Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Вече от месец избирам компютърна конфигурация около 1000 лева.

Това съм избрал до момента:

ASROCK 970 EXTREME3

AMD FX-6350/3.9GHZ/X6/BOX AM3+

KINGSTON HYPERX DDR3 NON-ECC (8 GB(2X4GB)1600MHz)

COOLERMASTER eXtreme Power Plus 500W

WD BLUE HDD DESKTOP(3.5",500GB,16MB,SATA III-600)

Чудя се между две видео карти с чипсет на амд: АSUS HD7850 2GB GD5(и двете не са оверклокнати и не мисля да ги оверклоквам)

SAPPHIRE HD7850 2GB GD5

Моля кажете вашето мнение спрямо тези двете,Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разликата в цената не е голяма взимаш Asus! Макар че и Sapphire е добра! Можеш да си вземеш фабрично клокната версия, разликата в цената е минимална!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,  Вече от месец избирам компютърна конфигурация около 1000 лева. Това съм избрал до момента: ASROCK 970 EXTREME3 AMD FX-6350/3.9GHZ/X6/BOX AM3+ KINGSTON HYPERX DDR3 NON-ECC (8 GB(2X4GB)1600MHz) COOLERMASTER eXtreme Power Plus 500W WD BLUE HDD DESKTOP(3.5",500GB,16MB,SATA III-600) Чудя се между две видео карти с чипсет на амд: АSUS HD7850 2GB GD5(и двете не са оверклокнати и не мисля да ги оверклоквам) SAPPHIRE HD7850 2GB GD5 Моля кажете вашето мнение спрямо тези двете,Благодаря предварително!

Малко ми е противно това захранване, но ако няма избор... Ако не е проблем ще е по - добре да вземеш само 4GB рам, и временно да караш с тях, а тези 50 лв. да се вложат примерно в една GTX 660 или HD 7870. Нали се сещаш, че рам винаги може да се добави.  Иначе съм съгласен с XECUTIONER.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази на Asus е по-тихата, другата също не е лоша. Двете си имат различната цена. Все си мисля, че Intel платформа ще е по-добра, отколкото тази на AMD. Ако ще е за игри, разбира се.

Иначе, ето нещо с Intel:

Gigabyte B75M-HD3, socket 1155
Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155
Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP
HDD Toshiba 500GB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0
Sapphire AMD Radeon HD 7850, 1024MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI-D
Floston ATX, Midi Tower, INTERRA

Cooler Master GX Bronze, 450W

Около 1002 лева, по моите сметки. Безплатна доставка, включено ДДС. Това е само алтернатива, която смятам, че ще се справя по-добре от AMD конфигурацията. Въпреки, че картата притежава само 1GB. На безплатната доставка, може да сложите една по-качествена кутия. Захранващият блок е с пет години гаранция. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

POWER COL AX7870 2GBD5-2DHE/OC по-добрата и от двете за 15-20лв отгоре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ми е противно това захранване, но ако няма избор... Ако не е проблем ще е по - добре да вземеш само 4GB рам, и временно да караш с тях, а тези 50 лв. да се вложат примерно в една GTX 660 или HD 7870. Нали се сещаш, че рам винаги може да се добави.  Иначе съм съгласен с XECUTIONER.

мерси за отговора,какво захранване предлагате да си взема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси за отговора,какво захранване предлагате да си взема?

Еми примерно това, ако речем че държиш на тишината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и аз щях да предложа него, ма викам знам ли човека може пък да иска тишина.

нямам нищо против шума

Тогава предложението на tahumba също е вариант. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това:

105.31 лв. с ДДС

Или това:

102.00 лв. с ДДС

П.П. Колегите са ме изпреварили... И то доста. :D

a този кейс с захранване става ли? http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K350-W-600W-PSU

Захранването е що-годе добро (не по-добро от предложените от нас.), но кутията като цяло не е много добра. Ако дадеш общ бюджет за захранване и кутия може и да се измисли нещо по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това:

105.31 лв. с ДДС

Или това:

102.00 лв. с ДДС

П.П. Колегите са ме изпреварили... И то доста. :D

Захранването е що-годе добро (не по-добро от предложените от нас.), но кутията като цяло не е много добра. Ако дадеш общ бюджет за захранване и кутия може и да се измисли нещо по-добро.

Вчера пак плювахте тази кутия... И не разбирам за какво? Била е малка? Разликата в големината с FD 3000 е минимална, но е силно препоръчвана в този форум.  И сега ще се цитирам от снощи и да видим :) Ето на KM350 размерите  -   200 x 424.6 x 479.5 mm

Ето на FD Core 3000 -  200x430x480mm

Та като извадиш цифрите разликата е - 0mm x 5.4mm x 0,5mm Та така погледнато може тези пари да се спестят и да се вложат в по-силен процесор, по-силно видео или просто парите да отидат за доставка на копувача.

ПП: Ако си няма удобен стол може да си вземе един, за да не си криви гърба докато играе ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера пак плювахте тази кутия... И не разбирам за какво? Била е малка? Разликата в големината с FD 3000 е минимална, но е силно препоръчвана в този форум.  И сега ще се цитирам от снощи и да видим :) Ето на KM350 размерите  -   200 x 424.6 x 479.5 mm

Ето на FD Core 3000 -  200x430x480mm

Та като извадиш цифрите разликата е - 0mm x 5.4mm x 0,5mm Та така погледнато може тези пари да се спестят и да се вложат в по-силен процесор, по-силно видео или просто парите да отидат за доставка на копувача.

ПП: Ако си няма удобен стол може да си вземе един, за да не си криви гърба докато играе ;)

Не плюя без причина. Е, може би понякога. :)

Не всичко е се мери в с сантиметри.  :nono:

Неща като кейбъл менидж., дебелина на ламарините, брой/максимален брой вентиралтори и дизайн (не извивките и светлинките) са доста определящи фактори за една кутия, и съответно цената и.

Това, че едната кутия + захранване е на цената на другата не е случайно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не плюя без причина. Е, може би понякога. :)

Не всичко е се мери в с сантиметри.  :nono:

Неща като кейбъл менидж., дебелина на ламарините, брой/максимален брой вентиралтори и дизайн (не извивките и светлинките) са доста определящи фактори за една кутия, и съответно цената и.

Това, че едната кутия + захранване е на цената на другата не е случайно.

Искате да кажете, че кутията няма кейбъл мениджмънт? Според повечето магазини, които я продават (не само българските) тя има тази възможност. Въздушния поток би трябвало да и е добър, но не съм имал допир до тази кутия и нямам представа, но така като гледам снимки и ревюта. Ето тук макар да не е на английски език, поне е показано как може да си направиш този мениджмънт. Аз мисля, че тази кутия е перфектна за цената си! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искате да кажете, че кутията няма кейбъл мениджмънт? Според повечето магазини, които я продават (не само българските) тя има тази възможност. Въздушния поток би трябвало да и е добър, но не съм имал допир до тази кутия и нямам представа, но така като гледам снимки и ревюта. Ето тук макар да не е на английски език, поне е показано как може да си направиш този мениджмънт. Аз мисля, че тази кутия е перфектна за цената си! :)

Тя има "някаква" възможност за кейбъл мен. , но при Fractal-а е много по-добре. Като я разглеждах у един приятел, ми се стори доста постна от към качество на изработка, но може просто точно на него да се е паднала полу-бракувана бройка. За своя ценови клас бих казал, че е добра, и то доста. Но не е на нивото на Core 3000 + Seasonic S12/Enermax NAXN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Copy/Paste от друга тема която бях предложил тази конфигурация.

Gigabyte B75M-D3V, socket 1155

Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP

HDD Toshiba 500GB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0

Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен - идва с 2 вентилатора x 120mm и с кейбъл мениджмънт

Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Черна, Bulk - ако нямате нужда я махнете ( 27 лева)

Общо: 1067 лв. с ДДС и безплатна доставка!

Ако нямате нужда също от USB 3.0 и SATA III може да замените дъното и харда с тези:

MSI H61M-P20 (G3), socket 1155

Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB, 7200 об./мин, 16MB, SATA2

Така сумата ще падне с около 35 лева и общата сума ще бъде към 1032 лв.

Нещо i5 и H61 не ми върви.  Като го кажа на глас и оставам с гаден вкус в устата. Иначе първия конфиг е супер, може да се замести само харда, ако парите са проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя има "някаква" възможност за кейбъл мен. , но при Fractal-а е много по-добре. Като я разглеждах у един приятел, ми се стори доста постна от към качество на изработка, но може просто точно на него да се е паднала полу-бракувана бройка. За своя ценови клас бих казал, че е добра, и то доста. Но не е на нивото на Core 3000 + Seasonic S12/Enermax NAXN.

ама нали знаеш ,че CORE 3000 + seasonic s12 - цената става над 200 лв. ??? А и не в въпрос на колко е по-възможен къйбъл мениджмънда ,а на сръчни ръце! Аз съм с ELITE 430 и мога да кажа ,че моята е най-подредена от всички CM ELITE 430 ,който съм виждал на ревюта,снимки и т.н А тя е без никакъв кебъл мениджмънд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама нали знаеш ,че CORE 3000 + seasonic s12 - цената става над 200 лв. ??? А и не в въпрос на колко е по-възможен къйбъл мениджмънда ,а на сръчни ръце! Аз съм с ELITE 430 и мога да кажа ,че моята е най-подредена от всички CM ELITE 430 ,който съм виждал на ревюта,снимки и т.н А тя е без никакъв кебъл мениджмънд

На там отиде темата, че K350 била на нивото на Core 3000. Не виждам как човек може да купи само кутия, без захранване, затова добавих и тези препоръчани в темата към комбинацията. Това за сръчните ръце е вярно, но дори ти няма да можеш да подредиш кабелчетата и жичките добре в Daotech X9, примерно. Нещата зависят и от кутията. А от Elite-а няма какво да се оплакваш. Тя и NZXT Source 210 са може би най-добрите кутии в ниския клас. За  жалост Source-а не е широко разпространен в България. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На там отиде темата, че K350 била на нивото на Core 3000. Не виждам как човек може да купи само кутия, без захранване, затова добавих и тези препоръчани в темата към комбинацията. Това за сръчните ръце е вярно, но дори ти няма да можеш да подредиш кабелчетата и жичките добре в Daotech X9, примерно. Нещата зависят и от кутията. А от Elite-а няма какво да се оплакваш. Тя и NZXT Source 210 са може би най-добрите кутии в ниския клас. За  жалост Source-а не е широко разпространен в България. 

Не се оплаквам от Elite 430 :) Много ми харесва... ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че се заговорихте за кутии и захранвания, та викам да питам за да не правя нова тема. Това захранване S12II-620 Bronze SS-620GB, 620W тихо ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че се заговорихте за кутии и захранвания, та викам да питам за да не правя нова тема. Това захранване S12II-620 Bronze SS-620GB, 620W тихо ли е?

ако искаш тишина взимай SILENT PRO

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи, какво разбираш под тихо. За мен е доста тихо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• от Little Джигит
      Здравейте! Нов съм в сайта. Приятно ми е, Александър! Знам че има много изписани постове на тема "проблеми с видео карта" и т.н., но не намерих случай подобен на моя. Проблемът е следният - когато поставя видео картата в слота (видео картата е nvidia geforce 8500gt 256mb 128-bit) и сложа VGA кабелът, пускам компютъра всичко, тръгва, но почват да излизат цветни пикселчета, инсталирам драйверите, рестартирам компютъра и пак същият проблем. Надявам се разбрах те, какво имам предвид. Някви идеи защо става така?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.