Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Цветослав Гергов

изчезнал дял на харда след преинсталация

Препоръчан отговор

След като си преинсталирах лаптопа ми изчезна D, какво да правя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивате в диск мениджъра и проверявате дали има партиция и й давате буква

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво си правил по време на преинсталацията? Да не си изтривал дялове и да си ги създавал отново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно сте изтрил всички дялове, но след това сте създали само един - С

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе чесно казано и аз незнам какво съм правил, но кажете как да си върна дяла! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе чесно казано и аз незнам какво съм правил, но кажете как да си върна дяла! 

Както ти е писал по горе capnemo, виж в Disk Management дали другия дял е там. Ако го няма, значи си създал само един дял по време на инсталацията. Преинсталирай си отново компютъра и след като изтриеш единствения си дял, създай един с половината от Незаделеното пространство, а след това създай и втори дял с другата половина. Форматирай С и си продължи с инсталацията.

Погледни по-долу, информацията за създаването на дяловете за ХР http://kaldata.com/article-853.html#.Ugz6Nn-deXY

или за Уин 7 - долу вдясно на Опции на устройството или Drive option http://snimki.be//store/1/541346502013.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си е затрил всички дялове,няма ли да му свърши работа някоя програма от рода на Acronis Disk?Това е с идеята да не преинсталирва  отново Уин-а.

П.П.Нали знаете,че преинсталацията на пц е като размразяването на хладилник ;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеА, защо в C: има само 150 гб останалите къде са ?

п.п. Няма пак да си преинталирам компютъра отново! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програма (Partition Magic)няма ли да му помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай само буква "D" на дяла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не използвайте програмата посочена отгоре да не "омажате" повече нещата.

Първо опитайте да покажете буквата (ако дяла е скрит) от инструмента вграден в ОС: ( в пост 2. точно това са ви посъветвали)

С десен бутон на Компютър/Управление/Управление на дискове.

Направете една снимка оттам да видим как са нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не използвайте програмата посочена отгоре да не "омажате" повече нещата.

Първо опитайте да покажете буквата (ако дяла е скрит) от инструмента вграден в ОС: ( в пост 2. точно това са ви посъветвали)

С десен бутон на Компютър/Управление/Управление на дискове.

Направете една снимка оттам да видим как са нещата.

Ето снимка от там Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми там си е. Локален диск с размер 296. Десен бутон отгоре му и Change drive letter, което не знам как е на български преведено във уйндоуса. От там следваш инструкциите. И се надяваш ако не си омазал при инсталацията, информацията ти да е още вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С десен бутон на дяла: Локален диск/Промяна на буква на устройство пътища. Задавате му буква която е свободна (D- например)

Не ми харесва малкият дял който е 101 MB. Вижте след рестарта, дали ще може да зареди ОС. Ако не ще трябва отново да преинсталирате ОС.

Този път внимателно. Форматирате и малкия дял (който е 101 MB)., по време на инсталацията (без да го изтривате)

Имате и ОЕМ дял, предполагам, чрез него може да въренете ОС както си е бил когато сте купили лаптопа: recovery. Не го трийте в никакъв случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате и ОЕМ дял, предполагам, чрез него може да въренете ОС както си е бил когато сте купили лаптопа: recovery. Не го трийте в никакъв случай.

Правилно, знам че не трябва да се трие!  Вече дялът е видим и файловете са запазени, благодаря на всички ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.