Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! В бъдещ план ми предстои покупка на кола и не мога да реша точно каква да е. Спрял съм се на няколко модела, но като цяло предпочитам немските коли. Искам мнение за следните: Audi A3, Golf 4, VW Passat, Volvo S40, Skoda Fabia, Seat Ibiza, Mercedes C класа. Знам, че изброих много и най-различни коли. Искам да попитач как стоят нещата с подръжката на тези автомобили. Кое е най-скъпо и кое най-евтино. Какви проблемни места имат и кой автомобил е най-здрав и си заслужава парите. Ако е малка кола плюсът е, че бъде по-нова - след 2000г. Чудя се обаче дали да не взема някоя по-голяма и малко по-стара. Много ли е скъпа поддръжката на Мерцедеса и на Пасата? Колата не трябва да е много мощна - до 125 коня. Бензин задължително + евентуално с газ. инжекцион. Благодаря предварително и се надявам да се получи добра дискусия и да ме насочите към някой автомобил, като не трябва да е много скъп за поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще слагаш газов инжекцион трябва да отделиш 1000-1200 лева ( говорим да е качествен), така че цената за кола ще ти падне към 3000-3500 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме мнение за колите. Знач колко струва газовия инжекцион, той ще се слага само, ако колата харчи много. Може да си карам и на бензин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са изискванията към автомобила и изисква ли се нещо компактно, може ли да се правят компромиси за сметка на разхода на гориво? За колите над 100конски сили не важи отстъпка за инсталиран катализатор от данъка за автомобил, също както е важна мощността и годините на автомобила. Разликата може да е огромна. Има хора с по 220лв данък и нагоре, а за моята кола е 8лв. Ако искаш нещо, което да вози от А до Б с евтина поддръжка и нисък разход - Opel Corsa или Ford Fiesta. Търси по-масови марки, защото имат по-сериозен избор на части, а при колите не е въпросът дали, а кога ще трябва да се ремонтира.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са изискванията към автомобила и изисква ли се нещо компактно, може ли да се правят компромиси за сметка на разхода на гориво? За колите над 100конски сили не важи отстъпка за инсталиран катализатор от данъка за автомобил, също както е важна мощността и годините на автомобила. Разликата може да е огромна. Има хора с по 220лв данък и нагоре, а за моята кола е 8лв. Ако искаш нещо, което да вози от А до Б с евтина поддръжка и нисък разход - Opel Corsa или Ford Fiesta. Търси по-масови марки, защото имат по-сериозен избор на части, а при колите не е въпросът дали, а кога ще трябва да се ремонтира.

Да, съветите са добри. Питай мен как намерих задни амортисьори и колко струваха... Реве ми се! А и гуми трудно се намират... Прави и сметка за всички останали неща, като годишна поддръжка. Една приятелка кара Фиеста `99-та и е много доволна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.