Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така играх си една игра WOW LICH KING всичко си върви нормално докато чух едно изфучаване на  вентилатора и компютъра последователно се рестартира , незнам от какво стана за пръв път се получава страшна жега е , току що пуснах климатика и незнам дали ще има разлика , но сега ще кажа и статистиките:

AMD A8-3870 APU 3.00 GHZ Процесора

AMD RADEON 6500HD вградено видео

4 GB РАМ 

току що гледах темпeратурите с програмата Driver pack solution и показват от 31+ на моменти намаля до 20 , играта ми върви перфектно , от какво може да е това? Компютъра няма една година и охлаждането му не съвсем нормално нито не е като на най - якият геймърски компютър, но не е и най-слабото. С ЮПС съм да поддържа когато спре ток и така нататък да не стават фалове, но ме съмнява най малко да е от него.

Редактирано от Spartaque* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така играх си една игра WOW LICH KING всичко си върви нормално докато чух едно изфучаване на  вентилатора и компютъра последователно се рестартира , незнам от какво стана за пръв път се получава страшна жега е , току що пуснах климатика и незнам дали ще има разлика , но сега ще кажа и статистиките:

AMD A8-3870 APU 3.00 GHZ Процесора

AMD RADEON 6500HD вградено видео

4 GB РАМ 

току що гледах темпeратурите с програмата Driver pack solution и показват от 31+ на моменти намаля до 20 , играта ми върви перфектно , от какво може да е това? Компютъра няма една година и охлаждането му не съвсем нормално нито не е като на най - якият геймърски компютър, но не е и най-слабото. С ЮПС съм да поддържа когато спре ток и така нататък да не стават фалове, но ме съмнява най малко да е от него.

Виж температурите  на процесора под товар с AIDA

Със сигурност прегрява.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност прегрява.

Разполагам и с видео карта не вградена но още главно не съм я сложил , но видеото прегрява и аз това си мисля сега ще проверя температурите и ще ти ги кажа.

Със сигурност прегрява.

Не успях да намеря тези температури , затова виж ще ти помогне ли това?

post-340779-0-23717700-1376510366_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разполагам и с видео карта не вградена но още главно не съм я сложил , но видеото прегрява и аз това си мисля сега ще проверя температурите и ще ти ги кажа. Не успях да намеря тези температури , затова виж ще ти помогне ли това?

Комппютър > Датчик Аман от българоезични интерфейси...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са температурите

След като пуснах климатика сега вече не бръмчи толкова по време на игра и е по-добре.

post-340779-0-54603900-1376510643_thumb.

Редактирано от Spartaque* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под товар ли е? Водно охлаждане ли има? Изключи автоматичния рестарт и следващия път като забие снимай и качи синия екран.

Може UPS-a да се е сдухал и да подава по-малко напрежение. Може и от захранването да е. 

Start бутона -> Control Panel. System and Security System В ляво Advanced system settings Startup and Recovery някъде отдолу  -> Settings В раздела Startup and Recovery махаш отметката на Automatically restart. OK и на двата прозореца OK на System Properties прозореца

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам (а може да не съм прав), при силен напън на вентилаторите за кратък момент е признак от захранването. Инак според картинката градусите са доста ниски.

Едит: Не е лоша идея да ни дадеш марка, модел и номинал на захранването ти.

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами момчета захранването мисля че ми е от 500 до 600 вата може и повече не помня на коя фирма беше четох в интернет казаха че той е доста добър и специалисти от офиси ми го препоръчаха за игри , а за ЮПС-а не знам надали е от него тъй като той вече 3 години държи цяла зима помпата на камината и всичко си вървеше както трябва , та ако не нали щеше да стане пожар пази боже :D , а син екран няма просто се чу едно изфучаване и се рестартира .

Под товар ли е? Водно охлаждане ли има? Изключи автоматичния рестарт и следващия път като забие снимай и качи синия екран.

Може UPS-a да се е сдухал и да подава по-малко напрежение. Може и от захранването да е. 

Start бутона -> Control Panel. System and Security System В ляво Advanced system settings Startup and Recovery някъде отдолу  -> Settings В раздела Startup and Recovery махаш отметката на Automatically restart. OK и на двата прозореца OK на System Properties прозореца

Да направих го това.

Видях на кутията на процесора сега ще ви кажа какво пише : FSP HEXA SERIES HE-500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами момчета захранването мисля че ми е от 500 до 600 вата може и повече не помня на коя фирма беше четох в интернет казаха че той е доста добър и специалисти от офиси ми го препоръчаха за игри , а за ЮПС-а не знам надали е от него тъй като той вече 3 години държи цяла зима помпата на камината и всичко си вървеше както трябва , та ако не нали щеше да стане пожар пази боже :D , а син екран няма просто се чу едно изфучаване и се рестартира .

Да направих го това.

И да е имало син екран може да не си го видял. Помпата не се влияе толкова  от промени в напрежението. Опитай без UPS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да е имало син екран може да не си го видял. Помпата не се влияе толкова  от промени в напрежението. Опитай без UPS

Добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнително ниски са тези температури, освен ако в стаята не е 10-12 градуса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнително ниски са тези температури, освен ако в стаята не е 10-12 градуса...

В стаята се потях бре човек казвам ти сигурно едно 25 градуса имаше отворено прозореци и всичко сега като пуснах климатика се живее, значи последно ще пробвам утре да махна ЮПС-а. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5 волтовата линия ми се вижда доста занижена.... не знам дали има връзка,но според мен трябва да се тества захранването или да пробва с друго..... Много често се подценява а не е редно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5 волтовата линия ми се вижда доста занижена.... не знам дали има връзка,но според мен трябва да се тества захранването или да пробва с друго..... Много често се подценява а не е редно.

Незнам дали е от него братле тъй като е тествано зглобяван е всичко е първа ръка компютъра не е силен знам не се фукам с нищо има си проблемите , надявам се да е от ЮПС-а защото е на 5 год.възможно да не се усеща от помпата, но компютъра при най малкото и ще се изключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам дали е от него братле тъй като е тествано зглобяван е всичко е първа ръка компютъра не е силен знам не се фукам с нищо има си проблемите , надявам се да е от ЮПС-а защото е на 5 год.възможно да не се усеща от помпата, но компютъра при най малкото и ще се изключи.

Нищо чудно и от него да е ,но нали затова е UPS  да обира падовете и пиковете в захранващата мрежа без да усети консуматора .? Виж дали и колко време ще изкара включен компютъра само в него,на акумулатора вграден в устройството.Ако компютъра изгасне непосредствено след откачането на ЮПС-а от мрежата значи е дефектен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо чудно и от него да е ,но нали затова е UPS  да обира падовете и пиковете в захранващата мрежа без да усети консуматора .? Виж дали и колко време ще изкара включен компютъра само в него,на акумулатора вграден в устройството.Ако компютъра изгасне непосредствено след откачането на ЮПС-а от мрежата значи е дефектен. :)

Ами братле аз вече го изкарах ЮПС-а но сега вече нямам проблеми като си е в контакта то времето е в сила още сега да спре , но ако спре и без ЮПС работата е в захранването ще пиша ако стане до колкото не е дефектен братле 5 години цяла зима поддържа камината тъй като е на парно и знаеш че ако спре тока почва да дига градуси , а с него нямахме никакви проблеми може би просто самият компютър от чуствителноста е станало това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.