Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. След месеци наред четене, сравнително малко опит в сферата на компютрите като цяло и личните ми предпочитания, реших да променя коренно изискванията ми към бъдещия ми компютър в сравнение със старите ми изисквания - http://www.kaldata.com/forums/topic/208278-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%BE-500-%D0%BB%D0%B2/ . Та към същинската част от темата.

Вече нямам никакви претенции дали ще е интел или амд ( в сравнение със старата ми тема) => просто да работи нормално. Силно Предпочитам да е някое дъно със сокет 775 на интел, защото имам два процесора за този сокет. Тук обаче важното е, и да се поддържа от дъното, трябва дъното да поддържа процесор Intel® Core™2 Duo Processor E6600 (4M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB) - http://ark.intel.com/products/27250/Intel-Core2-Duo-Processor-E6600-4M-Cache-2_40-GHz-1066-MHz-FSB или Celeron D 360 - http://ark.intel.com/products/27132/Intel-Celeron-D-Processor-360-512K-Cache-3_46-GHz-533-MHz-FSB . Тук идват и някои мой изисквания, и те са да е с по възможност с DDR3 рам памет, защото DDR2 са много скъпи вече, иначе нямам нищо напротив. Също да има pci-e x16 и pci-e x1 (По възможност х1), 2 (минимум) сата (0/2/3 нямам претенции) и 2-3 pci слота, защото ги използвам.

Някои ще попитат, защо избирам толкова стар сокет ? Ами защото на много места се оплакват от новите процесори и конфигурации като цяло. Така, че ще помоля да не ми казвате с какъв сокет да е дъното, че нямало смисъл да инвестирам в стар сокет и т.н. знам им предимствата и недостатъците на сокетите ! Знам каква производителност да очаквам, имам си страхотен компютър вкъщи предназначен специално за големи натоварвания. Та, за моите изисквания, ще се намери ли такова дъно ? Ще ми трябва само дъното, другите неща си ги имам. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти едно подобно дъно.

хмм, това е много добро, благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE G41M-COMBO, G41,  DDR III 1333(O.C.)/1066/800, DDR II 1066(O.C.)/800/667, VGA, SATA II, GLAN, LGA775         Междинна сума 80,91 лв.         ДДС (20%) 16,18 лв.         Крайна цена 97,09 лв.   cpu-support   http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3505#ov

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE G41M-COMBO, G41,  DDR III 1333(O.C.)/1066/800, DDR II 1066(O.C.)/800/667, VGA, SATA II, GLAN, LGA775

Междинна сума 80,91 лв.

ДДС (20%) 16,18 лв.

Крайна цена 97,09 лв.

cpu-support

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3505#ov

Това също не е лошо, но какво трябва да означава това:

DDR3:

2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory 

Dual channel memory architecture

Support for DDR3 1333(O.C.)/1066/800 MHz memory modules 

DDR2:

2 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory 

Dual channel memory architecture

Support for DDR2 1066(O.C.)/800/667 MHz memory modules 

(Note: Mixed mode, populating DDR2 and DDR3 memory modules simultaneously is not supported. Go to GIGABYTE's website for the latest supported memory speeds and memory modules.) 

DDR2 и 3 не могат да работят едновременно, така ли ?

Редактирано от Chrome FAN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но така и не схванах смисъла от с.775 и DDR3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE's website for the latest supported memory speeds and memory modules.) 

Да!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.