Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди време търсих тв и се бях насочил главно към lcd, но така и не взехме. Сега гледам почти няма lcd и всичко е led. Тв ще се ползва чат пат за ефирна тв (кабелна няма да се пуска) и филми от компа. Въпроса е заслужава ли си евтин led или да се насоча към lcd. Никакви екстри не ми трябват като нет и wi-fi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LED е LCD със светодиоди, и е по-икономична технология, като също позволява да се изграждат и по-тънки дисплеи, поради което вече почти не се произвеждат LCD дисплеи без светодиодна подсветка. Така че изборът ти се свежда до LED телевизор, няма и смисъл да търсиш LCD, не че не се намират.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни един съсед си купи LG 32LN540B . Избирахме го заедно и мисля, че за тия пари е доста добър избор. Картината му е съвсем прилична, а и чете безпроблемно български субтитри от флашка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... а и чете безпроблемно български субтитри от флашка...

Аз пък ,за да досадя малко ми е интересно да попитам ей така за спорта колко хора още използват флашка,за да гледат някой филм (например)!!!----Нищо лично приятел знаеш,но наистина ми е интересно! И не просто към теб ми е въпроса,ами някой който чете темата ,ако може да ми отговори-щото знам,че доста хора я четат ;) ... :offtopic_s:

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всеки има DLNA сървър у тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всеки има DLNA сървър у тях!

PC и HDMI кабели няма ли?-или сега ще кажеш,че не всеки има такива----просто не разбирам тая хамалогия наред с другите проблеми да се записва на флашка,за да се гледа на ТВ.Да не говорим,че много ТВ имат проблеми именно с вградения плеър---Нищо лично към никого-просто мое мнение и ,,недоумение,,!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ,за да досадя малко ми е интересно да попитам ей така за спорта колко хора още използват флашка,за да гледат някой филм (например)!!!----Нищо лично приятел знаеш,но наистина ми е интересно! И не просто към теб ми е въпроса,ами някой който чете темата ,ако може да ми отговори-щото знам,че доста хора я четат ;) ... :offtopic_s:

Аз гледам от флашка - предимно блу рей рипове. Понякога и стриймвам от компа - изобщо, смарт тв-то е изключително удобство!

Изобщо нямам намерение да се оплитам в кабели по пода.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледам от флашка - предимно блу рей рипове. Понякога и стриймвам от компа - изобщо, смарт тв-то е изключително удобство!

Изобщо нямам намерение да се оплитам в кабели по пода.

Абе като че ли знам какво е смарт ТВ,ма не се превъзхласхвам от смарт функците му ;) Ма ...благодаря ти за отговора де---разни хора-разни идеали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всеки е с Panasonic.;-)

P.S. То това с HDMI и PC е още по-неудобно... Заети две устройства, докато при DLNA - няма такъв кеф...!

PC и HDMI кабели няма ли?-или сега ще кажеш,че не всеки има такива----просто не разбирам тая хамалогия наред с другите проблеми да се записва на флашка,за да се гледа на ТВ.Да не говорим,че много ТВ имат проблеми именно с вградения плеър---Нищо лично към никого-просто мое мнение и ,,недоумение,,!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак темата е за тв а не за флашки за тв... Иначе мисля с флашка да си гледам не ми пречи. Просто от компа до тв ще ми трябва към 15-20 метра кабел които трябва да мине през целия апартамент

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всеки е с Panasonic.;-)

P.S. То това с HDMI и PC е още по-неудобно... Заети две устройства, докато при DLNA - няма такъв кеф...!

Не говорим за телевизора в момента-а иначе лаптопа ми е SONY VAIO ако не знаеш! ;) иначе..гледайте си с DLNA-голям кеф :D

Все пак темата е за тв а не за флашки за тв... Иначе мисля с флашка да си гледам не ми пречи. Просто от компа до тв ще ми трябва към 15-20 метра кабел които трябва да мине през целия апартамент

Ами вземай предложеното от hlevoust и се радвай :)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам в предвид предложението, но все пак ми се иска някакво мнение за този http://www.technomarket.bg/products/09126990/blaupunkt-bw-32d188-led . Хем е по-евтин хем има full hd и по-висока резолюция. В крайна сметка ми е ясно, че това са бюджетни решения и не очаквам нищо особено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този размер няма да ти направи чак толкова впечетление ,че е FULL HD (Balupunkt-a) Определено LG-то е по-добро! Иначе за малко повечко пари бих ти предложил да заостриш вниманието си и на този! http://www.technopolis.bg/b2c/details/14492/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L32B6E-LED

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го казах във връзка с това, че твоя телевизор е Panasonic и беше споменал, че не "всички" телевизори могат да възпроизвеждат безпроблемно. Телевизорите LG/Samsung/Sony - 2012/2013 нямат проблеми с вградения плеър. Ако не си ползвал DLNA - не знаеш за какво говоря.

Поздрави.

Не говорим за телевизора в момента-а иначе лаптопа ми е SONY VAIO ако не знаеш! ;) иначе..гледайте си с DLNA-голям кеф :D

Ами вземай предложеното от hlevoust и се радвай :)!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам-отде ша знам :D  Аре да не се заяждаме.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се заяждам, ама ти започна с подигравателните постове в темата. ;)

Не знам-отде ша знам :D  Аре да не се заяждаме.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... ама ти започна с подигравателните постове ...

Сори ,ако така изглежда-просто ми беше интересно защо се правят тези ,,хамалогии,, с флашките,които са излишни според мен!Не се заяждам,или подигравам :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави на всички съфорумници и най вече на моя градски salata_73.

Аз за разлика от някои колеги, съм далеч от мисълта, че се заяждаш. Сигурен съм, че както си писал, ти е интересно и любопитно просто.

Ето обаче, ние в къщи почти през вечер гледаме някой филм от флаш особено жената. Получава се така, защото след като се навечеряме отиваме в хола да полегнем и там да гледаме, ако преди това не сме гледали нещо от компа на тв-то в кухнята.

Може и в другата стая пак да е от компа. От рутъра имам кабел до мултимедийния плеър и всичко което ми е необходимо е шернато. Въпреки това си смъкваме филма на флаша, изгасям компа и отиваме в другата стая. Така докато гледаме и ни се преспи, само от дистанционните спираме плеъра и тв-то и не се налага да ходя пак до кухнята да изгасям компа.

Знам че може и да си наглася компа сам да се изключи като не се ползва, но имам навик да го изключвам от захранването като не го ползвам.

Имам лош спомен от преди 3 години някъде когато една нощ имаше гръмотевична буря и пс-то пострада сериозно.

Така че това са моите съображения за ползването на флаш. Може и още да коментирам но спирам до тук.

Допълнителни коментари може да правим някой ден и на :beer:

Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти отговоря - аз ползвам флашка понякога, макар че в 99% от случаите ползвам блурей плеър. И кога да те уверя, че огромна част от потребителите намират флашката за изключително удобна. Съветвал съм доста хора при избор на телевизори и мога да те уверя, че "а ще мога ли да гледам филми от флашка?" е най-срещаният въпрос. Кой потребител с "масови народни познания" ще се заема да прави DLNA сървъри, след като дори няма представа какво означава това? ПС и кабели - коментирали сме тоя въпрос, лесно е да се каже, много е трудно да се направи - взимам ролетката, меря колко кабел ще ми трябва, за да вържа компютъра към телевизора и ... купувам блурей плеър. Нямам DLNA сървър, защото не ми е нужен, не вярвам и да ми потрябва. Нямам и вътрешна мрежа между компютрите си, не бих я допуснал.

Това е моето виждане, всеки сам си решава.

...Хем е по-евтин хем има full hd и по-висока резолюция. В крайна сметка ми е ясно, че това са бюджетни решения и не очаквам нищо особено.

За парите съм съгласен, защото всеки си знае джоба, но не и за останалото - на 32" екран и при качеството на масовата цифрова телевизия у нас едва ли ще намериш драстична видима разлика между FullHD и HD Ready.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..Кой потребител с "масови народни познания" ще се заема да прави DLNA сървъри, след като дори няма представа какво означава това...

То DLNA сървър поне за мен е последното нещо ,което бих ползвал имайки предвид големите проблеми ,особенно що се касае за филми(например) в FULL HD качество и многото проблеми със субовете именно с тези сървъри ;) ,да не говорим за многото ,,галимации,,и настройки,които са нужни,за да се ,,подкара,,такъв сървът.Ма наистина който не е ползвал,или не знае за DLNA-той не знае за кво става въпрос!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То DLNA сървър поне за мен е последното нещо ,което бих ползвал имайки предвид големите проблеми ,особенно що се касае за филми(например) в FULL HD качество и многото проблеми със субовете именно с тези сървъри ;) ,да не говорим за многото ,,галимации,,и настройки,които са нужни,за да се ,,подкара,,такъв сървът.Ма наистина който не е ползвал,или не знае за DLNA-той не знае за кво става въпрос!

Чел съм (за педантите в темата уточнявам, че предавам чужди мнения, а не мои, защото нямам лични такива), че DLNA сървърите създават редица проблеми, повечето от които посочваш в коментара си. Чел съм и обратни, нормално е. Но за себе си не виждам абсолютно никаква нужда от такъв сървър, бих заложил на наличната си комбинация от външен плеър, възпроизвеждащ и от преноси диск, плюс флашката, за която стана дума.

По темата - не бих могъл да дам еднопосочен съвет. До преди 2 г (приблизително) смятах, че 3Д-то е излишен лукс и купих двуизмерен телевизор, макар и още тогава да бе ясно, че технологията е необратима. През ранната пролет купих 3Д телевизор, но много рядко ползвам тая опция, защото не намирам какво толкова да гледам в 3Д формат, но в никой случай не съжалявам за стореното - тенденцията се запази и разви. След няколко дни ще купя друг телевизор, който ще е 2Д по ред причини - "32" екран" и "3Д" не са най-добрата комбинация, освен ако не държиш (образно казано) телевизора в ръце. И второ - зависи за какво помещение е предназначен телевизора. Ако е за хол е едно, ако е за спалня, съвсем друго, за детска стая е трето, за кухня (моя случай) - четвърто.

Ще обобщя - все пак ти препоръчвам 3Д опция, но не и на всяка цена. Градирай си ценностите и виж дали триизмерният образ се вписва между тях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Чел съм (за педантите в темата уточнявам, че предавам чужди мнения, а не мои, защото нямам лични такива), че DLNA сървърите създават редица проблеми, повечето от които посочваш в коментара си. Чел съм и обратни, нормално е. ...

hlevous приятелю-знаеш,че рядко пиша за нещо с което не съм се сблъсквал лично!Когато си купих TV и на мен ми се искаше да ,,нямам кабели по пода,, и да....направих си (с помоща на един приятел признавам) DLNA сървър и наистина имах много проблеми-с връзката,с възпроизвеждането на някои типове файлове,субове и т.н.т.Именно за това казвам,че HDMI кабела е най-подходящото нещо (поне за мен)и спестява много ненужни хамалогии и излишни неща!Това си е мое мнение и не го налагам на никой! Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз като всеки, не исках повече кабели да се мотат из къщата. Един насам, друг натам леле леле, и аз вече не знам кой от къде и за кое е. Ха сега де, какво да правим?

Поради ред причини, които няма да изброявам защото ще падне едно лудо писане, жената се заинати и решението е взето- ще правим сървър :) . Почна се едно ровене из нета и четене как ли аджеба става това.

След няколко часа всичко уж е направено както трябва. Един филм върви, друг насича, на трети субовете не тръгват.

Айде пак на компа за човъркане из настройките и все тая. Един върви друг не.

Почна да ни прави обаче впечатление, че пс-то нещо взе да бави. Е как да не бави, то двете ядра почти на 100%.

След два дена мъки и ровичкане се отказахме и затрихме всичко и поръчахме едно китайско мултимедийно плеърче. Не че в Русе в техноверигата ги няма, а защото нашите родни търговци са се поолели меко казано с надценките.

След две седмици устройството благополучно пристигна, взех си едно HDMI  3D кабелче, вързахме всичко към тв-то и до ден днешен няма никакви проблеми. Опъвам се в спалнята и си пускам каквото си искам.

Остана обаче един малък проблем. Винаги при стартирането на пс-то, ми се стартирва и някакъв процес dllhost.exe, който ми натоварва и двете ядра над 90%. Все се налага да го спирам ръчно за да върви нормално пс-то.

Ето така стояха нещата при нас с DLNA сървъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стриймването на блу рей наистина има голямо накъсване, ако си със слаб ъплоуд, но, ако нета ти е с ъплоуд поне 10 мегабита, няма да имаш проблеми.

Проблеми със субтитри до сега не съм имал, а галимациите с Nero MediaHome 4, се свеждат единствено до едно инсталиране и шерване на нужните файлове.

Почна да ни прави обаче впечатление, че пс-то нещо взе да бави. Е как да не бави, то двете ядра почти на 100%.

Ами, товари си и за по-слабите процесори си е изпитание, ако правиш и нещо друго на компа.

Аз обаче съм с i7 и това не ми прави впечатление.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Именно за това казвам,че HDMI кабела е най-подходящото нещо (поне за мен)...

Ни най-малко не се противопоставям на това ти твърдение, тъкмо напротив, но за мен е неприложимо с оглед дома ми. За да закача достатъчно мощен компютър, който да не забива на 40 ГБ филм (както се случва с лаптопа ми), ми е нужен 20+ м HDMI кабел, за да не спъвам в него на всяка крачка. Не само че не съм намирал такъв по магазините (не съм и търсил), но ще трябва да преодолея и жена си, а това .., хм.. Та си ползвам HDMI кабел 1,5 м, половината от който ми е "хартък" във връзката блурей-тв. Няма случай нещо да не тръгне, та затова и не си създавам излишни главоболия със сървъри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.