Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

помощ

Може ли да флашна Биос-а като ползвам ДВД

Препоръчан отговор

Нямам флопи на компютъра и в момента имам празно двд, ще стане ли с него флашване на Биос?

Благодаря ;)  Дъно Abit KN9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам флопи на компютъра и в момента имам празно двд, ще стане ли с него флашване на Биос?

Благодаря ;)

Недей да хабиш цял ДВД диск, ми направо ползвай флашка. Така обаче не става ясно за какво ще флашваш биоса. Надявам се, че знаеш процедурата, и си запознат с опасностите произтичащи от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A защо не го флашнеш директно от Windows? Надявам се става въпрос за дъно, а не за видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей да хабиш цял ДВД диск, ми направо ползвай флашка. Така обаче не става ясно за какво ще флашваш биоса. Надявам се, че знаеш процедурата, и си запознат с опасностите произтичащи от нея

С ДВД-то ще ми е по лесно при боотването защото за флашката имам 3 вида настройки в биоса и не помня коя настройка беше за боотване от флашка. Номера е да стане :)

A защо не го флашнеш директно от Windows? Надявам се става въпрос за дъно, а не за видеокарта.

Защото не знам как става от  windows( с win 7 64 бита  съм) ,  да за дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е достатъчно старо, и не виждам защо го мъчиш. Объркаш ли нещо, повече едва ли би запалило, пък и процедурата по препрограмиране на чипа е достатъчно скъпа. Надявам се, че те разубедих, но решението е твое.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е достатъчно старо, и не виждам защо го мъчиш. Объркаш ли нещо, повече едва ли би запалило, пък и процедурата по препрограмиране на чипа е достатъчно скъпа. Надявам се, че те разубедих, но решението е твое.

Успех !

Искам да съм сигурен, че с двд-то ще стане. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ДВД-то ще ми е по лесно при боотването защото за флашката имам 3 вида настройки в биоса и не помня коя настройка беше за боотване от флашка. Номера е да стане :)

Защото не знам как става от  windows( с win 7 64 бита  съм) ,  да за дъно.

Писали сме заедно и не съм прочел модела на дъното ти. Иначе при други производители е възможно флашване на BIOS със специални техни програми, стартирани под Windows. Като за целта може да се ползва изтеглен на хард диска BIOS  или директно онлайн. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.