Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Димо Върбанов

Сглобяване на настолен компютър

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Старият ми настолен компютър е на 6 години, 1гб рам ... 1гб видео карта ... 500гб хард диск ... процесорчето 2 ядра, за скорста по-добре да не пиша, че ще ми смее целия форум :D Та сега с лаптопа се родих ... и ми влезе една муха в главата след някой друг месец, като започнат коледните промоции, да си сглобя един "Монстър" - защото съм почти сигурен, че няма такъв в масово производство. А ето и към какво се стремя:

1. Хард диск - 5ТБ (надявам се вече да са изкарали 5ТБ до краяна годината, ако не с 4ТБ ще се задоволявам) - /SSD за предпочитане/

2. Видео карда - 6GB (примерно: ASUS GTX TITAN 6GB 384bit)

3. Рам пмет - 32GB (примерно: CorsairCMY32GX3M4A1600C9 4 x 8GB DDR3 1600)

4. Процесор - i7 3960X (6 ядрен)

5. Охлаждане - водно

6. Прозрачна кутия, с някакво осветление вътре (малко за атракция)

Ако може, бихте ли препоръчали, обяснили, изказали мнение дори ... покрай тези мой въпроси :)

- Може ли да ми предложите съвместими части за да се получи PC-то ?

- Може ли да ми кажете приблизително, ориентировачна цена за която да съм подготвен, когато започне цялата история ?

Аз съм тотално зле относно хардуера ... но знам, че искам пашина с такива характеристики. Не мисля, че сам ще го сглобя, ще го дам направо да го сглобяват в магазина най-вероятно. Но се надявам, някой да изкара един списък със съвместими чарколи, с тези характеристики и да зная когато говоря, към какво да се придържам. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега и да говорим няма смисъл. До Коледа има време и много неща ще се променят. Ще трябва да си подготвиш няколко бона. Но според мен от такава машина няма никакъв смисъл! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега и да говорим няма смисъл. До Коледа има време и много неща ще се променят. Ще трябва да си подготвиш няколко бона. Но според мен от такава машина няма никакъв смисъл! ;)

Някаква цена, нещо съвместимо да предложиш ... аз за това започвам от рано да питам, за да знам какво да търся, не последните няколко дни, да бягамкато див и да се чудя какво става :D:) .. примерно като дъно, гледам това ми хареса ... http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547602

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне 2000/2500 лв. не ти мърдат :) Ама мама и тате дали ще имат толкова пари.?  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже да малко 2500 лв,като се има на предвид само процесора ,дъното ,водното охлаждане ,картите и т.н. Виж цената на процесора............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тая конфигурация дето я искаш,си приготви поне 4бона.

Колегите много посно го дават с тея 2500лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само процесора, който си си избрал е около 2 бона. Харда около 400-500 лв. Видео картата и тя някъде около 2 бона. Рамта около 500 лв. Като сложиш и SSD, водното, кутията и захранването някъде към 6-7 хиляди ще отидат! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набързо нахвърлях една конфигурация за да види автора ориентировъчно как стоят нещата.

Конфигурация

Titan-а е излишен освен ако няма да позлваш floating point изчислителните му възможности.GTX 780 в игри  е най-много 5% по-бавна.

Като цяло конфигурацията която искаш,нито е практична,нито ще ти е полезна.Това е тотален овъркил на почти всеки компонент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега на един лист си надрасках набързо, като закръглих цените ... но нямам ни най-малка идея, дали всичко това е съвместимо ...

1. Рам (32гб) - цена: 523.82 лв

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=550749&t=0

2. Видео карта (6гб) - цена: 1,970.56 лв

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=550293&t=0

3. Дъно (6гб) - цена:  940.80 лв

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547602

4. Процесор (6 ядрен) - цена: 2 080.76 лв

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=544203&t=0

5. Хард диск (4-5тб) - цена: __ - Предложете нещо ???

6. Охлаждане (ВОДНО) - цена: ___ - Предложете нещо ???

7. Кутия (прозрачна) - цена: ___ - Предложете нещо ???

До тук което ми е известно е на цена: 5,074.12 ..... останалите 3 неща, може ли да дадете предложения и евентуално да изкажете мнение за тези които аз съм избрал да ли са съвместими ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре знаем ,че няма да се вземе такъв компютър , какво се мъчите ? ... :Д ако той има намерение да дава 7 бона , няма да чака коледно намаление ;) А и той е под 14 години сигурно ;) така,че няма смисъл да се мъчите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че се чудиш какво да правиш и убиваш времето, но ако ''случайно'' наистина мислиш да купуваш такъв вид компютър те съветвам да не го правиш. На обикновения потребител и компютър за 1000-2000 лв. ще му върши перфектна работа! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че се чудиш какво да правиш и убиваш времето, но ако ''случайно'' наистина мислиш да купуваш такъв вид компютър те съветвам да не го правиш. На обикновения потребител и компютър за 1000-2000 лв. ще му върши перфектна работа! ;)

Ма точно :Д дете 1,50М ще си вземе компютър , пардон - ще му вземат компютър за 7-8 Бона в тази криза ... aaxax... освен ако не са богати , но надали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Старият ми настолен компютър е на 6 години, 1гб рам ... 1гб видео карта ... 500гб хард диск ... процесорчето 2 ядра, за скорста по-добре да не пиша, че ще ми смее целия форум :D Та сега с лаптопа се родих ... и ми влезе една муха в главата след някой друг месец, като започнат коледните промоции, да си сглобя един "Монстър" - защото съм почти сигурен, че няма такъв в масово производство. А ето и към какво се стремя:

1. Хард диск - 5ТБ (надявам се вече да са изкарали 5ТБ до краяна годината, ако не с 4ТБ ще се задоволявам) - /SSD за предпочитане/

2. Видео карда - 6GB (примерно: ASUS GTX TITAN 6GB 384bit)

3. Рам пмет - 32GB (примерно: CorsairCMY32GX3M4A1600C9 4 x 8GB DDR3 1600)

4. Процесор - i7 3960X (6 ядрен)

5. Охлаждане - водно

6. Прозрачна кутия, с някакво осветление вътре (малко за атракция)

Ако може, бихте ли препоръчали, обяснили, изказали мнение дори ... покрай тези мой въпроси :)

- Може ли да ми предложите съвместими части за да се получи PC-то ?

- Може ли да ми кажете приблизително, ориентировачна цена за която да съм подготвен, когато започне цялата история ?

Аз съм тотално зле относно хардуера ... но знам, че искам пашина с такива характеристики. Не мисля, че сам ще го сглобя, ще го дам направо да го сглобяват в магазина най-вероятно. Но се надявам, някой да изкара един списък със съвместими чарколи, с тези характеристики и да зная когато говоря, към какво да се придържам. Благодаря предварително.

Има, как да няма: ROG_CG8890

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега на един лист си надрасках набързо, като закръглих цените ... но нямам ни най-малка идея, дали всичко това е съвместимо ...

До тук което ми е известно е на цена: 5,074.12 ..... останалите 3 неща, може ли да дадете предложения и евентуално да изкажете мнение за тези които аз съм избрал да ли са съвместими ? :)

Не са съвместими дъното и процесора и от там нататък чети поне сокетите им и ще ги уцелиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното потдържа само Xeon процесори и няма как да сложиш Xtreme edition процесор там.

Тая тема е пълен трол.Ако искаш компютър за игри или обработка на снимки/видео колегите от форума ще ти направят звяр за около 2500 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............4ТБ ще се задоволявам) - /SSD за предпочитане/......................

Ехааа :D  Цък

И не се разбра защо пък трябва всичкото ТБ да са на един диск? Някой е казал че така е по-добре ли? Или ще пестим пари? Щото не ми изглежда че се пести много с такава конфигурация. Аз наскоро си правих една подобна конфигурация в Никем и излезе 13600лв без да съм стигнал до кутия и захранване. Така че автора може доста да си пофантазира. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мечтите са безплатни. :) Ако наистина искаш MONSTER, звънни на тия момчета - http://iskampc.com/contact-us.html

Имат си хубава лабораторийка, а? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре знаем ,че няма да се вземе такъв компютър , какво се мъчите ? ... :Д ако той има намерение да дава 7 бона , няма да чака коледно намаление ;) А и той е под 14 години сигурно ;) така,че няма смисъл да се мъчите ;)

Такива заядливи коментари от хора като теб ... много, но въпроса е, че защо трябва да се заяждате ей така а ... май като те гледам си набор и те е яд нещо а ?!

Хората казаха, че няма да ми купят кола - купиха ми BMW e46 ...

Хората казаха, че няма да ми купят лаптоп - купиха ми Dell Inspiron 5720 - на 2-рата седмица от представянето му в България ...

Хората казаха, че няма да ми купят земя - купиха ми 20 декара лозе мой набор ...

Хората казаха, че няма да отслабна - отслабнах 55кг за 1 година и 2 месеца ...

... А'й да не се заяждаме а ?! ... Мразя да се хваля, ама такива наборчета които пишат във форума, само за да отчитат дейност и да се дразнят - хич не ми се нравят!

Че пък и кой, бяга от намаление ???? А и задаваш ли си въпроса, че желания от мен, цял 5TB-ов хард диск, ще бъде изкаран на пазара в края на година - по коледа на 2013 година ???

Има, как да няма: ROG_CG8890

Да, подобен е - супер машинка изглежда, леко по-слаб ... но и в цената е много по-олекотен!

Добро, алтернативно предложение !  :yanim:

Не са съвместими дъното и процесора и от там нататък чети поне сокетите им и ще ги уцелиш...

Благодаря за забележката! В мерака си за най-голямото, най-якото и да го нахвърлям на бързо, не четях, просто гледах най-стабилното! За това отварям и темата - за да ме насочите на някъде, да изкажете мнение, да кажете съвместими ли са или не! Още веднъж благодаря за забележката!

Дъното потдържа само Xeon процесори и няма как да сложиш Xtreme edition процесор там.

Тая тема е пълен трол.Ако искаш компютър за игри или обработка на снимки/видео колегите от форума ще ти направят звяр за около 2500 лева.

Значи ще се търси ново дъно. Защо да е "трол" темата ??? нали за това е форума, нали за това питам, колега - не за да се заяжда половината форум, а за да ударите едно рамо, искам да взема нещо, което ще ми върши работа. След 2 годинки живот и здраве ще видя на къде ще поемам .... дали видео редакции(режисура) ... дали уеб дизайн ... дали нещо различно ще е - не се знае, но ще е нещо, за което няма да м ие зле да имам една голяма машина! Супер е ... но компютъра искам да е събран от моят човек, само частите да уточним тук, защото после той ще го потдържа, приятели от форума, няма да се занимават с мене постоянно, докато моят човек е 24/7 на разположение :)

............4ТБ ще се задоволявам) - /SSD за предпочитане/......................

Ехааа :D  Цък

И не се разбра защо пък трябва всичкото ТБ да са на един диск? Някой е казал че така е по-добре ли? Или ще пестим пари? Щото не ми изглежда че се пести много с такава конфигурация. Аз наскоро си правих една подобна конфигурация в Никем и излезе 13600лв без да съм стигнал до кутия и захранване. Така че автора може доста да си пофантазира. 

Това което ми показваш като линк - ми харесва!!! Супер е! Всички ТБ да са на един диск, ами не знам, мисля си, че щом ги правят 4-5ТБ, вместо по отделно да наредя 5 по 1ТБ - има някакъв плюс тая работа да е един голям хард! - Ако не е така, моля да обясните, каква е разликата между това да нредя 4 по 1ТБ и да сложа един 4ТБ-тов ... Аз мисля, че щом ги правят такива големи, са по-добри, ако не - в грешка съм явно ... но обяснете все пак!

Мечтите са безплатни. :) Ако наистина искаш MONSTER, звънни на тия момчета - http://iskampc.com/contact-us.html

Също, не лоша алтернатива! Макар, че от предожението на колегата от по-горе е по-стабилна машинката :) Но с риск да се повторя, искам да кажа ....

Желанието ми, не е да се карам или да се заяждам! Искам да поговорим, цивилизвани хора и да обсъдим, да предложим и да направя най-накрая тая конфигурация, така както ми харесва. Да отида, да кажа на моя човек, който ще поръча частите и ще сглоби пред мен каквото искам, в последствие който и ще ми поддържа компютъра, който и в момента ми поддържа 2-та компютъра. Започнал съм с него - бащата на JarComputers ... от как съм разбрал какво е компютър да разменям информация и се имаме доста - така, че не мисля да спирам точно сега да работя с най-довереният ми човек!

Момчетата от вашия линк са супер, носи им се славата - супер са, но искам само да съберем конфигурация, която ми харесва и е съвместима, да отида да я покажа и ако се навие да го правим, по коледа да започнем 

Извинявам се за дългия пост! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива заядливи коментари от хора като теб ... много, но въпроса е, че защо трябва да се заяждате ей така а ... май като те гледам си набор и те е яд нещо а ?!

Хората казаха, че няма да ми купят кола - купиха ми BMW e46 ...

Хората казаха, че няма да ми купят лаптоп - купиха ми Dell Inspiron 5720 - на 2-рата седмица от представянето му в България ...

Хората казаха, че няма да ми купят земя - купиха ми 20 декара лозе мой набор ...

Хората казаха, че няма да отслабна - отслабнах 55кг за 1 година и 2 месеца ...

... А'й да не се заяждаме а ?! ... Мразя да се хваля, ама такива наборчета които пишат във форума, само за да отчитат дейност и да се дразнят - хич не ми се нравят!

Че пък и кой, бяга от намаление ???? А и задаваш ли си въпроса, че желания от мен, цял 5TB-ов хард диск, ще бъде изкаран на пазара в края на година - по коледа на 2013 година ???

Да, подобен е - супер машинка изглежда, леко по-слаб ... но и в цената е много по-олекотен!

Добро, алтернативно предложение !  :yanim:

Хората ми казаха ,че няма да стана бог - ама станах :D ахах ;д Хората ми казаха ,че няма да си взема BOGATTI , ама на 2-рия ден след като го представиха в Европа си го взех.... XAXAxa мога да напиша всичко нали знаеш ;) Хайде чакай коледа - ако има 99% намаление на компонентите мама и тати могат да размислят или да ти вземат компютърче ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв примерен бюджет да имаше момче... Така няма кой да ти се върже. А ако на теб са ти купили БМВ аз съм тролей :) 

Ако е за най скъпото влизай в никем и почвай да ги редиш. Там можеш да сортираш по цена и просто слагаш най-скъпото. Само трябва да съобразиш дъното да поддържа процесора и си пушка :) Друго няма къде да сбъркаш при положение че ще сложиш най-скъпото захранване. 

Това дето съм ти предложил са 3 диска по 120ГБ и са над 700лв. От тук нататък може да си сметнеш колко са до 4ТБ :) 

Много по-добре е хардовете да са повече, отколкото да е един по-голям. С уговорката че са с еднакви показатели. Най-малкото при повреда не се губи цялата информация. Ако всичките са SSD и след другата нова година не се знае ще видиш ли 4-5 ТБ накуп. 

Както си се засилил то ще излезе тоя компютър на цената на лозето на дядо ти... :)

Защо си искал лозе не можах да разбера? Или вашите като купят каквото и да е все на тебе го купуват? Казаха ми няма да можеш да си вземеш дамски превръзки - взех си с крилца???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв примерен бюджет да имаше момче... Така няма кой да ти се върже. А ако на теб са ти купили БМВ аз съм тролей :)

Ако е за най скъпото влизай в никем и почвай да ги редиш. Там можеш да сортираш по цена и просто слагаш най-скъпото. Само трябва да съобразиш дъното да поддържа процесора и си пушка :) Друго няма къде да сбъркаш при положение че ще сложиш най-скъпото захранване. 

Това дето съм ти предложил са 3 диска по 120ГБ и са над 700лв. От тук нататък може да си сметнеш колко са до 4ТБ :)

Много по-добре е хардовете да са повече, отколкото да е един по-голям. С уговорката че са с еднакви показатели. Най-малкото при повреда не се губи цялата информация. Ако всичките са SSD и след другата нова година не се знае ще видиш ли 4-5 ТБ накуп. 

Както си се засилил то ще излезе тоя компютър на цената на лозето на дядо ти... :)

Защо си искал лозе не можах да разбера? Или вашите като купят каквото и да е все на тебе го купуват? Казаха ми няма да можеш да си вземеш дамски превръзки - взех си с крилца???

ХАХАХ... не бе човек той си има там 20-30 бона за компютър , ама чака "КОЛЕДНОТО НАМАЛЕНИЕ" да може да си ги вземе , оф пак сгрешиш - да могат да му ги вземат. Мечтите са безплатни момче ;) хайде отивай да береш лозе-то ,че трябва да се прави вино ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някаква цена, нещо съвместимо да предложиш ... аз за това започвам от рано да питам, за да знам какво да търся, не последните няколко дни, да бягамкато див и да се чудя какво става :D:) .. примерно като дъно, гледам това ми хареса ... http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547602

Обърна ли внимание че това дъно е съвместимо с Xenon процесори, а ти искаш Core i7 Extreme. Също, защо ти е видео карта с 6 GB памет, като за много по малко пари можеш да си вземеш някаква с 2 GB със същия брой ядра и ще ти върши същата работа. Защо ти е 32 GB RAM, сигурен съм че и 8 няма да можеш да запълниш. Компютър, който на 100% да задоволява потребностите ти ще излезе не повече от 2000-2500 лева. А тоя звяр дето искаш ще струва най малко 5-6 бона. А и още един път казвам че няма да можеш да оползотвориш и 50% от мощта му. Помисли още веднъж какво точно искаш, защото и аз като бях на 12-13 години исках най мощната конфигурация на пазара, а сега един лаптоп с i5 процесор и 8 GB RAM напълно задоволява потребностите ми.

Помисли си добре!

Поздрави  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХАХАХ... не бе човек той си има там 20-30 бона за компютър , ама чака "КОЛЕДНОТО НАМАЛЕНИЕ" да може да си ги вземе , оф пак сгрешиш - да могат да му ги вземат. Мечтите са безплатни момче ;) хайде отивай да береш лозе-то ,че трябва да се прави вино ;д

Не знам кой ми оригиналничи сега! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.