа, че вече съм на production server-a и съответно да се изпълни кода в #else клаузата?

В Web.config имам <compilation debug="false" targetFramework="4.0">, което мислех, че ще свърши тази работа, но продължава да се изпълнява кода, който трябва да се изпълнява само докато се разработва приложението. 

Какво изпускам? Може би има друг параметър, който трябва да окажа?

publish-вай в release mode. Ако правиш Publish на web site/web application

не знам каква версия на visual studio ползваш виж тук за повече информация

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, правя publish и след като прочетох поста ти поразгледах малко settings на опцията и намерих, че има опция debug publish или release publish. Благодаря ти много, това би трябвало да сработи. Малко по-късно ще го пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.