Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Вече от месец избирам компютърна конфигурация около 1000 лева.

Това съм избрал до момента:

ASROCK 970 EXTREME3

AMD FX-6350/3.9GHZ/X6/BOX AM3+

KINGSTON HYPERX DDR3 NON-ECC (8 GB(2X4GB)1600MHz)

COOLERMASTER eXtreme Power Plus 500W

WD BLUE HDD DESKTOP(3.5",500GB,16MB,SATA III-600)

Чудя се между две видео карти с чипсет на амд: АSUS HD7850 2GB GD5(и двете не са оверклокнати и не мисля да ги оверклоквам)

SAPPHIRE HD7850 2GB GD5

Моля кажете вашето мнение спрямо тези двете,Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разликата в цената не е голяма взимаш Asus! Макар че и Sapphire е добра! Можеш да си вземеш фабрично клокната версия, разликата в цената е минимална!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,  Вече от месец избирам компютърна конфигурация около 1000 лева. Това съм избрал до момента: ASROCK 970 EXTREME3 AMD FX-6350/3.9GHZ/X6/BOX AM3+ KINGSTON HYPERX DDR3 NON-ECC (8 GB(2X4GB)1600MHz) COOLERMASTER eXtreme Power Plus 500W WD BLUE HDD DESKTOP(3.5",500GB,16MB,SATA III-600) Чудя се между две видео карти с чипсет на амд: АSUS HD7850 2GB GD5(и двете не са оверклокнати и не мисля да ги оверклоквам) SAPPHIRE HD7850 2GB GD5 Моля кажете вашето мнение спрямо тези двете,Благодаря предварително!

Малко ми е противно това захранване, но ако няма избор... Ако не е проблем ще е по - добре да вземеш само 4GB рам, и временно да караш с тях, а тези 50 лв. да се вложат примерно в една GTX 660 или HD 7870. Нали се сещаш, че рам винаги може да се добави.  Иначе съм съгласен с XECUTIONER.

Редактирано от Тодор. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази на Asus е по-тихата, другата също не е лоша. Двете си имат различната цена. Все си мисля, че Intel платформа ще е по-добра, отколкото тази на AMD. Ако ще е за игри, разбира се.

Иначе, ето нещо с Intel:

Gigabyte B75M-HD3, socket 1155
Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155
Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP
HDD Toshiba 500GB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0
Sapphire AMD Radeon HD 7850, 1024MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI-D
Floston ATX, Midi Tower, INTERRA

Cooler Master GX Bronze, 450W

Около 1002 лева, по моите сметки. Безплатна доставка, включено ДДС. Това е само алтернатива, която смятам, че ще се справя по-добре от AMD конфигурацията. Въпреки, че картата притежава само 1GB. На безплатната доставка, може да сложите една по-качествена кутия. Захранващият блок е с пет години гаранция. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

POWER COL AX7870 2GBD5-2DHE/OC по-добрата и от двете за 15-20лв отгоре!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ми е противно това захранване, но ако няма избор... Ако не е проблем ще е по - добре да вземеш само 4GB рам, и временно да караш с тях, а тези 50 лв. да се вложат примерно в една GTX 660 или HD 7870. Нали се сещаш, че рам винаги може да се добави.  Иначе съм съгласен с XECUTIONER.

мерси за отговора,какво захранване предлагате да си взема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси за отговора,какво захранване предлагате да си взема?

Еми примерно това, ако речем че държиш на тишината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и аз щях да предложа него, ма викам знам ли човека може пък да иска тишина.

нямам нищо против шума

Тогава предложението на tahumba също е вариант. :)

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми примерно това, ако речем че държиш на тишината.

a този кейс с захранване става ли? http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K350-W-600W-PSU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това:

105.31 лв. с ДДС

Или това:

102.00 лв. с ДДС

П.П. Колегите са ме изпреварили... И то доста. :D

a този кейс с захранване става ли? http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K350-W-600W-PSU

Захранването е що-годе добро (не по-добро от предложените от нас.), но кутията като цяло не е много добра. Ако дадеш общ бюджет за захранване и кутия може и да се измисли нещо по-добро.
Редактирано от Тодор. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това:

105.31 лв. с ДДС

Или това:

102.00 лв. с ДДС

П.П. Колегите са ме изпреварили... И то доста. :D

Захранването е що-годе добро (не по-добро от предложените от нас.), но кутията като цяло не е много добра. Ако дадеш общ бюджет за захранване и кутия може и да се измисли нещо по-добро.

Вчера пак плювахте тази кутия... И не разбирам за какво? Била е малка? Разликата в големината с FD 3000 е минимална, но е силно препоръчвана в този форум.  И сега ще се цитирам от снощи и да видим :) Ето на KM350 размерите  -   200 x 424.6 x 479.5 mm

Ето на FD Core 3000 -  200x430x480mm

Та като извадиш цифрите разликата е - 0mm x 5.4mm x 0,5mm Та така погледнато може тези пари да се спестят и да се вложат в по-силен процесор, по-силно видео или просто парите да отидат за доставка на копувача.

ПП: Ако си няма удобен стол може да си вземе един, за да не си криви гърба докато играе ;)

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера пак плювахте тази кутия... И не разбирам за какво? Била е малка? Разликата в големината с FD 3000 е минимална, но е силно препоръчвана в този форум.  И сега ще се цитирам от снощи и да видим :) Ето на KM350 размерите  -   200 x 424.6 x 479.5 mm

Ето на FD Core 3000 -  200x430x480mm

Та като извадиш цифрите разликата е - 0mm x 5.4mm x 0,5mm Та така погледнато може тези пари да се спестят и да се вложат в по-силен процесор, по-силно видео или просто парите да отидат за доставка на копувача.

ПП: Ако си няма удобен стол може да си вземе един, за да не си криви гърба докато играе ;)

Не плюя без причина. Е, може би понякога. :)

Не всичко е се мери в с сантиметри.  :nono:

Неща като кейбъл менидж., дебелина на ламарините, брой/максимален брой вентиралтори и дизайн (не извивките и светлинките) са доста определящи фактори за една кутия, и съответно цената и.

Това, че едната кутия + захранване е на цената на другата не е случайно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не плюя без причина. Е, може би понякога. :)

Не всичко е се мери в с сантиметри.  :nono:

Неща като кейбъл менидж., дебелина на ламарините, брой/максимален брой вентиралтори и дизайн (не извивките и светлинките) са доста определящи фактори за една кутия, и съответно цената и.

Това, че едната кутия + захранване е на цената на другата не е случайно.

Искате да кажете, че кутията няма кейбъл мениджмънт? Според повечето магазини, които я продават (не само българските) тя има тази възможност. Въздушния поток би трябвало да и е добър, но не съм имал допир до тази кутия и нямам представа, но така като гледам снимки и ревюта. Ето тук макар да не е на английски език, поне е показано как може да си направиш този мениджмънт. Аз мисля, че тази кутия е перфектна за цената си! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искате да кажете, че кутията няма кейбъл мениджмънт? Според повечето магазини, които я продават (не само българските) тя има тази възможност. Въздушния поток би трябвало да и е добър, но не съм имал допир до тази кутия и нямам представа, но така като гледам снимки и ревюта. Ето тук макар да не е на английски език, поне е показано как може да си направиш този мениджмънт. Аз мисля, че тази кутия е перфектна за цената си! :)

Тя има "някаква" възможност за кейбъл мен. , но при Fractal-а е много по-добре. Като я разглеждах у един приятел, ми се стори доста постна от към качество на изработка, но може просто точно на него да се е паднала полу-бракувана бройка. За своя ценови клас бих казал, че е добра, и то доста. Но не е на нивото на Core 3000 + Seasonic S12/Enermax NAXN.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Copy/Paste от друга тема която бях предложил тази конфигурация.

Gigabyte B75M-D3V, socket 1155

Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (по 2 в комплект) XMP

HDD Toshiba 500GB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0

Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен - идва с 2 вентилатора x 120mm и с кейбъл мениджмънт

Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Черна, Bulk - ако нямате нужда я махнете ( 27 лева)

Общо: 1067 лв. с ДДС и безплатна доставка!

Ако нямате нужда също от USB 3.0 и SATA III може да замените дъното и харда с тези:

MSI H61M-P20 (G3), socket 1155

Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB, 7200 об./мин, 16MB, SATA2

Така сумата ще падне с около 35 лева и общата сума ще бъде към 1032 лв.

Нещо i5 и H61 не ми върви.  Като го кажа на глас и оставам с гаден вкус в устата. Иначе първия конфиг е супер, може да се замести само харда, ако парите са проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя има "някаква" възможност за кейбъл мен. , но при Fractal-а е много по-добре. Като я разглеждах у един приятел, ми се стори доста постна от към качество на изработка, но може просто точно на него да се е паднала полу-бракувана бройка. За своя ценови клас бих казал, че е добра, и то доста. Но не е на нивото на Core 3000 + Seasonic S12/Enermax NAXN.

ама нали знаеш ,че CORE 3000 + seasonic s12 - цената става над 200 лв. ??? А и не в въпрос на колко е по-възможен къйбъл мениджмънда ,а на сръчни ръце! Аз съм с ELITE 430 и мога да кажа ,че моята е най-подредена от всички CM ELITE 430 ,който съм виждал на ревюта,снимки и т.н А тя е без никакъв кебъл мениджмънд

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама нали знаеш ,че CORE 3000 + seasonic s12 - цената става над 200 лв. ??? А и не в въпрос на колко е по-възможен къйбъл мениджмънда ,а на сръчни ръце! Аз съм с ELITE 430 и мога да кажа ,че моята е най-подредена от всички CM ELITE 430 ,който съм виждал на ревюта,снимки и т.н А тя е без никакъв кебъл мениджмънд

На там отиде темата, че K350 била на нивото на Core 3000. Не виждам как човек може да купи само кутия, без захранване, затова добавих и тези препоръчани в темата към комбинацията. Това за сръчните ръце е вярно, но дори ти няма да можеш да подредиш кабелчетата и жичките добре в Daotech X9, примерно. Нещата зависят и от кутията. А от Elite-а няма какво да се оплакваш. Тя и NZXT Source 210 са може би най-добрите кутии в ниския клас. За  жалост Source-а не е широко разпространен в България. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На там отиде темата, че K350 била на нивото на Core 3000. Не виждам как човек може да купи само кутия, без захранване, затова добавих и тези препоръчани в темата към комбинацията. Това за сръчните ръце е вярно, но дори ти няма да можеш да подредиш кабелчетата и жичките добре в Daotech X9, примерно. Нещата зависят и от кутията. А от Elite-а няма какво да се оплакваш. Тя и NZXT Source 210 са може би най-добрите кутии в ниския клас. За  жалост Source-а не е широко разпространен в България. 

Не се оплаквам от Elite 430 :) Много ми харесва... ;д

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че се заговорихте за кутии и захранвания, та викам да питам за да не правя нова тема. Това захранване S12II-620 Bronze SS-620GB, 620W тихо ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че се заговорихте за кутии и захранвания, та викам да питам за да не правя нова тема. Това захранване S12II-620 Bronze SS-620GB, 620W тихо ли е?

ако искаш тишина взимай SILENT PRO

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• от Little Джигит
      Здравейте! Нов съм в сайта. Приятно ми е, Александър! Знам че има много изписани постове на тема "проблеми с видео карта" и т.н., но не намерих случай подобен на моя. Проблемът е следният - когато поставя видео картата в слота (видео картата е nvidia geforce 8500gt 256mb 128-bit) и сложа VGA кабелът, пускам компютъра всичко, тръгва, но почват да излизат цветни пикселчета, инсталирам драйверите, рестартирам компютъра и пак същият проблем. Надявам се разбрах те, какво имам предвид. Някви идеи защо става така?
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
    • от CarToFa
      Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.
      Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.
      Благодаря предварително.
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като не знам в последно време на какво да играя реших да пусна една темичка тук, пък туко-виж някой от Вас има правилното предложение в "ръкава" си.
      Бих пробвал някоя RPG игра, но да не е World Of Warcraft, искам да е нещо за което не се налага да давам пари.
      Конфигурация и параметри:
      Intel-Core i3-7100 3.0Ghz (3MB)
      MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB
      4GB RAM DDR4
      HDD 1TB (Не знам защо изобщо Ви споменавам за харда, но..)
      Мисля че това е всичко което Ви е нужно да знаете, ще се радвам да чуя Вашите предложения.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.