Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Mitsubishi Eclipse 2G

Проблем с буутването на дискове на лаптоп HP

Препоръчан отговор

Здравейте, имам тука от около 5-6 месеца един лаптоп HP650. Та имаше някакъв линукс и викам ше слагам 7-ца. Слагам диска ресетвам лаптопа, буутването тръгва в началото, но после внезапно се рестартира машината. Пробвал съм също с Hirrens boot cd, както и оригинален спасяващ диск на Касперски. Там зарежда първите стъпки, после изкарава многото редове, типични за линукс и хоп екрана става черен, а лаптопа си работи. Накрая се предадох и му джаснах една 8-ца, която не исках да слагам, но за мое учудване тръгна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно има проблем с четенето от оптичното устройство и когато не успее да бутне от него преминава към следващото устройство а именна дискана който е бил линукса.

при лаптопите оптиката излиза заедно с трея на оптичното устройство. Почистете го внимателно с чист тампон за уши.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, но защо 8-цата тръгна? А лаптопа беше чисто нов(не втора употреба) и от първия път не успя да довърши инсталацията. Иначе мисля, че форматорах дяла и инсталацията продължи и вече когато трябваше да вкарам юзер, пасс и другите глупости, тогава май се рестартираше. Ама не даваше  никакви грешки. Направо се ресетва като пич.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, но защо 8-цата тръгна? А лаптопа беше чисто нов(не втора употреба) и от първия път не успя да довърши инсталацията. Иначе мисля, че форматорах дяла и инсталацията продължи и вече когато трябваше да вкарам юзер, пасс и другите глупости, тогава май се рестартираше. Ама не даваше  никакви грешки. Направо се ресетва като пич.

След като даваш инфо на ден по лъжица и съветите няма да са особено точни. Това, че устройството е ново не пречи някой да е сложил мазен пръст върху оптиката. При почти всички рестарти има син екран с грешка но той може да минава много бързо и да не се вижда зо това в адвенс менюто си има опция която като се стартира по този начин ОС при грешка няма да се рестартира а ще остане синия екран за да се види грешката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, нямаше сини екрани. Директен рестарт. Отговори ми на следния въпрос: ако е имало пръст на оптиката, как по дяволите 8цата е инсталирана успешно?! :mad:

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.