Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Nikola Vassilev

Въпрос за температура на процесор и видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам въпрос за моето GPU (Palit Geforce GTX650Ti Boost 2gb). Вчера играх Battlefield 3 и забелязах, че температурата на GPU е достигнала 74C. Четох в много форуми, че това е в допустимите граници, но все пак това число ме притесни доста. В стаята е 27C-30C. Никой от останалите компоненти не се нагрява извън нормалните граници. Та въпроса ми е има ли нужда да правя нещо или не е необходимо.На кутията ми (CM K350 W/600 PSU) съм сложил преден вкарващ и заден изкарващ вентилатор, но има опция и за страничен, който е точно пред вентилатора на GPU. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата не е за този раздел!  Достатъчно нормални температури. Иначе да, ще е хубаво да се сложи един вентилатор на страничният капак. Но препоръчително да не е на много ниско кутията, за да не влиза прах.  Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормална температура при игра. Няма какво да се притесняваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак е добре да сложиш допълнителен вентилатор, както и да провериш да не би вентилатора и радиатора на видеокартата не са запрашени. Също така е хубаво да се прави и профилактика на машината от време на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кутията ми (CM K350 W/600 PSU) съм сложил преден изкарващ и заден изкарващ вентилатор, но има опция и за страничен, който е точно пред вентилатора на GPU.

Дано да е правописна грешка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER извинявам се за глупавата грешка :D. Имам предвид преден вкарващ и заден изкарващ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също може да видиш и на колко оборота ти работи перката на видео картата. Един познат има същата карта и при него вдига тази температура когато вентилатора работи на 39% и се натоварва на MAX. При nVidia не знам точно къде, но може да се опиташ да вдигнеш тези оборотие на поне 50% поне сега в жегите. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER извинявам се за глупавата грешка :D. Имам предвид преден вкарващ и заден изкарващ.

Няма за какво да се извиняваш! Случват се всякакви грешки на всекиго! :)    palit_geforce_gtx_650_ti_boost_oc_review

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

s-mille забравих да кажа, че използвам MSI Afterburner, и съм го направил при 60C да върви на 80%, но мисля че вентилаторът й не се влияе особено от програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

s-mille забравих да кажа, че използвам MSI Afterburner, и съм го направил при 60C да върви на 80%, но мисля че вентилаторът й не се влияе особено от програмата.

А активирал ли си тая опция за вентилатора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А активирал ли си тая опция за вентилатора?

Да, активирал съм я, но има ли някакъв начин да контролирам GPU вентилатора от биоса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей да пипаш нищо.Температури до 80-85 градуса при игра, особено в тия жеги са нормални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей да пипаш нищо.Температури до 80-85 градуса при игра, особено в тия жеги са нормални.

Да, да той да държи на 80-85 градуса и след месец ще има тема: Съвет за нова видео карта. По-скоро да подобри въздушния поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да той да държи на 80-85 градуса и след месец ще има тема: Съвет за нова видео карта. По-скоро да подобри въздушния поток.

Да, ще подобря въздушния поток, смятам да сложа страничен вентилатор, който е точно пред видеото. Само моля да ме посъветвате той вкарващ или изкарващ трябва да е? Кутията ми е CM K350/W PSU.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само моля да ме посъветвате той вкарващ или изкарващ трябва да е?

"Вкарващ" свеж въздух, разбира се. Няма да има смисъл от “изкарващ“. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и така съм пуснал тема, днес играх Assassin's creed 3 и температурата на CPU стигна 71C. За това съм сигурен, че не е нормално, но мисля че като сложа страничен вкарващ той ще духа право в дъното и право в процесора, както и във GPU. Със AMD FX-6350 съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и така съм пуснал тема, днес играх Assassin's creed 3 и температурата на CPU стигна 71C. За това съм сигурен, че не е нормално, но мисля че като сложа страничен вкарващ той ще духа право в дъното и право в процесора, както и във GPU. Със AMD FX-6350 съм.

Oще ли го умуваш. Сложи за 1-2ч. предния вентилатор докато играеш отстрани и виж каква е разликата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го направя, но няма да е тази вечер, тъй като страничният капак, на който се закрепя вентилаторът е пластасен. Вентилаторът се закрепя към капака със едни странни винтове, а аз ги нямам. Ще ходя утре да купя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го направя, но няма да е тази вечер, тъй като страничният капак, на който се закрепя вентилаторът е пластасен. Вентилаторът се закрепя към капака със едни странни винтове, а аз ги нямам. Ще ходя утре да купя.

Ехее чак винтове, ще купуваш. Вържи го временно с нещо колко да пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се поправя нещо, което работи. Няма нужда от никакви допълнителни вентилатори. При 30 градуса стайна температура 74 градуса на видеокартата е съвсем нормална температура и е много далеч от опасните градуси. С тоя страничен вентилатор най-много да нарушиш въздушния поток и да почне процесора или захранването да грее повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се поправя нещо, което работи. Няма нужда от никакви допълнителни вентилатори. При 30 градуса стайна температура 74 градуса на видеокартата е съвсем нормална температура и е много далеч от опасните градуси. С тоя страничен вентилатор най-много да нарушиш въздушния поток и да почне процесора или захранването да грее повече.

Аз съм на мнение, че температурата на процесора не е никак нормална (71C).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си наясно с температурите за какво си пуснал темета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека нека си сложи страничния вентилатор и тогава да каже как седят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така значи сложих страничния вентилатор и температурата на GPU значително падна ( с около 10C по време на игра), Процесорната температура не падна особено, но е в границите на нормалното. Искам да благодаря на всички, които се отзоваха на проблема ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.