Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Компютъра ще се използва за филми, музика и игри колкото може. Предпочитания нямам, освен харда, който искам да е 1ТВ, но ако бърка много цената ще се справя и с по-малък. Монитор си имам. Цена: 600лв.

Редактирано от drago321 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста малък е бюджета, но се постарах да не изляза много извън него:

ASUS F2A55-M LK2 PLUS /FM2
ATHLON X4 740 /BOX/FM2
POWER COLOR AX7730 1GBD5-DHE
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
DAOTECH X5 MIDDLE ATX
PSU KME PK400 120MM FAN/400W
A4 N-770FX V-TRACK USB BLACK
A4 KM-720 USB BLACK
2GB DDR3 1600 HYPER X KINGSTON

Обща стойност - 563.87 лв. с ДДС

Количка.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 577.85 лв. с ДДС

Малко над бюджета и без записвачка!

Поздрави!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези предложения най ме влече средното, но ме притеснява дали на вградената карта ще може да се играят игри. Следващия ми въпрос е леко тъп. На вградената карта къде са изходите за монитор и има ли HDMI? И трябва ли да купувам термо-паста или има на охлаждането.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградената карта е в процесора а изходите са на дъното! Има предварително нанесена термопаста! На дъното от средната конфигурация има DVI и D-sub! Няма HDMI!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяш Асуса с GB за 1 лв. отгоре и въпроса със изходите ти е решен. http://nikem-bg.net/computer-components/GB-GA-F2A55M-HD2-A55-FM2/description.html

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разколебах се заради вградената видеокарта. Сменявам Toshibata предложена от XECUTIONER с 1ТВ WD Caviar Blue, и взимам предложената от него конфигурация. Изрових някаква мишка и клавиатура, та на първо време ще карам с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено е по-добър вариант. Най-малкото има някво бъдеще. Иначе ASROCK H61M-VG3 е 10 лв. по-евтино та има от какво да се спести.

И двете дъна са със стария чипсет без sata3 и usb3 та минусите са ясни.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено е по-добър вариант. Най-малкото има някво бъдеще. Иначе ASROCK H61M-VG3 е 10 лв. по-евтино.

Въпреки това лично аз бих заложил на Атлона + HD7730. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интелския вариант подлежи на ъпгрейд докато амд-то не. Отделно с тоя китайски трошляк за захранване може да осъмне без компютър.

Паметта е само 2ГБ и дори не е налична. Минусите са твърде много както и да го погледнеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линк към крайната количка: http://nikem-bg.net/cart/1002735p1r47896p1r45160p1r49469p1r43061p1r49471p1r47426p1rf.html Вкарах и една записвачка - кой знае, може да по трябва. Вижте дали съм изпуснал нещо. Ако не съм ще поръчвам и тия дни като дойдат частите ще го сглобя. Мерси на всички за помощта и за отделеното време.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е от новите ревизии с обновен биос няма проблем с дъното. Освен че е 10 лв. по-скъпо.

Edit: Всъщност е с по-добро аудио та има известен смисъл да се вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешно изказване. От рев. 2.0 нагоре се го подкарва. Така или иначе дъното е едно а разликата е в биоса та може да се съгласят да му го обновят дори да е старото.

Друг е въпроса заслужава ли си да дава 10 лв. отгоре при тоя малък бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така:

ASROCK H61M-GS /H61/LGA1155

G2030 /3.0/3M/BOX/1155
4GB DDR3 1333 A-DATA
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
CM K280 W/ELITE 500W
Обща стойност - 448.49 лв. с ДДС

+ видео карта MSI R7750 1024MB GDDR5 от тук.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро 7770,с 10 лева е по-скъпа,а GS дъното може и да не подкара 2030,VG3 е по-евтино и със сигурност ще тръгне проца и цената на компонентите идва същата,но с по-добра карта.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI H61M-P20 (G3), socket 1155

Intel® Pentium® Dual Core G2030 IvyBridge, 3000MHz, 3MB, socket 1155, Box 

Sapphire AMD Radeon HD7770 Edition OC, 1024MB, GDDR5 ще спъва донякъде но се очаква да извади повече кадри от 7750.

RAIDMAX Cyclone 316B, черен/червен - с 2 вентилатора идва

Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Черна, Bulk

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DDR3 4GB 1333MHz SIMMTRONICS SIM-22823013

SIMMTRONICS 1.0TB 7200rpm 16MB SIM-22823011

CHIEFTEC A-80 350W ATX2.3 80+ CTG-350-80P-BULK

За частите от em@g доставката е безплатна.

За частите от n!kem доставката ще бъде около 10-15 лв. предполагам

Общо: 598.** лв. с ДДС.

След време продавате G2030 и ако успеете до тогава да съберете парички купувате един Intel Core i5.

Същото важи и за видео картата...

Редактирано от duskwood (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз още не съм потвърдил поръчката - има време за размисъл, ама вие съвсем ме объркахте. Бях чел статия за втори сайт че били правили измами и не знам вярна ли, не е ли. Иначе за новите предложения ще си помисля и така. Как изведнъж минахме от 500W на 350W не мога да разбера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A4 F7 V-TRACK GAMING USB SNAKE
A4 KD-600L X-SLIM BLU LIGH USB
ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155
G1610 /2.6/2M/BOX/1155
POWER COLOR AX7730 1GBD5-DHE
4GB DDR3 1333 A-DATA
CHIEFTEC A-80 350W ATX2.3 80+ CTG-350-80P-BULK
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
CX-5B56 /NO PSU
Spire Case Fan 120 SP12025S1L3-CB

Обща стойност - 548.33 лв. с ДДС

Светеща клавиатура за през нощта, много добра мишка и за гейминг и за работа, добър хард диск, достатъчен процесор за всичката запланувана работа, включително за игри с тая видеокарта HD7730, която пък е на сносно ниво за парите си, добро захранване и кутия, в която се побират повечко неща от микровариантите. Естествено, най-голямото предимство на тая платформа са възможностите за ъпгрейд - още една плочка РАМ, до среден клас видеокарта с това захранване, процесор, колкото може, включително i7  ако се налага.

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има малка промяна, забравих да редактирам първия пост: цената става 600 лв. а мишка и клавиатура не ми трябват. Според мен е срамно да сложа частите в кутия Delux.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз още не съм потвърдил поръчката - има време за размисъл, ама вие съвсем ме объркахте. Бях чел статия за втори сайт че били правили измами и не знам вярна ли, не е ли. Иначе за новите предложения ще си помисля и така. Как изведнъж минахме от 500W на 350W не мога да разбера?

Ватовете да не те бъркат. Реално машината с G2030 и HD 7770 ще е към 150-160 W под товар и 7750 100-120 W под товар...

12+ линията на чифетека е към 300-310 мисля че.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цената става 600 лв. а мишка и клавиатура не ми трябват. Според мен е срамно да сложа частите в кутия Delux.

Нещо такова: 

Обща стойност - 435.96 лв. с ДДСSapphire ATI Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Излиза около 600 лева, с безплатна доставка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има малка промяна, забравих да редактирам първия пост: цената става 600 лв. а мишка и клавиатура не ми трябват. Според мен е срамно да сложа частите в кутия Delux.

Ами сложи ги тогава в Daotech ;) За тия пари имаш избор между 3-4 кучи марки, иначе режеш от нещо друго. Срамно е и да ползваш мишка за 10 лева, но явно всеки разбира срама по различен начин. Не бях забелязал промняната, защото чета заглавието на темата, първия пост и изискванията. Е, щом е за 600 лева, ОК. Иначе се получи сносна конфигурация за 550 лева. Все пак смених кутията с друга срамна, но поне притежаваща възможности за някакво охлаждане. Не за друго, а заради хард диска. 

ПП: И да не се обиждаме на "DELUX" ;) Ползвам такива клавиатури от много години и съм предоволен, особено от последната си, която изтрая доста на игри, удари и какво ли не. Бутоните нямат мърдане, както при други уж маркови клавиатури. 

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.