Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Росен Александров

Мнение за Radeon HD4670 DDR4 512MB

Препоръчан отговор

Здравейте!

Може ли да ми дадете някакви мнения и коментари за гореспоменатата видеокарта?

Тъй като старата ми Palit 9600GSO сдаде багажа, сега съм поръчал HD4670 успях да я пазаря за 35 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми добра е но можеше да вземеш 3870 за малко повече пари и следователно е по производителна спрямо 4670 :) :) http://www.hwcompare.com/3042/radeon-hd-3870-512mb-vs-radeon-hd-4670-512mb/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4670 е 128-битова и е скок "на място", та дори и "крачка назад" в производителността. Така или иначе, и двете карти са далеч от възможностите на процесора, на който му приляга нещо много по-сериозно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

човека няма финанси,ако имаше едва ли щеше да ни пита за тази карта,а аз знам че и двете са леко стари,но са по добри от примерно GF210  или някоя такава 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поста ми касае картата на автора 9600GSO и 4670. Просто докато пишех, ти си написал поста си и така се е получило, че визирам твоя пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааа ясно искал си да кажеш че двете негови карти са ''мани мани'' аз така го разбирам :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тоя модел с DDR4 бяха много проблемни и дефектите заради паметта бяха масови. Иначе за тия пари е добра покупка и за времето си предлагаше доста прилична производителност. Дано случиш здрава бройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм, модел на 4670 с DDR4(?) Нямам спомен, но пък помня 4770 с GDDR5q които се купуваха като топъл хляб и все не стигаха наличностите :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да ти кажем за тази карта, цената, на която си я взел говори сама за себе си. Или казано иначе - за толкова пари - такава карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем за сега толкова. Просто питах тези които са имали допир до нея. Тя беше най-доброто което намерих за тези пари.

Пък по-нататък вероятно ще вземам HD6790 Но за сега колкото да имам да гледам HD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем за сега толкова. Просто питах тези които са имали допир до нея. Тя беше най-доброто което намерих за тези пари.

Пък по-нататък вероятно ще вземам HD6790 Но за сега колкото да имам да гледам HD.

Щом няма да играеш игри - става картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма да играеш игри - става картата.

Игри? Та аз ползвам Линукс, а и картата поддържа все още много от игрите ако се касае до игри, понякога цъкам Flatout Ultimate Carnage и F1 2012

През останалото време гледам филми (HD)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааа че тогава и една gf210 ще ти върши същата работа ама както и да е.Та сега за да попитам,така и така има тема за мнение кое видео да се избере при появата на 2 почти еднакви видеокарти.Искам да попитам кое е по-добре,Nvidia GeForce 8800gt или ATI RADEON HD3870,колебая се за това искам малко помощ,цената и на двете видеокарти е по 60лв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааа че тогава и една gf210 ще ти върши същата работа ама както и да е.Та сега за да попитам,така и така има тема за мнение кое видео да се избере при появата на 2 почти еднакви видеокарти.Искам да попитам кое е по-добре,Nvidia GeForce 8800gt или ATI RADEON HD3870,колебая се за това искам малко помощ,цената и на двете видеокарти е по 60лв 

Отдавна съм решил Nvidia никога повече :)

Инак за 50 лева можех да взема GTS250 но едно че не искам Nvidia повече и второ че е лакома за ток (при положение че 80 ватовата HD4770 я разбива от всякъде)

ПС: 8800GT е по-добра на теория от HD3870 но не съм чул нищо добро през годините за 8800 :)

Както казах аз за временно вземам HD4670 толкова пари имам в момента които мога да заделя, и тя е най-доброто за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8800GT е по-добра от 3870. Изобщо, HD3800 излязоха доста несполучлива серия - горещи, лакоми и сравнително бавни. От друга страна 8800/9800 серията на nVidia започнаха масово да дефектират и за това не бих препоръчал купуването на точно тая серия карти. Търси HD4000 или GTS/GTX200 серията на nVidia - там вече няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях забравил какво е това да гледам кристално качествена картина и верни цветове, с тези нвидии си развалих зрението.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз когато бях с HD4870 си бях развалил мнението за шрифта Times New Roman, но от как минах на GTX570 всичко си дойде на място. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.