Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам следният проблем, Преди няколко дни компа почна да се рестартира като излизаха някакви линики преди това. Аз го отворих и видях че вентилатора на видеокартата е заминал . Купих нов смених го и изчистих целия ком от прахоляка. След това когато сглобих всичко пробвах да го пусна но почна да пищи само и да не дава никаква картина.След дълго игране пищенето изчезна но все още няма картина а новият вентилатор работи , всички кондензатори са добре и на дъното и на видеото . Какво може да е ??????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам следният проблем, Преди няколко дни компа почна да се рестартира като излизаха някакви линики преди това. Аз го отворих и видях че вентилатора на видеокартата е заминал . Купих нов смених го и изчистих целия ком от прахоляка. След това когато сглобих всичко пробвах да го пусна но почна да пищи само и да не дава никаква картина.След дълго игране пищенето изчезна но все още няма картина а новият вентилатор работи , всички кондензатори са добре и на дъното и на видеото . Какво може да е ??????

Изгоряла видеокарта от системно прегряване ?!? :rolleyes:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като е прегрял чипа е късно вече да сменяш вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да я тествам ?

Няма какво да я тестваш. Отивай си купувай нова или втора употреба.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia Geforce 7600 gt

Ако ти се занимава може да си я изпечеш, така или иначе нищо не губиш. Демонтираш планки, махаш охладители, термопасти, и я слагаш  в тавичка с чипа надолу за 10-на минути на около 200 градуса във фурната.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава може да си я изпечеш, така или иначе нищо не губиш. Демонтираш планки, махаш охладители, термопасти, и я слагаш  в тавичка с чипа нагоре за 10-на минути на около 200 градуса във фурната.

И ако бухне значи работи или ? :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако бухне значи работи или ? :Д

Спокойно няма да бухне. Това е последен шанс за една видеокарта, но все пак не е гаранция, че ще успее. Ако не знаеш и не си сигурен в уменията си, въобще не се и опитвай.

Ето един пример с 8600 ГТ:

Успех !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По лесно става със сешоар пускаш го да духа 15 - 20 минути върху чипа хубаво да нагрее ( от личен опит работи )

Редактирано от помощ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По лесно става със сешоар пускаш го да духа 15 - 20 минути върху чипа хубаво да нагрее ( от личен опит работи )

Възможно е. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.