Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

След рестартиране на лаптопа зареждаше нормално до Welcome след това става черен екран и до там не се показва декстопа той продължава да работи но все едно съм го оставил да му заспи екрана и нито мишка, нито диспечер на задачи нищо ... подкарах го на Safe Mode, моделът му е Acer Aspire 5745g срещнах в нета информация за друг модел на тази марка който често правел подобен проблем и решението било преинсталация на биос, но искам да получа мнение от някой който разбира от компютри за да ме насочи какво да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай го с  live CD да  видиш  да  не е  от  видеокартата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай го с  live CD да  видиш  да  не е  от  видеокартата....

нямам под ръка такъв диск а и празни дискове нямам най рано утре мога да си набавя, не би ли трябвало ако е от нея да се включи автоматично с вградената му ?

нямам под ръка такъв диск а и празни дискове нямам най рано утре мога да си набавя, не би ли трябвало ако е от нея да се включи автоматично с вградената му ?

преди този проблем лаптопът доста често се изключваше така от самосебе си нз дали има връзка, мислех си че е от прегряване нещо и му взех охлаждаша подложка но чесно казано туко що на Safe mode пак се изключи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

днес без да съм му правил нищо и след около 3-4 часа ползване на Safe mode го оставих в хибернация като се прибрах около час и нещо по късно и го пуснах той не се Resume-на а си се включи по нормален път, само дето този път си зареди все едно не е имало проблем та въпросът ми е на какво може да се дължат: -изгасванията по време на работа които прави, мен ме съмняваше да не е от прегряване я на видеото я като цяло но не съм сигурен преди 1-2 месеца е преинсталиран почистван ... -и защото така близо 14-15 часа не искаше да се стартира нормално а сега всичко е ок без да му е пипано нищо ...  Ако някой има някакви идеи ще се радвам да ги прочета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проследи температурите при нормална работа и под товар за 10-15минути с Aida64. От системно прегряване е възможно да се е появил проблем с чип я на видео я на чипсет. също така от системно прегряване се стига до проблем в термоблока а именно изтичане на охлаждащия агент от тръбичката и тогава топлината не се транспортира с нужната скорост от процесора до радиатора и тогава трябва да се подмени термоблока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

също така от системно прегряване се стига до проблем в термоблока а именно изтичане на охлаждащия агент от тръбичката и тогава топлината не се транспортира с нужната скорост от процесора до радиатора и тогава трябва да се подмени термоблока.

Някой преди време беше писал че ги зарежда :( колко струва и колко ли е нов охладител - не знам , но може би си заслужава ако не може да се отрие такъв охладител . На мен ми стана смешно тогава но щом казваш , сигурно е възможно изтичане на агента без насилствена намеса .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой преди време беше писал че ги зарежда :( колко струва и колко ли е нов охладител - не знам , но може би си заслужава ако не може да се отрие такъв охладител . На мен ми стана смешно тогава но щом казваш , сигурно е възможно изтичане на агента без насилствена намеса .

Па може и да е измислил някой начин като слага на тръбата кранче за да я напълни с агент:)

Само дето не съм чул подобно нещо.

Имам няколко такива термоблока. При работа тръбата от към процесора си се загрява прилично но от страната на радиатора си седи чувствително по студена което при нормално работещ термоблок не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.