Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

julienalexandrov

Проблем при прехвърлянето на Microsoft Office 2007

Препоръчан отговор

Познат ме помоли да му помогна с прехвърлянето на няколко програми, че ПЦ-то му беше пълно с вируси искаше да форматира диска за да ги изтрие и да инсталира начисто. Записахме ги на флашка. Преинсталирахме Уиндоуса. Върнахме ги обратно в Program Files. Обаче като се опитам да отворя ми дава това. Преисталирахме наново програмата. Същата работа

Публикувано изображение

Къде грешим и как може да се оправи бъркотията ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да инсталирате Офис пакета отново. Няма как да стане с прехвърляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защо програма не се копира... Тя се инсталира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познат ме помоли да му помогна с прехвърлянето на няколко програми, че ПЦ-то му беше пълно с вируси искаше да форматира диска за да ги изтрие и да инсталира начисто. Записахме ги на флашка. Преинсталирахме Уиндоуса. Върнахме ги обратно в Program Files. Обаче като се опитам да отворя ми дава това. Преисталирахме наново програмата. Същата работа

Къде грешим и как може да се оправи бъркотията ? 

Как ги записахте на флашка бе хора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност като е копирал от заразения компютър на флашката,  е заразил и нея. Колеги, автора е написал, че е преинсталирал офиса. Ако има и втори дял на компютъра и той не е форматиран, пак ще стане забавно. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмите ако се копираха, Бил Гейтс и програмистите, щяха отдавна да са умрели от глад...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Колеги, автора е написал, че е преинсталирал офиса.

Само, че не се знае как го е преинсталирал. Като гледам как са си правели "бекъпа" на програмите на флашка, подозирам, че може и да са преинсталирали, като са махнали файловете от Program files и пак да са ги качили ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем не е изключено, имайки предвид начина, който са избрали за възстановяване на програмите. Като се появи автора ще даде повече подробности. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами как ги копирах. Отворих Програм Файлс. С приплъзване на левия бутон на мишката папките с програмите които момчето каза че ще му трябват ги сложих на флашката и ...форматирахме хард диска.

И сега от флашката с приплъзване/провлачване ги сложих обратно в Program Files и се мъча да ги отворя и използвам,

Извинявам се но за първи път инсталирвам програми по този начин.

автора е написал, че е преинсталирал офиса. Ако има и втори дял на компютъра и той не е форматиран, пак ще стане забав

Извинявам се че съм те подвел неволно. Не съм го инсталирал. Просто направих това което съм обяснил в мнение номер 10

Форматиран е целия диск 75ГБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, отговаряме ти - така не се прави, така няма как да работят програмите. Освен тези файлове те създават и други, на други места, създават регистри, все липсващи неща, които не си ги копирал. За това не работят. Чисто и просто изтеглете и инсталирайте на ново програмите. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност има много програми, които принципно са инсталационни, но работят и при копиране на директорията на инсталирана вече (на друг или на същия компютър, след преинсталиране на ОС) програма. Примери: Skype, WinAmp, KMPlayer, Total Commander. Някои други като uTorrent, примерно, като стартираш изкопирана, но, неинсталирана програма, протича инсталация и в края на краищата се инсталира. Разбира се, някои като MS Office, Nero BR и др. не стават с копиране, но пък Open Office става с копиране. Така, че - зависи- има някои стават- други- не...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност има много програми, които принципно са инсталационни, но работят и при копиране на директорията на инсталирана вече (на друг или на същия компютър, след преинсталиране на ОС) програма. Примери: Skype, WinAmp, KMPlayer, Total Commander. Някои други като uTorrent, примерно, като стартираш изкопирана, но, неинсталирана програма, протича инсталация и в края на краищата се инсталира. Разбира се, някои като MS Office, Nero BR и др. не стават с копиране, но пък Open Office става с копиране. Така, че - зависи- има някои стават- други- не...

За VLC имам същото подозрение. Не ми се влизаше в подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като ги копи-пейстнете ще се появят ли в Add or Remove Programs? Ще имат ли пълния запис в регистрите? Това че работят някои програми по този начин не означава, че са стабилни. Трябва официално да имат портативни версии и само такива програми, могат да се прехвърлят на флашки и други носители ...и естествено да се разархивират и стартират от която и да е директория. И аз така си копирах Your Uninstaller на флашка и си работеше, но като ми крашна уж случайно 2-пъти, се научих да си я инсталирам. И м/у другото копирането на Program Files, с какво гарантира че и там няма вируси? След чиста инсталация и нагласянето на всички настройки на програмите е препоръчително да се направи backup на дял C:, като архивното копие трябва да е на друг дял или флашка. И при нужда да се възстанови системата оттам.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Your Uninstaller също бачка без инсталация- ползвам я непрекъснато, а съм преинсталирал 6-7 пъти Windows, като Your Uninstaller съм го инсталирал само първия път. Крашвания нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с копирането на Windows, ще тръгне ли самата операционна система? :D

Да, понякога Windows може да се копира на друг компютър и да тръгне, но има особености - копирането трябва да стане с помощта на програми като Norton Ghost (принципно за мен това е фаворитът) или Acronis True Image- има и други. Освен това копирането не може да стане, когато копирания Windows работи- т.е. трябва да се ползва стартиране от Live CD или нещо от сорта. Освен това, ако изкопирания Windows се пусне на компютър, който има съществени хардуерни различия от компютъра, на който е бил инсталиран първоначално, то Операционната С-ма може въобще да не заработи- обикновено зацикля в рестарти. Но все пак това е относително- имал съм случай на прехвърляне на съдържанието на харддиска на друг компютър, оригиналния комп е с две системи- WinXP и Win7- XP зацикля в рестарти, а "седмицата" заработва, намира новия хардуер и инсталира нужните драйвери и всичко е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Your Uninstaller също бачка без инсталация- ползвам я непрекъснато, а съм преинсталирал 6-7 пъти Windows, като Your Uninstaller съм го инсталирал само първия път. Крашвания нямам.

Това че си нямал, не означава че няма да имаш. С копиране на програми от Program Files си играеш на риск печели, риск губи. Освен официалните страници, на които се предлагат портативни версии на програмите съществуват и други, като Portable Applications, които се занимават точно с това - създаване на портативни приложения. Идеята е да се ползват от флашки и да не остават следи до колкото е възможно по операционната система. Техния метод на кодиране е правилния. Това са истинските портативни приложения, а другите които се инсталират, копира им се папката и се ползват от флашка са на късмет. Това не ги прави портативни. Например: Your Uninstaller направен по този начин на стартиране пак си създава папка в Application Data, а не трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, понякога Windows може да се копира на друг компютър и да тръгне, но има особености - копирането трябва да стане с помощта на програми като Norton Ghost (принципно за мен това е фаворитът) или Acronis True Image- има и други. Освен това копирането не може да стане, когато копирания Windows работи- т.е. трябва да се ползва стартиране от Live CD или нещо от сорта. Освен това, ако изкопирания Windows се пусне на компютър, който има съществени хардуерни различия от компютъра, на който е бил инсталиран първоначално, то Операционната С-ма може въобще да не заработи- обикновено зацикля в рестарти. Но все пак това е относително- имал съм случай на прехвърляне на съдържанието на харддиска на друг компютър, оригиналния комп е с две системи- WinXP и Win7- XP зацикля в рестарти, а "седмицата" заработва, намира новия хардуер и инсталира нужните драйвери и всичко е ОК.

Знам бе човек, това беше закачка във връзка с темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мързеше ме да чета цялата тема ама намерих това :wink12: във банана :)

Microsoft Office 2007 Enterprise Portable

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.