Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ji4ko

Възможно ли е да се взриви телефона ми, да оверклокна харддиска и т.н.

Препоръчан отговор

Съжалявам за тъпия въпрос но ми казаха че руутнатите телефони Samsung винаги се взривявали това вярно ли е защото се притесних много телефона е чисто нов и е руутнат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като бомба със закъснение са. Изключи го и не го ползвай повече, защото ако се взриви ще ти замине дограмата у вас :D :D :D

Редактирано от 1click (преглед на промените)
  • Харесва ми 15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага се обаждай на 112 да подадеш сигнал за бомба специализираните екипи да го приберат и обезвредят преди да е станала белята!

Редактирано от pecooo (преглед на промените)
  • Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак са почна купона :D

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за тъпия въпрос но ми казаха че руутнатите телефони Samsung винаги се взривявали това вярно ли е защото се притесних много телефона е чисто нов и е руутнат.

:help wanted3::scared:

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора сериозна питам

Сериозни сме всички....особено аз :ph34r:

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние сериозно ти отговаряме! Я си представи, че ти гръмне в джоба и ти отнесе ...... Кво ще правиш после?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пак са почна купона :D

Как няма да се почне, като има толкова гламави хлапетии? Що не му го казаха това, преди да беше си го "купил". А и след като са му го казали, тука /във форума/ потвърждение ли чака?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте си правили майтап с човека... Хайде, като по-компетентен, да споделя мнение. След руут в телефона се насъбира статично електричество, защото изключва защитният кондензатор. Ако това напрежение не се освобождава редовно може да доведе до локален взрив, равняващ се на 350-400 грама тротилов еквивалент. Възможните последствия са обезглавяване и смяна на цвета на тапетите в кърваво червено с мозъчно сиви отенъци. както и ядосани съседи, че са останали без прозорци, но това не е особен проблем. Възможно е също така, ако се носи телефона в джоба в момента на събитието да останеш без поколение...

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е също така, ако се носи телефона в джоба в момента на събитието да останеш без поколение...

Е туй вече ша е пагубно :lol6:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте си правили майтап с човека... Хайде, като по-компетентен, да споделя мнение. След руут в телефона се насъбира статично електричество, защото изключва защитният кондензатор. Ако това напрежение не се освобождава редовно може да доведе до локален взрив, равняващ се на 350-400 грама тротилов еквивалент. Възможните последствия са обезглавяване и смяна на цвета на тапетите в кърваво червено с мозъчно сиви отенъци. както и ядосани съседи, че са останали без прозорци, но това не е особен проблем. Възможно е също така, ако се носи телефона в джоба в момента на събитието да останеш без поколение...

Тая вечер си с жълтата фланелка :wors:

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички телефони могат да се взривят, просто трябва външна енергия. Например микровълнова фурна. Ето едно изявление на Samsung по темата, но за друго устройство. Цитирам (EN):

Additionally, the investigation results state, "The only way it was possible to produce damage similar to the damage recorded within the owner's damaged device was to place the devices or component parts within a domestic microwave."
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За бога, как ще може един телефон да се взриви само щото е руутнат ?! Единствената разлика на руутнат и не-руутнат телефон е в това, че освен определената андроид версия, потребителят я разваля като добавя техен софтуер, който също така променя и интерфейса - на самсунг се викаше TouchWiz, на HTC беше Sense UI и т.н. Телефоните се взривяват от неоригинални батерии и зарядни или пък ако почнат да консумират прекалено много ток от батерията... Вероятността да се взриви един телефон, който е руутнат и такъв с оригиналният софтуер на производителят е една и съща...Какво общо има това ?!?!

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре осанах че неможе да се взриви от руут добре ме наредихте :D

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Давай следващият въпрос, щом сме разрешили този!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето Ви малко инфо да се образовате. Тук

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... или пък ако почнат да консумират прекалено много ток от батерията... 

:D :D :D :D пич, млъкни бе :D :D :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутнат,значи му е сменен софтуера,а като се смени системата на компютър,може би той ще гърми по силно...защото има повече материали. :shock11:

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно може да завъдиш буби с платени SMS след руутването, ако не знаеш какво правиш и защо ти е това. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутнат,значи му е сменен софтуера,а като се смени системата на компютър,може би той ще гърми по силно...защото има повече материали. :shock11:

Да, това го знам. Но все пак това е софтуер, а не хардуер. И какво от това ако софтуера е по-голям ? Ако нещо стане със софтуера - телефона просто ще се бъгяса, ще изгасне, няма да нанесе никакви вреди на околните. Но има и друга вероятност, която драйвърите на андроида за самият телефон да могат да контролират хардуера му. Но хардуерът е слабо-токов и миниатюрен и прост и това пак няма да нанесе никакви вреди. Но от друга страна ако има някакъв вирус създаден поради слуховете за взривяване, може да го накара да натовари на макс процесори, видеопроцесори, антени, GPS, интернет даунлоуд, дисплея на макс и така да почне да консумира екстремно-много ток от батерията, но обикновенно ако батерията е изправна или оригинална е тествана на гадни условия от производителят и не би трябвало да има проблем. А пък и от друга страна - потребителят ще усети, че телефонът му свети странно ярко и се държи неадекватно и ще му изкара батерията...Но може и просто да не е забелязал и да ползва някаква китайска неоригинална батерия, в която вече има малък процент вероятност да стане белята при абсолютно максимално потребление, вероятността пак е малка, но съществува... Може и просто батерията да е оригинална, но пък да е кофти бройка...

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и прост...

Абе пич, не ти ли казах да млъкнеш :D :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.