Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Лапито ми е това: Acer Aspire 5750-2433G75Mnbb

Портовете отстрани поддържат 2.0.Въпросът ми е ,може ли да се смени панела с УСБ портовете с такъв с 3.0?

Не знам дали се продават такава част,но да речем че купя от някой 5750G който е със сини портове на 3.0?

И при това положение дъното дали ще ги поддържа 3.0 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Портовете са универсални, без значение цвета им. Скоростта (дали ще е USB2 или USB3) се определя от чипсет в дъното. С две думи отговора на така зададеният въпрос е - "НЕ". Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лапито ми е това: Acer Aspire 5750-2433G75Mnbb

Портовете отстрани поддържат 2.0.Въпросът ми е ,може ли да се смени панела с УСБ портовете с такъв с 3.0?

Не знам дали се продават такава част,но да речем че купя от някой 5750G който е със сини портове на 3.0?

И при това положение дъното дали ще ги поддържа 3.0 ?

Купувате си PCCard с такъв контролер

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувате си PCCard с такъв контролер

Мерси за бързите отговори.

А тази PCCard къде се слага ,след като лаптопа няма слот за такава?

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори.

А тази PCCard къде се слага ,след като лаптопа няма слот за такава?

И сигурно ли е ,че чипсета на мойто дъно на поддържа 3.0?

Я проверете дали не поддържа такива карти. Ако ли не - забравяте за 3. И по-добре не си правете експерименти, нали искате да имате лаптоп

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я проверете дали не поддържа такива карти. Ако ли не - забравяте за 3. И по-добре не си правете експерименти, нали искате да имате лаптоп

Отвън няма такъв слот,ако това е проверката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) Лаптопите са доста не податливи на ъпдейт. Единствено таблетте май ги бият по този показател... Според мен трябва да се откажеш :)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвън няма такъв слот,ако това е проверката?

тогава се задоволяваш с USB2

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Длъжен бях да попитам,защото същият модел го има и с 3.0.Та реших,че може чипсетите да са еднакви...

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Длъжен бях да попитам,защото същият модел го има и с 3.0.Та реших,че може чипсетите да са еднакви...

Е няма как. Точно чипсета определя дали ще е USB 3 или 2 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали ще внесе яснота?

Това дали една машина ще има вградени USB3 портове зависи от чипсета както вече са ви казали, ако чипсета поддържа USB3 портове то повярвайте производителя щеше да ви сложи поне един след като нямате такъв значи не се поддържа във вашия случай и в какъвто и цвят да си смените буксите дори и да са розови се ще са си USB2. На времето лаптопите имаха PCMCI слот в който можеше да се вкара подобна карта но вече няма такива.

Отговора е твърдо не и ще трябва да се задоволите с това което имате.

И какъв е зора да имате USB3? Какво смятате да ползвате на него и не ви стига USB2?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Александър Банов
      Здравейте! Тази седмица си купих нов лаптоп ASUS GL553VE. Проблема е че не знам какви драйвери да му инсталирам, тъй като лаптопа е с Endless os, но в кутията ми беше пратен и диск на асус където пише че е  windows 10. Но за да го пусна трябва да отворя .exe файл което не става в endless os. И също не мога да boot-вам диска. Така реших просто да си изтегля версията на Windows 10 която е безплатна и да я сложа. Така за първи път ще преинсталирам компютър и както казах не знам кой драйвери да тегля и как да ги изтегля.
    • от Alexander Petrov
      Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
    • от FearZone
      Търся си изгоден и добър за парите си лаптоп за игри до 1300 лева мах.
    • от pi4a7a
      Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
      Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • от antonio_522
      Здравейте, не бях влизал тук доста отдавна. 
      Реших да се консултирам с форума, тъй като до сега не съм се интересувал от преносим компютър, но ще ми се наложи да си купя. Бюджета е 600 лева, като може да достигна максимум 700 при определени обстоятелства.
      Интересувам се от машина, на която ще мога да браузвам без никакви лагове, ще използвам IDE-та, Photoshop, офис пакет и разни други. Игри едва ли ще играя, но дори да играя, те ще са най-вероятно league of legends или нещо идентично като изисквания. Батерията не е задължително да е от най издръжливите, ще се използва предимно в зарядното. Общо взето е това, в заключение: мин. 8 гб рам, intel процесор, 15 инчов екран, за паметта предпочитам SSD, но ако е с хард, така или иначе ще му купя SSD

Благодаря!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.