Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

An7on1o

Бихте ли ми помогнали с избора на дъно и процесор!

Препоръчан отговор

Здравейте.Харесал съм дъно ASRock Z77 Extreme3 socket 1155 и процесор Intel Core i5-3570K които мисля да използвам за игри (батълфилд3,4).Въпросът ми е съвместими ли са двата продукта,също така може ли да достигна 4.4GHz с това дъно и процесор?Спрял съм се на въздушно охлаждане Noctua nh u14s .Ако имате по-добро предложение с удоволствие ще ви изслушам.Парите с които разполагам са 650лв за дъно+процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, съвместими са. Дъното е подходящо за клок и ще можеш да достигнеш въпросната честота!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм много сигурен, че ще постигне въпросната честота, не знаем какви са останалите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш на 4.5ГХз с това охлаждане и с далеч по-евтиното Z77Pro3-това е най евтин вариант за проца;при наличие на бюджет,ще ти препоръчам GB Z77X D3H или Asrock Z77 Extreme4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм много сигурен, че ще постигне въпросната честота, не знаем какви са останалите компоненти.

Кои компоненти те интересуват ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквито и да са ти другите компоненти (освен,ако не ти е насрано захранването),няма да имаш проблем и с Про3 на 4.5ГХз,макар да е една фаза и да му греят повече мосфетите от другите две посочени от мен.Така или иначе на 4.4-4.5 ГХз почва да иска към 1.3 волта и да грее и няма да му стига охлаждането,ако искаш нагоре,за да търсиш по-добро дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теория може без проблем 4,4GHz, на практика зависи 95% от способностите на задклавиатурното устройство и 5% от късмета, че може да случиш на куца бройка процесор и за тая честота да иска прекалено много напрежение и да няма смисъл да го мъчиш. Все пак 4.2GHz имаш 99,99% гарантирани с всяко Z77 дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теория може без проблем 4,4GHz, на практика зависи 95% от способностите на задклавиатурното устройство и 5% от късмета, че може да случиш на куца бройка процесор и за тая честота да иска прекалено много напрежение и да няма смисъл да го мъчиш. Все пак 4.2GHz имаш 99,99% гарантирани с всяко Z77 дъно.

Моят е един от калпавите и на 4.2GHz минава 1.2v,на 4.4GHz си иска 1.3v,на 4.5 минава 1.3 и почва да грее,но с по-добро охлаждане няма да е дерт и нагоре.Не съм чел някой да не може да направи 4.4GHz,ако ще да има такъв-той ще е ега ти каръка :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.