Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.

Можете ли да ми кажете кои драйвери са ми необходими на лаптопа с характеристиките отдолу ?

Характеристики:

MSI (марка) Windows 7 Home Premium

Processor: Pentium ® Dual-Core CPU T4500 @ 2.30GHz 2.30 GHz

Install memory (RAM): 4 GB

System type: 64-bit Operating System.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео,звук и т.н....... Кажи какви драйвъри ти трябват.? От къде разбра, че ти липсват драйвъри.? Проблеми ли имаш.? Дай малко повече информация...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Можете ли да ми кажете кои драйвери са ми необходими на лаптопа с характеристиките отдолу ?

Характеристики:

MSI (марка) Windows 7 Home Premium

Processor: Pentium ® Dual-Core CPU T4500 @ 2.30GHz 2.30 GHz

Install memory (RAM): 4 GB

System type: 64-bit Operating System.

Напишете точния модел на лаптопа.

Или направо потърсете тук нужните ви, според модела http://www.msi.com/service/download/

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео,звук и т.н....... Кажи какви драйвъри ти трябват.? От къде разбра, че ти липсват драйвъри.? Проблеми ли имаш.? Дай малко повече информация...

Преди няколко часа инсталирах този уинодус Microsoft Windows 7 Home Premium RTM x64 (MSDN/TechNet)

Не знам дали ще ви отвори линка, понеже влизам през прокси сайт. И не знам какво е добавено и какво е нужно, като програми и драйвери.

Чичко Гугъл що не питаш?

Не разбирам, дори не знам как да съставя въпроса, че да търся правилните драйвери.

Общо взето за 3-ти път инсталирам уиндоуса за 2 седмици. Вече никакви ъпдейти няма да пускам да се инсталират сами, изглежда от тях се прецаква лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Вече никакви ъпдейти няма да пускам да се инсталират сами, изглежда от тях се прецаква лаптопа....

Ако ти е инсталиран и ,,кракнат,, като хората няма да имаш проблеми с ъбдейтите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напишете точния модел на лаптопа.

Или направо потърсете тук нужните ви, според модела http://www.msi.com/service/download/

Охо, мерсиии !

Аз влизах в този сайт, но не бях забелязал, че има настройка да се избира дадената марка лаптоп.

Ако ти е инсталиран и ,,кракнат,, като хората няма да имаш проблеми с ъбдейтите ;)

Ако под кракнат имаш предвид уиндоуса да не се нуждае от активационен код, значи не е кракнат.

Между другото, по тази тема, инсталирах точно този вид уиндоус за да използвам активационният код на лепенката залепена отдолу на лаптопа, написах активационнио код, когато инсталирах уиндоуса, обаче, като влезна в свойства-моят компютър и отдолу изписва: "3 days untill automatic activation".

Ако имате идея защо ?

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да е ,,кракнат,,добре означава,че дори ,,работниците,, на чичко Бил да не разберат ,че не ти е оригинален Windows-a (общо казано) :) Ма...както и да е--успех с драйверите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да е ,,кракнат,,добре означава,че дори ,,работниците,, на чичко Бил да не разберат ,че не ти е оригинален Windows-a (общо казано) :) Ма...както и да е--успех с драйверите...

Ех този чичко Бил. ХАХахаа стана ми ясно, благодаря за пояснението ти разкрито, чрез разказвателен детайл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех този чичко Бил. ХАХахаа стана ми ясно, благодаря за пояснението ти разкрито, чрез разказвателен детайл.

Aми аз не съм ,,експерт,,като някои тук и така обяснявам----разказвателно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми аз не съм ,,експерт,,като някои тук и така обяснявам----разказвателно :)

Кой как иска да си го тълкува, но за мен това е в стил на експерт - разказвателното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо вижте липсват ли ви Драйвъри и какви!!!Вийда се в Device Manager

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc754081.aspx&prev=/search%3Fq%3DOpen%2BDevice%2BManager%2Bwindows%2B7%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DV3j%26rls%3Dorg.mozilla:bg:official

По горе е описано.

Отваряте Device Manager

Публикувано изображение

Кадето липсват драйвари се виждат жълти въпросителни ,това са липсвашите драйвъри:

Публикувано изображение

Вийдате липсва ли нещо и ако липсва колегата по горе е писал Сайта на производителя http://www.msi.com/service

/download/

Или чрез Виндоус

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега го сгафихме, дори не знам как да проверя какъв модел ми е лаптопа. На лепенката отпред на лаптопа пише MSI CX705.

Другото възможно може би, на лепенката отдолу пише Model NO : MS-1737.

Нито едно от двете имена не видях в сайта. Имаше няколко модела CX70.., без 5 накрая.

Не знам обаче дали с драйверите за тях стават и + това не знам кои драйвери да избера, от кой модел от тези с подобни имена на моят лаптоп.

Може би ако сравня кой лаптоп каква видео карта има и сравня с моята видео карта ще съм по-близо до правилните драйвери.
И идва въпросът - как да разбера с каква видео карта съм ?

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc754081.aspx&prev=/search%3Fq%3DOpen%2BDevice%2BManager%2Bwindows%2B7%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DV3j%26rls%3Dorg.mozilla:bg:official

По горе е описано.

Отваряте Device Manager

Публикувано изображение

Кадето липсват драйвари се виждат жълти въпросителни ,това са липсвашите драйвъри:

Публикувано изображение

Вийдате липсва ли нещо и ако липсва колегата по горе е писал Сайта на производителя http://www.msi.com/service

/download/

Или чрез Виндоус

Пуснах темата преди да прочета коментарът ти - БЛАГОДАРЯ ТИ, сега ще го видя :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега го сгафихме, дори не знам как да проверя какъв модел ми е лаптопа. На лепенката отпред на лаптопа пише MSI CX705.

Другото възможно може би, на лепенката отдолу пише Model NO : MS-1737.

Нито едно от двете имена не видях в сайта. Имаше няколко модела CX70.., без 5 накрая.

Не знам обаче дали с драйверите за тях стават и + това не знам кои драйвери да избера, от кой модел от тези с подобни имена на моят лаптоп.

Може би ако сравня кой лаптоп каква видео карта има и сравня с моята видео карта ще съм по-близо до правилните драйвери. И идва въпросът - как да разбера с каква видео карта съм ?

Пуснах темата преди да прочета коментарът ти - БЛАГОДАРЯ ТИ, сега ще го видя :) !

Погледнете и тук http://driver.ru/?H=CX705&By=MSI%20%28Microstar%29

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По горе е описано.

Отваряте Device Manager

/download/

Или чрез Виндоус

Проверих, като чели не видях жилти маркировки. Да речем, че няма, дори и така това значи ли, че лаптопа не се нуждае от допълнителни драйвери за НОРМАЛНА работа. Нямам предвид някакви лигавни (драйвери).

Благодаря братле сега ще видя какви драйвери има в този сайт. Като чели се оказа, че повечето нужни ги имам (вградени).

Първо разбери точния модел на машинката ! Примерно с http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=51136

Благодаря ти за програмата. Доста е обширна. Откри много инфо - точно такъв се оказа модела на лаптопа:

MSI CX705

Video Card: ATI Mobility Radeon HD 5470 [MSI]

Еми де да знам дали са му нужни други драйвери, все още не съм го пробвал лаптопа за по-тежки неща, като игри. Ще пробвам после фифа 07. Но иначе гледам, че монитора е малко размазан, така леко, не е като при миналият уиндоус. Дали мога да оправя драйверът, който се отнася за качеството на картинката. Обаче не съм запознат и мисля, че ако пробвам сам само ще се наложи да преинсталирам уиндоус наново, сигурно трябва първо да деинсталирам този драйвер, който е в момента ? И кой драйвер ми е нужен за да не пренатоваря системата след, като го инсталирам ? Идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това ,като чели не видях жълти питанки ? Има или няма ?  Със сигурност уиндоуса не си е инсталирал ATI  драйвер за видео картата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това ,като чели не видях жълти питанки ? Има или няма ?  Със сигурност уиндоуса не си е инсталирал ATI  драйвер за видео картата .

Еми в смисъл цъках там стрелките за да на всеки раздел се покажат подразделите програми/драйвери и никъде нямаше жълти. Но отделно вече на всеки подраздел, който изскача (и съдържа 2-10 драйвери) цъках задно копче и "properties", не разбрах това с "properties" дали е нужно, но цъкнах на повечето за да видя дали има някъде жълти картинки там. Но иначе, като цяло само там, където цъкам на стрелката и се показват подразделите никъде нямаше жълти иконки, затова написах "като чели нямаше жълти картинки".

А има ли възможност да е инсталиран "АТИ", но просто да е по-стар модел ? Понеже монитора не е кой знае колко зле, но ми се вижда леко, съвсем леко различен (в отрицателен смисъл). Ако има начин да проверя ще проверя дали е инсталиран такъв драйвер, само кажете как.       

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеАко не си го инсталирал ти ,не мисля ,че уиндоуса го е инсталирал сам .

Ето така трябва да изглежда с инсталиран драйвер ,но да пише твоят модел .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеАко не си го инсталирал ти ,не мисля ,че уиндоуса го е инсталирал сам .

Ето така трябва да изглежда с инсталиран драйвер ,но да пише твоят модел .

Предполагам си прав. Там при мен пише - Standard VGA Graphics Adapter.

Сега какво следва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега или в официалният сайт на MSI си намираш драйвера или ето този 

Благодаря ти !!! Ще го инсталирам този. Само ако може да попитам, трябва ли да унинсталирам нещо или направо го инсталирам ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо си инсталираш ,той ще замести стандартният на уиндоуса .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо си инсталираш ,той ще замести стандартният на уиндоуса .

Добре. Благодаря ти от сърце брато :) !

Благодаря ви на всички, за пореден път голямо внимание ми обърнахте ! 

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрял съм авто-актуализациите на уиндоус и Нод32 прави проблем, това ми изписва (виж снимката по-долу): 

снимка    

Като цъкна "тук" излиза на преден план прозорец с актуалицазиите, които "windows update" системата е открила за нужни.  

Има ли начин да го оправя това нещо без да пускам автоматичните актуализации ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.