Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Старият ми настолен компютър е на 6 години, 1гб рам ... 1гб видео карта ... 500гб хард диск ... процесорчето 2 ядра, за скорста по-добре да не пиша, че ще ми смее целия форум :D Та сега с лаптопа се родих ... и ми влезе една муха в главата след някой друг месец, като започнат коледните промоции, да си сглобя един "Монстър" - защото съм почти сигурен, че няма такъв в масово производство. А ето и към какво се стремя:

1. Хард диск - 5ТБ (надявам се вече да са изкарали 5ТБ до краяна годината, ако не с 4ТБ ще се задоволявам) - /SSD за предпочитане/

2. Видео карда - 6GB (примерно: ASUS GTX TITAN 6GB 384bit)

3. Рам пмет - 32GB (примерно: CorsairCMY32GX3M4A1600C9 4 x 8GB DDR3 1600)

4. Процесор - i7 3960X (6 ядрен)

5. Охлаждане - водно

6. Прозрачна кутия, с някакво осветление вътре (малко за атракция)

Ако може, бихте ли препоръчали, обяснили, изказали мнение дори ... покрай тези мой въпроси :)

- Може ли да ми предложите съвместими части за да се получи PC-то ?

- Може ли да ми кажете приблизително, ориентировачна цена за която да съм подготвен, когато започне цялата история ?

Аз съм тотално зле относно хардуера ... но знам, че искам пашина с такива характеристики. Не мисля, че сам ще го сглобя, ще го дам направо да го сглобяват в магазина най-вероятно. Но се надявам, някой да изкара един списък със съвместими чарколи, с тези характеристики и да зная когато говоря, към какво да се придържам. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега и да говорим няма смисъл. До Коледа има време и много неща ще се променят. Ще трябва да си подготвиш няколко бона. Но според мен от такава машина няма никакъв смисъл! ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега и да говорим няма смисъл. До Коледа има време и много неща ще се променят. Ще трябва да си подготвиш няколко бона. Но според мен от такава машина няма никакъв смисъл! ;)

Някаква цена, нещо съвместимо да предложиш ... аз за това започвам от рано да питам, за да знам какво да търся, не последните няколко дни, да бягамкато див и да се чудя какво става :D:) .. примерно като дъно, гледам това ми хареса ... http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547602

Редактирано от Димо Върбанов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне 2000/2500 лв. не ти мърдат :) Ама мама и тате дали ще имат толкова пари.?  :(

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже да малко 2500 лв,като се има на предвид само процесора ,дъното ,водното охлаждане ,картите и т.н. Виж цената на процесора............

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тая конфигурация дето я искаш,си приготви поне 4бона.

Колегите много посно го дават с тея 2500лева.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само процесора, който си си избрал е около 2 бона. Харда около 400-500 лв. Видео картата и тя някъде около 2 бона. Рамта около 500 лв. Като сложиш и SSD, водното, кутията и захранването някъде към 6-7 хиляди ще отидат! ;)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набързо нахвърлях една конфигурация за да види автора ориентировъчно как стоят нещата.

Конфигурация

Titan-а е излишен освен ако няма да позлваш floating point изчислителните му възможности.GTX 780 в игри  е най-много 5% по-бавна.

Като цяло конфигурацията която искаш,нито е практична,нито ще ти е полезна.Това е тотален овъркил на почти всеки компонент.

Редактирано от zedd (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега на един лист си надрасках набързо, като закръглих цените ... но нямам ни най-малка идея, дали всичко това е съвместимо ...

1. Рам (32гб) - цена: 523.82 лв

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=550749&t=0

2. Видео карта (6гб) - цена: 1,970.56 лв

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=550293&t=0

3. Дъно (6гб) - цена:  940.80 лв

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547602

4. Процесор (6 ядрен) - цена: 2 080.76 лв

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=544203&t=0

5. Хард диск (4-5тб) - цена: __ - Предложете нещо ???

6. Охлаждане (ВОДНО) - цена: ___ - Предложете нещо ???

7. Кутия (прозрачна) - цена: ___ - Предложете нещо ???

До тук което ми е известно е на цена: 5,074.12 ..... останалите 3 неща, може ли да дадете предложения и евентуално да изкажете мнение за тези които аз съм избрал да ли са съвместими ? :)

Редактирано от Димо Върбанов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре знаем ,че няма да се вземе такъв компютър , какво се мъчите ? ... :Д ако той има намерение да дава 7 бона , няма да чака коледно намаление ;) А и той е под 14 години сигурно ;) така,че няма смисъл да се мъчите ;)

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че се чудиш какво да правиш и убиваш времето, но ако ''случайно'' наистина мислиш да купуваш такъв вид компютър те съветвам да не го правиш. На обикновения потребител и компютър за 1000-2000 лв. ще му върши перфектна работа! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е, че се чудиш какво да правиш и убиваш времето, но ако ''случайно'' наистина мислиш да купуваш такъв вид компютър те съветвам да не го правиш. На обикновения потребител и компютър за 1000-2000 лв. ще му върши перфектна работа! ;)

Ма точно :Д дете 1,50М ще си вземе компютър , пардон - ще му вземат компютър за 7-8 Бона в тази криза ... aaxax... освен ако не са богати , но надали

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Старият ми настолен компютър е на 6 години, 1гб рам ... 1гб видео карта ... 500гб хард диск ... процесорчето 2 ядра, за скорста по-добре да не пиша, че ще ми смее целия форум :D Та сега с лаптопа се родих ... и ми влезе една муха в главата след някой друг месец, като започнат коледните промоции, да си сглобя един "Монстър" - защото съм почти сигурен, че няма такъв в масово производство. А ето и към какво се стремя:

1. Хард диск - 5ТБ (надявам се вече да са изкарали 5ТБ до краяна годината, ако не с 4ТБ ще се задоволявам) - /SSD за предпочитане/

2. Видео карда - 6GB (примерно: ASUS GTX TITAN 6GB 384bit)

3. Рам пмет - 32GB (примерно: CorsairCMY32GX3M4A1600C9 4 x 8GB DDR3 1600)

4. Процесор - i7 3960X (6 ядрен)

5. Охлаждане - водно

6. Прозрачна кутия, с някакво осветление вътре (малко за атракция)

Ако може, бихте ли препоръчали, обяснили, изказали мнение дори ... покрай тези мой въпроси :)

- Може ли да ми предложите съвместими части за да се получи PC-то ?

- Може ли да ми кажете приблизително, ориентировачна цена за която да съм подготвен, когато започне цялата история ?

Аз съм тотално зле относно хардуера ... но знам, че искам пашина с такива характеристики. Не мисля, че сам ще го сглобя, ще го дам направо да го сглобяват в магазина най-вероятно. Но се надявам, някой да изкара един списък със съвместими чарколи, с тези характеристики и да зная когато говоря, към какво да се придържам. Благодаря предварително.

Има, как да няма: ROG_CG8890

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега на един лист си надрасках набързо, като закръглих цените ... но нямам ни най-малка идея, дали всичко това е съвместимо ...

До тук което ми е известно е на цена: 5,074.12 ..... останалите 3 неща, може ли да дадете предложения и евентуално да изкажете мнение за тези които аз съм избрал да ли са съвместими ? :)

Не са съвместими дъното и процесора и от там нататък чети поне сокетите им и ще ги уцелиш...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното потдържа само Xeon процесори и няма как да сложиш Xtreme edition процесор там.

Тая тема е пълен трол.Ако искаш компютър за игри или обработка на снимки/видео колегите от форума ще ти направят звяр за около 2500 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............4ТБ ще се задоволявам) - /SSD за предпочитане/......................

Ехааа :D  Цък

И не се разбра защо пък трябва всичкото ТБ да са на един диск? Някой е казал че така е по-добре ли? Или ще пестим пари? Щото не ми изглежда че се пести много с такава конфигурация. Аз наскоро си правих една подобна конфигурация в Никем и излезе 13600лв без да съм стигнал до кутия и захранване. Така че автора може доста да си пофантазира. :) 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мечтите са безплатни. :) Ако наистина искаш MONSTER, звънни на тия момчета - http://iskampc.com/contact-us.html

Имат си хубава лабораторийка, а? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре знаем ,че няма да се вземе такъв компютър , какво се мъчите ? ... :Д ако той има намерение да дава 7 бона , няма да чака коледно намаление ;) А и той е под 14 години сигурно ;) така,че няма смисъл да се мъчите ;)

Такива заядливи коментари от хора като теб ... много, но въпроса е, че защо трябва да се заяждате ей така а ... май като те гледам си набор и те е яд нещо а ?!

Хората казаха, че няма да ми купят кола - купиха ми BMW e46 ...

Хората казаха, че няма да ми купят лаптоп - купиха ми Dell Inspiron 5720 - на 2-рата седмица от представянето му в България ...

Хората казаха, че няма да ми купят земя - купиха ми 20 декара лозе мой набор ...

Хората казаха, че няма да отслабна - отслабнах 55кг за 1 година и 2 месеца ...

... А'й да не се заяждаме а ?! ... Мразя да се хваля, ама такива наборчета които пишат във форума, само за да отчитат дейност и да се дразнят - хич не ми се нравят!

Че пък и кой, бяга от намаление ???? А и задаваш ли си въпроса, че желания от мен, цял 5TB-ов хард диск, ще бъде изкаран на пазара в края на година - по коледа на 2013 година ???

Има, как да няма: ROG_CG8890

Да, подобен е - супер машинка изглежда, леко по-слаб ... но и в цената е много по-олекотен!

Добро, алтернативно предложение !  :yanim:

Не са съвместими дъното и процесора и от там нататък чети поне сокетите им и ще ги уцелиш...

Благодаря за забележката! В мерака си за най-голямото, най-якото и да го нахвърлям на бързо, не четях, просто гледах най-стабилното! За това отварям и темата - за да ме насочите на някъде, да изкажете мнение, да кажете съвместими ли са или не! Още веднъж благодаря за забележката!

Дъното потдържа само Xeon процесори и няма как да сложиш Xtreme edition процесор там.

Тая тема е пълен трол.Ако искаш компютър за игри или обработка на снимки/видео колегите от форума ще ти направят звяр за около 2500 лева.

Значи ще се търси ново дъно. Защо да е "трол" темата ??? нали за това е форума, нали за това питам, колега - не за да се заяжда половината форум, а за да ударите едно рамо, искам да взема нещо, което ще ми върши работа. След 2 годинки живот и здраве ще видя на къде ще поемам .... дали видео редакции(режисура) ... дали уеб дизайн ... дали нещо различно ще е - не се знае, но ще е нещо, за което няма да м ие зле да имам една голяма машина! Супер е ... но компютъра искам да е събран от моят човек, само частите да уточним тук, защото после той ще го потдържа, приятели от форума, няма да се занимават с мене постоянно, докато моят човек е 24/7 на разположение :)

............4ТБ ще се задоволявам) - /SSD за предпочитане/......................

Ехааа :D  Цък

И не се разбра защо пък трябва всичкото ТБ да са на един диск? Някой е казал че така е по-добре ли? Или ще пестим пари? Щото не ми изглежда че се пести много с такава конфигурация. Аз наскоро си правих една подобна конфигурация в Никем и излезе 13600лв без да съм стигнал до кутия и захранване. Така че автора може доста да си пофантазира. 

Това което ми показваш като линк - ми харесва!!! Супер е! Всички ТБ да са на един диск, ами не знам, мисля си, че щом ги правят 4-5ТБ, вместо по отделно да наредя 5 по 1ТБ - има някакъв плюс тая работа да е един голям хард! - Ако не е така, моля да обясните, каква е разликата между това да нредя 4 по 1ТБ и да сложа един 4ТБ-тов ... Аз мисля, че щом ги правят такива големи, са по-добри, ако не - в грешка съм явно ... но обяснете все пак!

Мечтите са безплатни. :) Ако наистина искаш MONSTER, звънни на тия момчета - http://iskampc.com/contact-us.html

Също, не лоша алтернатива! Макар, че от предожението на колегата от по-горе е по-стабилна машинката :) Но с риск да се повторя, искам да кажа ....

Желанието ми, не е да се карам или да се заяждам! Искам да поговорим, цивилизвани хора и да обсъдим, да предложим и да направя най-накрая тая конфигурация, така както ми харесва. Да отида, да кажа на моя човек, който ще поръча частите и ще сглоби пред мен каквото искам, в последствие който и ще ми поддържа компютъра, който и в момента ми поддържа 2-та компютъра. Започнал съм с него - бащата на JarComputers ... от как съм разбрал какво е компютър да разменям информация и се имаме доста - така, че не мисля да спирам точно сега да работя с най-довереният ми човек!

Момчетата от вашия линк са супер, носи им се славата - супер са, но искам само да съберем конфигурация, която ми харесва и е съвместима, да отида да я покажа и ако се навие да го правим, по коледа да започнем 

Извинявам се за дългия пост! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива заядливи коментари от хора като теб ... много, но въпроса е, че защо трябва да се заяждате ей така а ... май като те гледам си набор и те е яд нещо а ?!

Хората казаха, че няма да ми купят кола - купиха ми BMW e46 ...

Хората казаха, че няма да ми купят лаптоп - купиха ми Dell Inspiron 5720 - на 2-рата седмица от представянето му в България ...

Хората казаха, че няма да ми купят земя - купиха ми 20 декара лозе мой набор ...

Хората казаха, че няма да отслабна - отслабнах 55кг за 1 година и 2 месеца ...

... А'й да не се заяждаме а ?! ... Мразя да се хваля, ама такива наборчета които пишат във форума, само за да отчитат дейност и да се дразнят - хич не ми се нравят!

Че пък и кой, бяга от намаление ???? А и задаваш ли си въпроса, че желания от мен, цял 5TB-ов хард диск, ще бъде изкаран на пазара в края на година - по коледа на 2013 година ???

Да, подобен е - супер машинка изглежда, леко по-слаб ... но и в цената е много по-олекотен!

Добро, алтернативно предложение !  :yanim:

Хората ми казаха ,че няма да стана бог - ама станах :D ахах ;д Хората ми казаха ,че няма да си взема BOGATTI , ама на 2-рия ден след като го представиха в Европа си го взех.... XAXAxa мога да напиша всичко нали знаеш ;) Хайде чакай коледа - ако има 99% намаление на компонентите мама и тати могат да размислят или да ти вземат компютърче ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв примерен бюджет да имаше момче... Така няма кой да ти се върже. А ако на теб са ти купили БМВ аз съм тролей :) 

Ако е за най скъпото влизай в никем и почвай да ги редиш. Там можеш да сортираш по цена и просто слагаш най-скъпото. Само трябва да съобразиш дъното да поддържа процесора и си пушка :) Друго няма къде да сбъркаш при положение че ще сложиш най-скъпото захранване. 

Това дето съм ти предложил са 3 диска по 120ГБ и са над 700лв. От тук нататък може да си сметнеш колко са до 4ТБ :) 

Много по-добре е хардовете да са повече, отколкото да е един по-голям. С уговорката че са с еднакви показатели. Най-малкото при повреда не се губи цялата информация. Ако всичките са SSD и след другата нова година не се знае ще видиш ли 4-5 ТБ накуп. 

Както си се засилил то ще излезе тоя компютър на цената на лозето на дядо ти... :)

Защо си искал лозе не можах да разбера? Или вашите като купят каквото и да е все на тебе го купуват? Казаха ми няма да можеш да си вземеш дамски превръзки - взех си с крилца???

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв примерен бюджет да имаше момче... Така няма кой да ти се върже. А ако на теб са ти купили БМВ аз съм тролей :)

Ако е за най скъпото влизай в никем и почвай да ги редиш. Там можеш да сортираш по цена и просто слагаш най-скъпото. Само трябва да съобразиш дъното да поддържа процесора и си пушка :) Друго няма къде да сбъркаш при положение че ще сложиш най-скъпото захранване. 

Това дето съм ти предложил са 3 диска по 120ГБ и са над 700лв. От тук нататък може да си сметнеш колко са до 4ТБ :)

Много по-добре е хардовете да са повече, отколкото да е един по-голям. С уговорката че са с еднакви показатели. Най-малкото при повреда не се губи цялата информация. Ако всичките са SSD и след другата нова година не се знае ще видиш ли 4-5 ТБ накуп. 

Както си се засилил то ще излезе тоя компютър на цената на лозето на дядо ти... :)

Защо си искал лозе не можах да разбера? Или вашите като купят каквото и да е все на тебе го купуват? Казаха ми няма да можеш да си вземеш дамски превръзки - взех си с крилца???

ХАХАХ... не бе човек той си има там 20-30 бона за компютър , ама чака "КОЛЕДНОТО НАМАЛЕНИЕ" да може да си ги вземе , оф пак сгрешиш - да могат да му ги вземат. Мечтите са безплатни момче ;) хайде отивай да береш лозе-то ,че трябва да се прави вино ;д

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някаква цена, нещо съвместимо да предложиш ... аз за това започвам от рано да питам, за да знам какво да търся, не последните няколко дни, да бягамкато див и да се чудя какво става :D:) .. примерно като дъно, гледам това ми хареса ... http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547602

Обърна ли внимание че това дъно е съвместимо с Xenon процесори, а ти искаш Core i7 Extreme. Също, защо ти е видео карта с 6 GB памет, като за много по малко пари можеш да си вземеш някаква с 2 GB със същия брой ядра и ще ти върши същата работа. Защо ти е 32 GB RAM, сигурен съм че и 8 няма да можеш да запълниш. Компютър, който на 100% да задоволява потребностите ти ще излезе не повече от 2000-2500 лева. А тоя звяр дето искаш ще струва най малко 5-6 бона. А и още един път казвам че няма да можеш да оползотвориш и 50% от мощта му. Помисли още веднъж какво точно искаш, защото и аз като бях на 12-13 години исках най мощната конфигурация на пазара, а сега един лаптоп с i5 процесор и 8 GB RAM напълно задоволява потребностите ми.

Помисли си добре!

Поздрави  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХАХАХ... не бе човек той си има там 20-30 бона за компютър , ама чака "КОЛЕДНОТО НАМАЛЕНИЕ" да може да си ги вземе , оф пак сгрешиш - да могат да му ги вземат. Мечтите са безплатни момче ;) хайде отивай да береш лозе-то ,че трябва да се прави вино ;д

Не знам кой ми оригиналничи сега! ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.