Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Нямам флопи на компютъра и в момента имам празно двд, ще стане ли с него флашване на Биос?

Благодаря ;)  Дъно Abit KN9

Редактирано от помощ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам флопи на компютъра и в момента имам празно двд, ще стане ли с него флашване на Биос?

Благодаря ;)

Недей да хабиш цял ДВД диск, ми направо ползвай флашка. Така обаче не става ясно за какво ще флашваш биоса. Надявам се, че знаеш процедурата, и си запознат с опасностите произтичащи от нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A защо не го флашнеш директно от Windows? Надявам се става въпрос за дъно, а не за видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей да хабиш цял ДВД диск, ми направо ползвай флашка. Така обаче не става ясно за какво ще флашваш биоса. Надявам се, че знаеш процедурата, и си запознат с опасностите произтичащи от нея

С ДВД-то ще ми е по лесно при боотването защото за флашката имам 3 вида настройки в биоса и не помня коя настройка беше за боотване от флашка. Номера е да стане :)

A защо не го флашнеш директно от Windows? Надявам се става въпрос за дъно, а не за видеокарта.

Защото не знам как става от  windows( с win 7 64 бита  съм) ,  да за дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е достатъчно старо, и не виждам защо го мъчиш. Объркаш ли нещо, повече едва ли би запалило, пък и процедурата по препрограмиране на чипа е достатъчно скъпа. Надявам се, че те разубедих, но решението е твое.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е достатъчно старо, и не виждам защо го мъчиш. Объркаш ли нещо, повече едва ли би запалило, пък и процедурата по препрограмиране на чипа е достатъчно скъпа. Надявам се, че те разубедих, но решението е твое.

Успех !

Искам да съм сигурен, че с двд-то ще стане. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ДВД-то ще ми е по лесно при боотването защото за флашката имам 3 вида настройки в биоса и не помня коя настройка беше за боотване от флашка. Номера е да стане :)

Защото не знам как става от  windows( с win 7 64 бита  съм) ,  да за дъно.

Писали сме заедно и не съм прочел модела на дъното ти. Иначе при други производители е възможно флашване на BIOS със специални техни програми, стартирани под Windows. Като за целта може да се ползва изтеглен на хард диска BIOS  или директно онлайн. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.