Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възможно ли е да се взриви телефона ми, да оверклокна харддиска и т.н.

Препоръчан отговор

Само че..., една птичка Пролет не прави! Имам Samsung 2232BW, от 6 години и не е мръднал, това че при теб се е повредил, не означава че са боклуци!

Имах монитор на самсунг 22 инчов на SyncMaster, не му помня модела. И той нали е от бюджетните монитори и подсветката му не се управлява аналогово, а широчинно-импулсно и то на ниска честота и е супер-дразнещо за очите тези пулсации... И колкото по-ниска е настройката за яркост, толкова повече пулсира и дразни очите. Но пък и ако съм на 80-100% яркост, силната яркост още повече ще ми дразни очите отколкото пулсациите на подсветката. Трябваше да направя нещо по въпроса...И инсталирах един драйвер за увеличаване на честота на на превключването на моментите м/у включено и изключено състояние на подсветката, вероятно като просто пусне по-малко волтаж на CCFL лампите на подсветката и при стартирането на драйвера, замириса на изгоряло и подсветката изгоря, изгасна и мониторът изпуши, когато го разглобих, видях, че подсветката на матрицата е изгоряла и просто няма смисъл от ремонт на тоя монитор и сега ще си купувам нов. Как е възможно в днешно време да се продават такива боклуци ! Вече няма нищо читаво в тази новата техника !!! Боклуци от всякъде ! Пиша тази тема за да разберете що за боклуци са мониторите на Самсунг !

Еех, вече няма здрава техника в днешно време ! Нито компютри, нито процесори, харддискове, клавиатури, сега и монитори. Всичкото е долнопробен боклук сглобен в Китай !

Не си купувайте монитори от SyncMaster серията на самсунг ! Ако това не ви е достатъчно ще ви кажа защо да не си купувате от тази серия.

- Подсветката е ташак, която вместо аналоговото управление, използват широчинно-импулсното което страшно много тормози очите !

- Матриците са TN

-Интерфейсите са стари и аналогови

- Нямат хубав контраст и всичко сивее

За бога, вече никой не произвежда качественна и издържлива техника !

Писна ми, просто ми писна. Докога ще продължи произвеждането на некачествена техника, със некачествени части, сглобени в Китай ?! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 341
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Като бомба със закъснение са. Изключи го и не го ползвай повече, защото ако се взриви ще ти замине дограмата у вас :D

Разбира се, че може да се взриви, зависи с колко динамит разполагаш

Стига сте си правили майтап с човека... Хайде, като по-компетентен, да споделя мнение. След руут в телефона се насъбира статично електричество, защото изключва защитният кондензатор. Ако това напреже

Това момче не беше ли оня, дето сменяше твърдите дискове и си правеше някакви експерименти с тях? Защо съм останал с впечатлението, че постовете му ги има и в "бисерите".

Синко! Откъде толкова знания, та да стигнеш до това умопомрачаващо заключение? Този ти монитор май си го купувал втора ръка ,а?Пък и каква толкова техника си си накупил, та да имаш отрицателни негативи към някоя фирма. Или си почнал да "експерементираш "  със монитори? Абе сещам се аз и без търсачка, че е нашият "експеримнентатор":

http://www.kaldata.com/forums/topic/184193-%D0%B1%D0%B8%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F-2/page-54

"Здравейте !

Имах един стар харддиск от 80 гб, който достига скоростти едва 50-60мб/сек за големи файлове, за малки файлове беше още по-зле. Та, реших да го овърклокна и вместо 12 да му пусна да речем - 13.5 волта, но резултатът беше нулев. Харддиска се държеше неадекватно, забиваше, имаше непостоянна скорост и т.н. Когато му пуснах малко повече - някъде към 15 волта, още от старта - нещо отдолу от платката изпуши и изобщо вече не ще да тръгне. Разглобих го и видях, че някакъв чип беше изгорял по платката. Вече се досещам защо стана така. Трябваше и 5-те волта да уголемя на около 6 или 6.5 волта, аз уголемих само 12-те волта. И така, харддиска вече е за кофата. Купих си друг на Seagate Barracuda от 1TB на 7200rpm и вадеше скорости от около 120мб/сек. И него реших да овърклокна, като за начало увеличих 12-те волта на 13, и 5-те волта на 6 волта и още от старта... и той изгоря !!! Пълен боклук. Явно и двата харддиска не стават за овърклок. Кажете ми, аз ли бъркам нещо при операцията по овърклок или просто харддисковете не струват ? Мисля да си купя WD Black от 1TB, подходящ ли е за овърклок ? Можете ли да ми препоръчате други харддискове, които стават за овърклок ? Бюджет : 200-300 лева."

"Хора, сериозно питам ! Щом като вместо да ги овърклокна, ги изгорях, значи нещо бъркам. Странно, но във биоса нямаше възможност за вдигане на волтажите на харддисковете, можеше само за процесора, видеокартата и рам паметта, но за харддисковете нямаше никъде настройка. Пробвах със ъпдейт на биоса, ама пак не стана. Затова си купувах външни трансформатори за 13 и нагоре волтажи. Сега ми кажете, сериозно - къде бъркам или каква е грешката, която допускам при овърклока ! Не мисля, че проблема е в въшният трансформатор - да, захранването не е импулсно, а трансформаторно, ама не би трябвало да има проблем."

"Да, така е. Платките им са устроени да работят на 12 волта, не повече, ни по-малко. Можех да вържа директно на мотора по около 14 волта, но не го направих, защото така ще върти само на максимални обороти, а пък във платката има и контролер на самият мотор и оборотите му според действията или режима му на действие. Затова го вързах през платката. Явно проблема е, че самите чипове и контролери изпушват от по-високият волтаж. Трябва да се пробвам, да взема такива, които са за по-голям волтаж... Не знам дали ще успее, ще се поровя в интернет..."

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека просто успява да убие всичко по пътя си... Явно е искал да "клокне" и монитора, сигурно да му лети Кризата на 120 fps??? :D :D :D И защо темата е тук? 2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това момче не беше ли оня, дето сменяше твърдите дискове и си правеше някакви експерименти с тях? Защо съм останал с впечатлението, че постовете му ги има и в "бисерите".

Синко! Откъде толкова знания, та да стигнеш до това умопомрачаващо заключение? Този ти монитор май си го купувал втора ръка ,а?Пък и каква толкова техника си си накупил, та да имаш отрицателни негативи към някоя фирма. Или си почнал да "експерементираш "  със монитори? Абе сещам се аз и без търсачка, че е нашият "експеримнентатор":

http://www.kaldata.com/forums/topic/184193-%D0%B1%D0%B8%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F-2/page-54

"Здравейте !

Имах един стар харддиск от 80 гб, който достига скоростти едва 50-60мб/сек за големи файлове, за малки файлове беше още по-зле. Та, реших да го овърклокна и вместо 12 да му пусна да речем - 13.5 волта, но резултатът беше нулев. Харддиска се държеше неадекватно, забиваше, имаше непостоянна скорост и т.н. Когато му пуснах малко повече - някъде към 15 волта, още от старта - нещо отдолу от платката изпуши и изобщо вече не ще да тръгне. Разглобих го и видях, че някакъв чип беше изгорял по платката. Вече се досещам защо стана така. Трябваше и 5-те волта да уголемя на около 6 или 6.5 волта, аз уголемих само 12-те волта. И така, харддиска вече е за кофата. Купих си друг на Seagate Barracuda от 1TB на 7200rpm и вадеше скорости от около 120мб/сек. И него реших да овърклокна, като за начало увеличих 12-те волта на 13, и 5-те волта на 6 волта и още от старта... и той изгоря !!! Пълен боклук. Явно и двата харддиска не стават за овърклок. Кажете ми, аз ли бъркам нещо при операцията по овърклок или просто харддисковете не струват ? Мисля да си купя WD Black от 1TB, подходящ ли е за овърклок ? Можете ли да ми препоръчате други харддискове, които стават за овърклок ? Бюджет : 200-300 лева."

"Хора, сериозно питам ! Щом като вместо да ги овърклокна, ги изгорях, значи нещо бъркам. Странно, но във биоса нямаше възможност за вдигане на волтажите на харддисковете, можеше само за процесора, видеокартата и рам паметта, но за харддисковете нямаше никъде настройка. Пробвах със ъпдейт на биоса, ама пак не стана. Затова си купувах външни трансформатори за 13 и нагоре волтажи. Сега ми кажете, сериозно - къде бъркам или каква е грешката, която допускам при овърклока ! Не мисля, че проблема е в въшният трансформатор - да, захранването не е импулсно, а трансформаторно, ама не би трябвало да има проблем."

"Да, така е. Платките им са устроени да работят на 12 волта, не повече, ни по-малко. Можех да вържа директно на мотора по около 14 волта, но не го направих, защото така ще върти само на максимални обороти, а пък във платката има и контролер на самият мотор и оборотите му според действията или режима му на действие. Затова го вързах през платката. Явно проблема е, че самите чипове и контролери изпушват от по-високият волтаж. Трябва да се пробвам, да взема такива, които са за по-голям волтаж... Не знам дали ще успее, ще се поровя в интернет..."

:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък на мен ми е много интересно, защо според автора аналоговото управление било по-добро от ШИМ управлението. Широчинно импулсната модулация се използва от много години и е перфекта за много неща. В момента във всяко устройство с дисплей за управлението на подсветката се използва именно този метод.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извода е ако сте овен_убиец "Не купувайте монитори Самсунг - не издържат на експерименти."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, да не си клоквал и монитора, като HDD-тата?  :giggle1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях прав, че един ден ще стигне и до монитора. :) :D

Редактирано от Chrome FAN (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Епа аланколу,аз като имам подобен шитав монитор(flatron w1934s 4 годишен) и той ги има тези проблеми;решението ти е да направиш яркоста на монитора на максимална стойност(така редуцираш вибрациите) и си я регулираш от видеокартата после!Монитора не трепти дразнещо,яркоста е наред,всичко е песен :)

Редактирано от bo4y- (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауу , сагата продължава Публикувано изображениеПубликувано изображение  Публикувано изображение не можах да се стъпя :)

Автора - нещо тема за захранванията ще има ли ?

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре знам, че ШИ-управлението се използва почти навсякъде и съм се уверил във това, но аз искам аналогово да се регулират лампите на подсветката, а не чрез ШИМ от което да ми дразни очите, защото при мен наистина ги дразни при продължително стоене. Знам, че при аналоговото управление можеш да регулираш в по-малък диапазон,  при ШИМ можеш от най-тъмно до дразнещо светло. Просто защо са използвали такъв вид на управление... Това е просто безхаберие на производителя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сакън, Джонов, не го насочвай към захранване, че оттам лесно може да мръдне до близкия трафопост да го клокне  ;)  ....яка тема.....целата требва у бисерите да иде  ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сакън, Джонов, не го насочвай към захранване, че оттам лесно може да мръдне до близкия трафопост да го клокне  ;)  ....яка тема.....целата требва у бисерите да иде  ;)

Как е възможно да клокнеш трансформатор, който си има определените параметри на работа със ей-толкоз волта input, толкова волта output... Не мога да му усиля Input-а щото нямам друг толкова мощен източник на ток, който да е с по-силен волтаж, но при същият огромен ампераж. Пък и от по-силният волтаж на Input-а трансформатора ще изпуши. Смисъл, трябва да се смени трансформатора дето при същият Input да има по-силен волтаж output, нали ? Или май...пак говоря глупости ? Кажете ми как може да стане ! Не, че ми трябва за нещо, но все пак ми е интересно как може да стане !

Редактирано от ram_killer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре знам, че ШИ-управлението се използва почти навсякъде и съм се уверил във това, но аз искам аналогово да се регулират лампите на подсветката, а не чрез ШИМ от което да ми дразни очите, защото при мен наистина ги дразни при продължително стоене. Знам, че при аналоговото управление можеш да регулираш в по-малък диапазон,  при ШИМ можеш от най-тъмно до дразнещо светло. Просто защо са използвали такъв вид на управление... Това е просто безхаберие на производителя

Виж сега! Не казвай на производителите на електроника какво да правят, защото е видно, че знаят много, много над теб. Какво знаеш и мислиш ти , си е твой проблем, но да пишеш глупости, на които хората ти се смеят, даже сериозно те подиграват, хич не е приятно.Ако наистина се чувстваш порасъл, вземи се в ръце.А какви експерименти ще правиш, си е лично твоя работа. Можеш да си купуваш каквато и да било техника и да си я трошиш на поразия, но мненията ти споделени по форумите или където и да било, винаги ще предизвикват смях. Така че един съвет от един възрастен човек. Смени си професията с някоя за която те бива и дано Бог е с теб. Ако сега си примерно на 20 години, което не го вярвам, докато стигнеш на 50, ще причиниш на себе си сериозни загуби в морално и най- вече в материално положение.Дано си послушно момче. Надявам се и вярвам, че още не си стигнал до последния медицински стадий! Аз лично ти желая успех и много здраве!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакаме да ходи в енергото.  :laughing4:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя темата отдавна си е там, но той не е за тези раздели!

Как е възможно да клокнеш трансформатор, който си има определените параметри на работа със ей-толкоз волта input, толкова волта output... Не мога да му усиля Input-а щото нямам друг толкова мощен източник на ток, който да е с по-силен волтаж, но при същият огромен ампераж. Пък и от по-силният волтаж на Input-а трансформатора ще изпуши. Смисъл, трябва да се смени трансформатора дето при същият Input да има по-силен волтаж output, нали ? Или май...пак говоря глупости ? Кажете ми как може да стане ! Не, че ми трябва за нещо, но все пак ми е интересно как може да стане !

Аз сега разбрах! Ти наистина си бил...само любопитен. Всичко останало си го писал несъзнателно.

Не не говориш, ти просто не спираш да ги говориш!   /" Или май...пак говоря глупости ? /

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах монитор на самсунг 22 инчов на SyncMaster, не му помня модела. И той нали е от бюджетните монитори и подсветката му не се управлява аналогово, а широчинно-импулсно и то на ниска честота и е супер-дразнещо за очите тези пулсации... И колкото по-ниска е настройката за яркост, толкова повече пулсира и дразни очите. Но пък и ако съм на 80-100% яркост, силната яркост още повече ще ми дразни очите отколкото пулсациите на подсветката. Трябваше да направя нещо по въпроса...И инсталирах един драйвер за увеличаване на честота на на превключването на моментите м/у включено и изключено състояние на подсветката, вероятно като просто пусне по-малко волтаж на CCFL лампите на подсветката и при стартирането на драйвера, замириса на изгоряло и подсветката изгоря, изгасна и мониторът изпуши, когато го разглобих, видях, че подсветката на матрицата е изгоряла и просто няма смисъл от ремонт на тоя монитор и сега ще си купувам нов. Как е възможно в днешно време да се продават такива боклуци ! Вече няма нищо читаво в тази новата техника !!! Боклуци от всякъде ! Пиша тази тема за да разберете що за боклуци са мониторите на Самсунг !

Еех, вече няма здрава техника в днешно време ! Нито компютри, нито процесори, харддискове, клавиатури, сега и монитори. Всичкото е долнопробен боклук сглобен в Китай !

Не си купувайте монитори от SyncMaster серията на самсунг ! Ако това не ви е достатъчно ще ви кажа защо да не си купувате от тази серия.

- Подсветката е ташак, която вместо аналоговото управление, използват широчинно-импулсното което страшно много тормози очите !

- Матриците са TN

-Интерфейсите са стари и аналогови

- Нямат хубав контраст и всичко сивее

За бога, вече никой не произвежда качественна и издържлива техника !

Писна ми, просто ми писна. Докога ще продължи произвеждането на некачествена техника, със некачествени части, сглобени в Китай ?! 

Колега аз съм точно със синкмастер, от години, и няма нито един от тези симптоми които спомена, мигане абсурд, липса на контраст абсур, ти целия си абсурден.

Защо просто не си признаеш че си искал да надуеш херците на монитора заради тъпия Кънтър Страйк

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те некои като тебе, заради едните експерименти и клоквания успяха да гръмнат цел Чернобил, ти за един траф се чудиш как става  ;) .иначе мога да ти кажа, ама не искам  ;)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си регулиране ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре знам, че ШИ-управлението се използва почти навсякъде и съм се уверил във това, но аз искам

Взимай теслата и триона и действай. Да не си мислиш, че ние ще дойдем на крака, да ти модваме монитора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване