Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така, с един приятел решихме да пробваме на един компютър да му клокнем процесора. Процесора е Intel Pentium 4 521, 2800 MHz (14 x 200). Захранването е Colorful 450W, ще има ли смисъл да се клоква или не?. А дъното е: Biostar 945GC-M7 TE. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, с един приятел решихме да пробваме на един компютър да му клокнем процесора. Процесора е Intel Pentium 4 521, 2800 MHz (14 x 200). Захранването е Colorful 450W, ще има ли смисъл да се клоква или не?. А дъното е: Biostar 945GC-M7 TE. ?

С 14 множител ще е по-лесно да клоквате, защото ще се налага да вдигате по-малко шината. Трябва да наглеждате и температурите си, а за дъното не съм сигурен, че ще държи на клок. А смисъл... Зависи за какво. Ако искате да си гледате цифрите и да се радвате, че са повечко да, но почти никаква полза от това няма да усетите. А така като гледам не разбирате много много и трябва да внимавате :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е на 8 години. И с клок и без клок, видима разлика няма да има. Освен, че ще грее повече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости. Скоро купих един още по-стар Пентиум 4  и смисъл от клопк има, още повече, че успях да го клокна от 2.66 GHz  на 3.5 GHz. Видеоклиповете в You Tube  вървят по-гладко, при игрите кадрите скачат доста, защото видеокартата е страшно ограничавана от тия поколения едноядрени процесори. Да кажем разликата между Celeron и P4  с клок, достига два пъти и половина в повече като кадри с GF 7600GT, което си е направо нов живот за отдавна забравената стара система.  A процесора не грее толкова, колкото някои си мислят. 63-64 градуса след час натоварване с Prime95  и то в адските жеги. Та точно при тия процесори има голяма сметка от клока, особено ако и видеокартата е била по-бързичка за времето. То тогава реално всички процесори подпираха по-яките видеокарти.  Все пак не знам за какво е тоя клок. Ако е за някой кадър отгоре, давайте смело напред, стига и дъното да е подходящо, както и захранването. Щото аз със старото китайско уж 400 вата, получавах накрая включване на защитата. Ама тя се включваше и без клок де. Все пак искам да кажа, че захранването може да е боклук и смисъла не само от клока, а и изобщо от тая конфигурация да няма. 

А какъв е резултата от клока и избщо подмяната на Селерона? Ами вече и DOOM 3  и Far Cry 1 и NFSMW  летят буквално с тая система. А преди голяма сеч с тоя Celeron na 3.2 GHz.  Като цяло тая GF 7600GT  с еоказа толкова лакома за процесор, че и клокнатия P4  не и стига в момента. Търся нещо още по-мощно за дъното си, но засега не намирам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата ще я напиша така:

Ефекта от клока на този процесор е такъв, какъвто ще е ефекта ако сложиш на един москвич бензин 98 и си мислиш, че ще стане по-бърз спрямо 95 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, оставете стареца да почива в мир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така клокнахме го на 2969MHz , но понякога температурата пада до 38 градуса (когато компютъра е в застой) , а когато се натоварва 62 градуса, това дали е нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така клокнахме го на 2969MHz , но понякога температурата пада до 38 градуса (когато компютъра е в застой) , а когато се натоварва 62 градуса, това дали е нормално?

Нормално... Въобще защо го мъчите този процесор, особено ако става дума за боксов охладител, и вероятно липсваща термопаста или пък недобре поставена такава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид дали температурата е нормална. :)

Ми не, според сайта на интел пише, че максималната работна е 67,7> Т.е. под товар е хубаво да е не повече от 60.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми значи реалната честота на процесора е 200, сега е на 212, тока е +5%, за да стане 3000MHz трябва да вдигна честотата на 215. Та въпроса е дали да пускам ток +10%?

А за температурата ще измислим някак си да я свалим.

П.П. Дъното дали ще издържи на 3GHz?

Редактирано от Onur Bau (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.