Премини към съдържанието
The Good Old TIme

Проблем с музиката и клипчетата.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Тази тема е трета, която пускам във форума във връзка с един проблем на лаптопа.

Той е следният - когато пусна да слушам музика на който и да е player започва да се забавя лаптопа, отваря се по бавно браузъра, забива много често за по 3-6 секунди, като все едно е пренатоварен лаптопа. Същият резултат се наблюдава и когато пусна да гледам клипs, например в "youtube".      

В първата тема, която пуснах обсъждахме с потребителите от форума какво е нужно за да бъде вероятно справянето с проблема, най-важните неща бяха:

-Сканиране за вируси

след, което проблемът беше на лице както преди и последва и дойде ред на втората тема, която беше:

-Инсталиране на нов "windows". Но проблемът остана, същото забавяне.

С разликата, че преди да преинсталирам "windows", лаптопа беше 1-2 месеца с наличие на проблема с музиката и клипчетата, след което дойде момент в който, като пусна лаптопа ми излиза едно съобщение "explorer спря да работи, търси проблеми" (нещо подобно) и излизаше, чака се 5-8 секунди, рестартира се сам desktop-а, след което пак излиза и така без да спира и без да имам шанс да цъкна на никое място.

Да .. този проблем изчезна след като инсталирах нов "windows" (онзи ден, за първи път), но проблемът с музиката, като гледам е непроменен или леко стабилизиран.

Какво трябва да правя сега, къде трябва да търся проблема ?

Ако са нужни характеристики за лаптопа и "windows":

Марка: MSI  

Windows 7 Home Premium

Processor: Pentium® Dual-Core CPU T4500 @ 2.30GHz 2.30 GHz

Installed memory (RAM): 4,00 GB

System type: 64-bit Operating System

Един въпрос не по темата: инсталирах същият вид "windows", като миналият за да използвам кода от лепенката на капака за активиране, защо след, като го въведох в новоинсталираният "windows" ми изписва в Properties на My computer: "2 days until automatic activation. Actiwe Windows now" ?

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са няколко.

1. Самият инсталационен Windows да е дефектен и да не се инсталира коректно.

2. Неправилно инсталирани драйвери или проблематична версия на драйверите.

3. Хардуерен проблем с лаптопа ( малко вероятно, но не и невъзможно)

Трябва да се види когато си инсталирал всичко, кой процес в Task Manager е причината да се товари така лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай му хард диска, че ми прилича на проблем с лоши сектори. Потърси в Event Viewer за някакви грешки, които могат евентуално да те упътят. То и лаптопа не е първа младост де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са няколко.

1. Самият инсталационен Windows да е дефектен и да не се инсталира коректно.

2. Неправилно инсталирани драйвери или проблематична версия на драйверите.

3. Хардуерен проблем с лаптопа ( малко вероятно, но не и невъзможно)

Трябва да се види когато си инсталирал всичко, кой процес в Task Manager е причината да се товари така лаптопа.

Пробвах следното, пуснах "winamp" и "google chrome". Включих песен и започнах да прехвърлям страници в хроме за да видя, когато се появи проблем, кой процес в "Task Manager" натовара много.

Е резултатът беше следният - повече от 20-30 % натоварване на латпопа нямаше, средно 15, като всичко идваше почти само от google chrome. Дори един момент имаше 7-8 % натовареност и музиката накъса.  

Тествай му хард диска, че ми прилича на проблем с лоши сектори. Потърси в Event Viewer за някакви грешки, които могат евентуално да те упътят. То и лаптопа не е първа младост де...

Тенк ююю, сега ще я видя тази програма, че я чувам за първи път.

Ако това е трябвало да проверя, зле ли е или не - http://s17.postimg.org/g2k88ln19/Screen_Shot001.jpg ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако това е трябвало да проверя, зле ли е или не - http://s17.postimg.org/g2k88ln19/Screen_Shot001.jpg ?

Така нищо не мога да кажа, но ОС е засякла около 11 критични грешки за 24 часа, а така като гледам има и доста други понатрупали се предупреждения. Съвета ми е да направиш едно сканиране на твърдия диск и паметта. Друго обяснение за засичането на музиката и клиповете просто няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така нищо не мога да кажа, но ОС е засякла около 11 критични грешки за 24 часа, а така като гледам има и доста други понатрупали се предупреждения. Съвета ми е да направиш едно сканиране на твърдия диск и паметта. Друго обяснение за засичането на музиката и клиповете просто няма.

Не помня да съм правил такова нещо досега, може ли да попитам за указания как се прави ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта се сканира с memtest86, а твърдия диск може да го тестваш с HDTune примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта се сканира с memtest86, а твърдия диск може да го тестваш с HDTune примерно.

Memtest86 - за нея нямам диск, като купя ще я пробвам.

HDTune - коя секция трябва да избера да сканирам в програмата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDTune - коя секция трябва да избера да сканирам в програмата ?

Секцията Health.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако ти се занимава го погледни - http://s21.postimg.org/447ht6q4l/Screen_Shot001.jpg

Изглежда добре. Причината обаче за проблема, може да е от различно естество, и няма как чрез форума да разберем конкретно къде е причината. Остава да провериш паметта, а ако е необходимо и да потърсиш по-нови драйвери на аудиокартата, да преинсталираш флаш плеъра с по-нова версия и т.н. докато не налучкаш къде е причинителя.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда добре. Причината обаче за проблема, може да е от различно естество, и няма как чрез форума да разберем конкретно къде е причината. Остава да провериш паметта, а ако е необходимо и да потърсиш по-нови драйвери на аудиокартата, да преинсталираш флаш плеъра с по-нова версия и т.н. докато не налучкаш къде е причинителя.

Ако имам възможност да проверя паметта ще пиша в темата с резултата от снимката/ите.

Относно дадена програма да е причинител не отпада ли тази възможност при положение, че инсталирах нов "windows" онзи ден и всички програми ги тегля на ново ? Проблемът с музиката/клиповете го има още от стария "windows".

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно дадена програма да е причинител не отпада ли тази възможност при положение, че инсталирах нов "windows" онзи ден и всички програми ги тегля на ново ? Проблемът с музиката/клиповете го има още от стария "windows".

Точно това ме накара да се осъмня в хардуерен проблем, и май ще е най-добре да се занесе на сервиз да го прегледа техник. Все пак не е изключено да е от калпави драйвери, но това за мен са само догадки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това ме накара да се осъмня в хардуерен проблем, и май ще е най-добре да се занесе на сервиз да го прегледа техник. Все пак не е изключено да е от калпави драйвери, но това за мен са само догадки...

Аха. Предполагам, че може да е станало от това, че веднъж, докато играх с футболната топка и я ритнах и падна в долната част върху лаптопа, в областта на твърдият диск. Толкова неща пробвахме и нищо, може би не показва причини за проблем.

Благодаря ти за всичките съвети !!! Изглежда си е за техник, както ти написа. Първо ще видя паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.