Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Good Old TIme

Кратък сън

Препоръчан отговор

Здравейте :) !

От 1-2 седмици странно защо спя по-малко.

Общо взето доста стрес има в мен от около половин година. На 20 години съм. И се чудя дали  е във връзка с напрежението.

Обикновено преди лягах към 2-3 вечерта и ставах в 11:00-13:00 часа. Сега лягам в 2-3 и почти всяка сутрин ставам към 8-9 часа и усещам, че съм недоспал, но някак си все едно не искам да спя.

Някакви насоки, съвети ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри стреса. Намери каква е причината за този стрес. Като отстраниш този проблем ще може да спиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) !

От 1-2 седмици странно защо спя по-малко.

Общо взето доста стрес има в мен от около половин година. На 20 години съм. И се чудя дали  е във връзка с напрежението.

Обикновено преди лягах към 2-3 вечерта и ставах в 11:00-13:00 часа. Сега лягам в 2-3 и почти всяка сутрин ставам към 8-9 часа и усещам, че съм недоспал, но някак си все едно не искам да спя.

Някакви насоки, съвети ?

Кофти е да, аз също съм бил по този начин. Съвета ми е да смениш режима, защото така организма не може да си почине, а и не правиш нищо друго освен да се натоварваш още повече психически и физически.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри стреса. Намери каква е причината за този стрес. Като отстраниш този проблем ще може да спиш.

Няма как, братле. Почина човек, когото обичах много и на този човек не му споделих чувствата си, а той направи толкова много за мен.

Кофти е да, аз също съм бил по този начин. Съвета ми е да смениш режима, защото така организма не може да си почине, а и не правиш нищо друго освен да е натоварваш още повече психически и физически.

Трудно ще успея. Като знам .. колко ми е тъпо напоследък, просто ми се убива желанието за каквато и да е промяна в режима. Най-вероятно няма да ми се доспи по-рано, към 11 часа. Благодаря за съвета все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами трябва да разбереш, че живота продължава и това е част от него и от самия кръговрат. Трябва да продължиш напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много лесно на думи. На отговорни хора от които зависят много други няма как да им намалиш стреса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много лесно на думи. На отговорни хора от които зависят много други няма как да им намалиш стреса.

Съгласен съм, наистина има "стрес" и стрес. И понякога не можеш по никакъв начин дори да го намалиш/ограничиш камо ли да го спреш... Не съм изпадал чак в такива ситуации, но съм имал като всеки стресови моменти и лично при мен физическата умора помогаше много, ама след работа като идеш да потичаш; играеш футбол; баскетбол; волейбол; тенис на маса - бе там каквото ти хареса играй до такъв момент, че толкова да се изтощиш като се прибереш едвам да си вземеш душ и нито ядене ще потърсиш, нито нищо - ще се "трупясаш" и отнасяш плувката до 5-10 мин. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно е ако го разбереш и приемеш. Така или иначе с болката и притеснението, с което живее няма да върне времето назад, а единствено в момента вреди само и единствено на себе си. И защо да не може да се намали стреса? Защо трябва човек да живее в стрес? Постващия ще го разбере след време, след като придобие повече житейски опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо моите съболезнования за човека,2ро живота продължава и трябва да се примириш и да продължиш заедно с него,3то не се чувствай така,защото не си му споделил чувствата си,бъди сигурен,че този човек знае какво изпитваш дори без да си му казал и 4то за да намалиш малко стреса,да се поразсееш прави нещата които ти доставят удоволствие... аз когато съм напрегнат си пускам баса на мах и някак ме успокоява... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много, адски си прав, човек !

Съгласен съм, наистина има "стрес" и стрес. И понякога не можеш по никакъв начин дори да го намалиш/ограничиш камо ли да го спреш... Не съм изпадал чак в такива ситуации, но съм имал като всеки стресови моменти и лично при мен физическата умора помогаше много, ама след работа като идеш да потичаш; играеш футбол; баскетбол; волейбол; тенис на маса - бе там каквото ти хареса играй до такъв момент, че толкова да се изтощиш като се прибереш едвам да си вземеш душ и нито ядене ще потърсиш, нито нищо - ще се "трупясаш" и отнасяш плувката до 5-10 мин. ;)

Да, това е идея, но лошото е, че съм контузен. Иначе благодаря за съвета и аз мисля, че спортът е един от най-добрите, може би най-добрият начин човек да забрави за някой проблеми.

Лесно е ако го разбереш и приемеш. Така или иначе с болката и притеснението, с което живее няма да върне времето назад, а единствено в момента вреди само и единствено на себе си. И защо да не може да се намали стреса? Защо трябва човек да живее в стрес? Постващия ще го разбере след време, след като придобие повече житейски опит.

Прав си, на теория, да. Но и аз съм човек и ми е трудно да отхвърля нещо толкова важно е така.

Първо моите съболезнования за човека,2ро живота продължава и трябва да се примириш и да продължиш заедно с него,3то не се чувствай така,защото не си му споделил чувствата си,бъди сигурен,че този човек знае какво изпитваш дори без да си му казал и 4то за да намалиш малко стреса,да се поразсееш прави нещата които ти доставят удоволствие... аз когато съм напрегнат си пускам баса на мах и някак ме успокоява... :)

Благодаря ти от сърце !!!

Продължава няма как ...

Въпроса е дали знае, дали има задгробен живот, вярвам, че има.

Благодаря за съвета ще измисля нещо да правя, наистина това е едно от най-нужните неща, човек да помисли какво го прави щастлив и да се устреми натам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не казва да отхвърляш нещо. Просто трябва да го приемеш, но ти сам трябва да намериш правилния начин. Ако продължаваш да живееш с този стрес вредиш единствено и само на себе си. Да не кажа, че от стреса и напрежението се отключват всички болести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не казва да отхвърляш нещо. Просто трябва да го приемеш, но ти сам трябва да намериш правилния начин. Ако продължаваш да живееш с този стрес вредиш единствено и само на себе си. Да не кажа, че от стреса и напрежението се отключват всички болести.

Даваш хубави съвети и логически, като по-възрастен (виждам на профилната ти снимка) за което съм ти много благодарен, но надали ще успея скоро .. по-скоро ако мога да намеря начин малко да снижа степента на напрежение. Абе ще се оправя.

Това с недоспиването все пак главен признак за стрес ли е или нещо друго, ако знаете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.