Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Познат ме помоли да му помогна с прехвърлянето на няколко програми, че ПЦ-то му беше пълно с вируси искаше да форматира диска за да ги изтрие и да инсталира начисто. Записахме ги на флашка. Преинсталирахме Уиндоуса. Върнахме ги обратно в Program Files. Обаче като се опитам да отворя ми дава това. Преисталирахме наново програмата. Същата работа

Публикувано изображение

Къде грешим и как може да се оправи бъркотията ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да инсталирате Офис пакета отново. Няма как да стане с прехвърляне.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защо програма не се копира... Тя се инсталира!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познат ме помоли да му помогна с прехвърлянето на няколко програми, че ПЦ-то му беше пълно с вируси искаше да форматира диска за да ги изтрие и да инсталира начисто. Записахме ги на флашка. Преинсталирахме Уиндоуса. Върнахме ги обратно в Program Files. Обаче като се опитам да отворя ми дава това. Преисталирахме наново програмата. Същата работа

Къде грешим и как може да се оправи бъркотията ? 

Как ги записахте на флашка бе хора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност като е копирал от заразения компютър на флашката,  е заразил и нея. Колеги, автора е написал, че е преинсталирал офиса. Ако има и втори дял на компютъра и той не е форматиран, пак ще стане забавно. :D

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмите ако се копираха, Бил Гейтс и програмистите, щяха отдавна да са умрели от глад...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Колеги, автора е написал, че е преинсталирал офиса.

Само, че не се знае как го е преинсталирал. Като гледам как са си правели "бекъпа" на програмите на флашка, подозирам, че може и да са преинсталирали, като са махнали файловете от Program files и пак да са ги качили ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем не е изключено, имайки предвид начина, който са избрали за възстановяване на програмите. Като се появи автора ще даде повече подробности. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами как ги копирах. Отворих Програм Файлс. С приплъзване на левия бутон на мишката папките с програмите които момчето каза че ще му трябват ги сложих на флашката и ...форматирахме хард диска.

И сега от флашката с приплъзване/провлачване ги сложих обратно в Program Files и се мъча да ги отворя и използвам,

Извинявам се но за първи път инсталирвам програми по този начин.

автора е написал, че е преинсталирал офиса. Ако има и втори дял на компютъра и той не е форматиран, пак ще стане забав

Извинявам се че съм те подвел неволно. Не съм го инсталирал. Просто направих това което съм обяснил в мнение номер 10

Форматиран е целия диск 75ГБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, отговаряме ти - така не се прави, така няма как да работят програмите. Освен тези файлове те създават и други, на други места, създават регистри, все липсващи неща, които не си ги копирал. За това не работят. Чисто и просто изтеглете и инсталирайте на ново програмите. Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност има много програми, които принципно са инсталационни, но работят и при копиране на директорията на инсталирана вече (на друг или на същия компютър, след преинсталиране на ОС) програма. Примери: Skype, WinAmp, KMPlayer, Total Commander. Някои други като uTorrent, примерно, като стартираш изкопирана, но, неинсталирана програма, протича инсталация и в края на краищата се инсталира. Разбира се, някои като MS Office, Nero BR и др. не стават с копиране, но пък Open Office става с копиране. Така, че - зависи- има някои стават- други- не...

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност има много програми, които принципно са инсталационни, но работят и при копиране на директорията на инсталирана вече (на друг или на същия компютър, след преинсталиране на ОС) програма. Примери: Skype, WinAmp, KMPlayer, Total Commander. Някои други като uTorrent, примерно, като стартираш изкопирана, но, неинсталирана програма, протича инсталация и в края на краищата се инсталира. Разбира се, някои като MS Office, Nero BR и др. не стават с копиране, но пък Open Office става с копиране. Така, че - зависи- има някои стават- други- не...

За VLC имам същото подозрение. Не ми се влизаше в подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като ги копи-пейстнете ще се появят ли в Add or Remove Programs? Ще имат ли пълния запис в регистрите? Това че работят някои програми по този начин не означава, че са стабилни. Трябва официално да имат портативни версии и само такива програми, могат да се прехвърлят на флашки и други носители ...и естествено да се разархивират и стартират от която и да е директория. И аз така си копирах Your Uninstaller на флашка и си работеше, но като ми крашна уж случайно 2-пъти, се научих да си я инсталирам. И м/у другото копирането на Program Files, с какво гарантира че и там няма вируси? След чиста инсталация и нагласянето на всички настройки на програмите е препоръчително да се направи backup на дял C:, като архивното копие трябва да е на друг дял или флашка. И при нужда да се възстанови системата оттам.

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Your Uninstaller също бачка без инсталация- ползвам я непрекъснато, а съм преинсталирал 6-7 пъти Windows, като Your Uninstaller съм го инсталирал само първия път. Крашвания нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с копирането на Windows, ще тръгне ли самата операционна система? :D

Да, понякога Windows може да се копира на друг компютър и да тръгне, но има особености - копирането трябва да стане с помощта на програми като Norton Ghost (принципно за мен това е фаворитът) или Acronis True Image- има и други. Освен това копирането не може да стане, когато копирания Windows работи- т.е. трябва да се ползва стартиране от Live CD или нещо от сорта. Освен това, ако изкопирания Windows се пусне на компютър, който има съществени хардуерни различия от компютъра, на който е бил инсталиран първоначално, то Операционната С-ма може въобще да не заработи- обикновено зацикля в рестарти. Но все пак това е относително- имал съм случай на прехвърляне на съдържанието на харддиска на друг компютър, оригиналния комп е с две системи- WinXP и Win7- XP зацикля в рестарти, а "седмицата" заработва, намира новия хардуер и инсталира нужните драйвери и всичко е ОК.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Your Uninstaller също бачка без инсталация- ползвам я непрекъснато, а съм преинсталирал 6-7 пъти Windows, като Your Uninstaller съм го инсталирал само първия път. Крашвания нямам.

Това че си нямал, не означава че няма да имаш. С копиране на програми от Program Files си играеш на риск печели, риск губи. Освен официалните страници, на които се предлагат портативни версии на програмите съществуват и други, като Portable Applications, които се занимават точно с това - създаване на портативни приложения. Идеята е да се ползват от флашки и да не остават следи до колкото е възможно по операционната система. Техния метод на кодиране е правилния. Това са истинските портативни приложения, а другите които се инсталират, копира им се папката и се ползват от флашка са на късмет. Това не ги прави портативни. Например: Your Uninstaller направен по този начин на стартиране пак си създава папка в Application Data, а не трябва.

Редактирано от angel* (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, понякога Windows може да се копира на друг компютър и да тръгне, но има особености - копирането трябва да стане с помощта на програми като Norton Ghost (принципно за мен това е фаворитът) или Acronis True Image- има и други. Освен това копирането не може да стане, когато копирания Windows работи- т.е. трябва да се ползва стартиране от Live CD или нещо от сорта. Освен това, ако изкопирания Windows се пусне на компютър, който има съществени хардуерни различия от компютъра, на който е бил инсталиран първоначално, то Операционната С-ма може въобще да не заработи- обикновено зацикля в рестарти. Но все пак това е относително- имал съм случай на прехвърляне на съдържанието на харддиска на друг компютър, оригиналния комп е с две системи- WinXP и Win7- XP зацикля в рестарти, а "седмицата" заработва, намира новия хардуер и инсталира нужните драйвери и всичко е ОК.

Знам бе човек, това беше закачка във връзка с темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мързеше ме да чета цялата тема ама намерих това :wink12: във банана :)

Microsoft Office 2007 Enterprise Portable

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.