Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер. Бих желал да ми помогнете в избора на конфигурация до 750лв. като няма да включва периферия, а видео карта ще бъде закупена на по късен етап. На първо време ще разчитам на APU-то, за да мога след време да сложа хубаво видео. Ще се играят игри като League of Legends и DotA 2. Монитор имам с резолюция 1280х1024 затова и не бързам да си купувам видео карта. Записвачка не ми трябва. Ето и една конфигурация, а вие кажете дали е оптимална за парите си. Благодаря на всички предварително. :) BB код: I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M CM K350 W/600W PSU ASUS B85M-G /B85/LGA1150 Обща стойност - 758.74 лв. с ДДС

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер. Бих желал да ми помогнете в избора на конфигурация до 750лв. като няма да включва периферия, а видео карта ще бъде закупена на по късен етап. На първо време ще разчитам на APU-то, за да мога след време да сложа хубаво видео. Ще се играят игри като League of Legends и DotA 2. Монитор имам с резолюция 1280х1024 затова и не бързам да си купувам видео карта. Записвачка не ми трябва. Ето и една конфигурация, а вие кажете дали е оптимална за парите си. Благодаря на всички предварително. :) BB код: I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M CM K350 W/600W PSU ASUS B85M-G /B85/LGA1150 Обща стойност - 758.74 лв. с ДДС

Не виждам смисъл от излишно писане на хиляди страници. Конфигурацията която  си избрал е перфектна за целта си, а след добавяне на дискретна видео карта ще си имаш мощен геймърски компютър. Все пак ще е добре да се ориентираш към по-добро захранване като вземеш някоя карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! От това ще си много по-доволен на този етап! А като си вземеш видеокарта няма да има проблем процесора да я ''подкара'' (а и той доста се клоква)!

Междинна сума 640,70 лв.

ДДС (20%) 128,14 лв.

Крайна цена 768,84 лв.
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това захранване държи(но на е Тундер),ама кутията не струва,но за тези пари-толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! От това ще си много по-доволен на този етап! А като си вземеш видеокарта няма да има проблем процесора да я ''подкара'' (а и той доста се клоква)!

Междинна сума 640,70 лв.

ДДС (20%) 128,14 лв.

Крайна цена 768,84 лв.

Защо да се набутва с FM2, убивайки всяка възможност за ъпгрейд. За Dota 2  вграденото видео на i5 ще му върши чудесна работа, а и процесора не е толкова спънат, позволявайки дискретно видео над HD 7850.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз не виждам полза от FM2, единствената такава е че има малко по-добро APU. Един въпрос дали това захранване ще шуми много? Също така тази кутия предоставя ли възможноста за cable management? Знам че много питам, извинете ме за което.

Редактирано от iceFrog (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питаш за К350-не е добра,тясна,никакъв кабелен мен.,но 600 ватовото захранване с нея (ако е с Thunder) го бива-564 вата на +12.К280 е по-добра кутия,но с по-лошо захранване с 360 вата на +12.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питаш за К350-не е добра,тясна,никакъв кабелен мен.,но 600 ватовото захранване с нея (ако е с Thunder) го бива-564 вата на +12.К280 е по-добра кутия,но с по-лошо захранване с 360 вата на +12.

Ами тогава да събера още малко пари и направо заменя к350 с това: BB код: FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK PSU SEASONIC SS-650AM BRONZE Обща стойност - 256.78 лв. с ДДС
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава да събера още малко пари и направо заменя к350 с това: BB код: FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK PSU SEASONIC SS-650AM BRONZE Обща стойност - 256.78 лв. с ДДС

И тук темата приключва. Не, колеги, сериозно говоря. Иначе ще се обявя за гадател. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тук темата приключва. Не, колеги, сериозно говоря. Иначе ще се обявя за гадател. :D

Колега нещо обърках или е добре? А струва ли си да изчакам около месец и да взема тези или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега нещо обърках или е добре? А струва ли си да изчакам около месец и да взема тези или не?

Нищо не си объркал, напротив, това което си избрал е оптималното за тези пари. Все пак, кутия и захранване не се сменят всяка година.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не си объркал, напротив, това което си избрал е оптималното за тези пари. Все пак, кутия и захранване не се сменят всяка година.

Така е . Значи ще изчакам още малко благодаря за бързите отговори . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл от излишно писане на хиляди страници. Конфигурацията която  си избрал е перфектна за целта си, а след добавяне на дискретна видео карта ще си имаш мощен геймърски компютър. Все пак ще е добре да се ориентираш към по-добро захранване като вземеш някоя карта.

Ако кутията е с Thundera (мисля, че трябваше да отбележи при поръчката, че иска кутията да е с тъндъра) ще може да си залепи хубава карта без да го сменя. 

johny01, на 15 Авг 2013 - 12:52 AM, написа:Публикувано изображение

Колкото до кутията не виждам какво не и е наред?

По-тясна е от FD Core 3000 с много малко и едва ли ще е от значение!

Ето на KM350 размерите  -   200 x 424.6 x 479.5 mm

Ето на FD Core 3000 -  200x430x480mm

Та като извадиш цифрите разликата е - 0mm x 5.4mm x 0,5mm

Та за какво да дава 100 лева отгоре за някакви 6 сантиметра ОБЩО сметнати разлика? Аз просто не виждам смисъл при бюджетна конфигурация

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия "изчаквания още малко" сме ги виждали... През това време, и цени и наличности ще се променят и всичко ще започне отначало.

Това може да се добави в правилата на раздела, а именно - да се пита за конфигурации, ако покупката ще се извърши в рамките на 2-3 дена и бюджета вече е определен и краен.

Свидетели сме, какви претрупани теми се получават след корекции по бюджета или при добавяне на компоненти.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да се набутва с FM2, убивайки всяка възможност за ъпгрейд. За Dota 2  вграденото видео на i5 ще му върши чудесна работа, а и процесора не е толкова спънат, позволявайки дискретно видео над HD 7850.

А бре хора, вие през няколко месеца ли си правите ъпгрейд на машините, та зачесвате тая тема?! Тази конфигурация ще върши работа 3-4 години! И Тодоре, процесора въобще не е толкова спънат и позволява дискретно видео над 7850, бъди сигурен в това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса има и друго измерение, а именно - защо да се взима по-слабия AMD процесор...

http://www.cpu-world.com/Compare/451/AMD_A10-Series_A10-6800K_vs_Intel_Core_i5_i5-4570.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бре хора, вие през няколко месеца ли си правите ъпгрейд на машините, та зачесвате тая тема?! Тази конфигурация ще върши работа 3-4 години! И Тодоре, процесора въобще не е толкова спънат и позволява дискретно видео над 7850, бъди сигурен в това! 

...а видео карта ще бъде закупена на по късен етап...

... за да мога след време да сложа хубаво видео...

От къде ли ни е дошла идеята за ъпгрейд?  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде ли ни е дошла идеята за ъпгрейд?  :)

Доколкото аз поне прочетох, автора скоро няма да си купува видеокарта, което ще рече, че вградената ще му е достатъчна! А вградената в АМД е по-добра от интелската! Така че е по-добре сега на момента да си се кефи максимално на играните от него игри, а ако прецени, че в бъдеще ще играе по-тежки такива, то добре дошла би била една дискретна! И добавянето на такава не е ъпгрейд, а надграждане! ОК?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото аз поне прочетох, автора скоро няма да си купува видеокарта, което ще рече, че вградената ще му е достатъчна! А вградената в АМД е по-добра от интелската! Така че е по-добре сега на момента да си се кефи максимално на играните от него игри, а ако прецени, че в бъдеще ще играе по-тежки такива, то добре дошла би била една дискретна! И добавянето на такава не е ъпгрейд, а надграждане! ОК?

Преди време някъде гледах бенчове на HD4600, и помня, че държеше 40-50 FPS на Dota с максимални глезотийки/настройки на FullHD, а автора казва, че монитора му е 1280х1024, така че не вярвам да има огромна разлика между вграденото видео на двете APUта.

:offtopic_s: Следващия път като реша да споря няма да е лошо да си нося бронирана жилетка и полицейски щит.  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Следващия път като реша да споря няма да е лошо да си нося бронирана жилетка и полицейски щит.  :no-no:

:get out:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете. @ XECUTIONER да казал съм но въпроса е че FM2 няма възможност за ъпгрейд с по- хубав процесор след време. Благодаря ти за предложената от теб конфигуряция. @baikolio95 Какъв е проблема ако изчакам дали сега или след 2-3 седмици комютъра ще бъде купен и снимки специално за теб ще кача. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че след 2-3 седмици повечето от предложените компоненти няма да са на същите цени, или няма да има някои от тях в наличност, или ще има по-добри за същата сума. Не ми трябват снимки, а разбиране и коректност към хората занимаващи се с вашите желания.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.