Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли някой да сподели мнение за тези два модела.Търся си телефон с добра камера :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Може ли някой да сподели мнение за тези два модела.Търся си телефон с добра камера :)

Опитай с  Google и ще получиш нужната информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с  Google и ще получиш нужната информация.

Мерси много ми помогна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е,че и двата телефона са много добри :) .Човек от семейството ми има XSP и като единствен недостатък за мен се явява камерата,зле си е,но все си мисля,че проблема е софтуерен и ще бъде оправен с някой ъпдейт(като зная ъпдейтите на сони :(,но това е друга тема).

п.п. Който и от двата да избереш,няма да сбъркаш ;)

Редактирано от Костадин_91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата телефона не струват да не говорим че Сони имат най калпавата възможна защита против надраскване на тъч скрийна.

- гледай внимателно.

Теста е правен на Xperia Z но Т има същия Горила тъч протекшън както и Z

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата телефона не струват да не говорим че Сони имат най калпавата възможна защита против надраскване на тъч скрийна.

- гледай внимателно.

Не,че нещо,но едва ли ще го дялка с брадва или нож.Моята Xperia е модел от 2011 и от както съм го купил си е с фабрично залепения протектор и до сега не се е надраскал.Ползвам си телефона нормално и нямам намерения да го жуля със шкурка или да го търкам в асфалта.

И защо не струват според теб?Защото не са с 4-ядрени процесори ли? :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,че нещо,но едва ли ще го дялка с брадва или нож.Моята Xperia е модел от 2011 и от както съм го купил си е с фабрично залепения протектор и до сега не се е надраскал.Ползвам си телефона нормално и нямам намерения да го жуля със шкурка или да го търкам в асфалта.

И защо не струват според теб?Защото не са с 4-ядрени процесори ли? :D

Aз на моя S2 нямам протектор и телефона не е издраскан никъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефончето ми хареса на външен вид и реших да попитам какво да избера за около 600 - 650 лв мах Искам да е с добра камера :) нали ние жените обичаме да се снимаме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефончето ми хареса на външен вид и реших да попитам какво да избера за около 600 - 650 лв мах Искам да е с добра камера :) нали ние жените обичаме да се снимаме

В този случай Xperia T е правилния избор!Има супер дизайн(поне за мен)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- гледай внимателно.

Ти самия това видео гледал ли си го?... Ако си го гледал, разбра ли нещо от това, което говори пича?... Явно нищо не си разбрал. Пича казва, че телефона идва със фабрично залепен скрийн протектор, на който е отпечатано и Sony логото... В комплекта има и още един, резервен. Това е. По нататък драска с ножчетата по протектора, който е залепен ВЪРХУ стъклото. Много ясно, че ще се надраска.

Колкото до решението на Sony да лепи защита на телефоните си, лично на мен това ми харесва! Много по-лесно се сменя протектора, отколкото цялото стъкло, пък и почти всеки слага протектор. Колкото и да е недраскаемо едно стъкло, с изключение на сапфир-кристалните, рано или късно се появяват най-малкото микро драскотини, за информация погледни в който и да е форум, собствениците на S2,S3, S4 и т.н. Освен това, понеже съм виждал станали на сол прочутите горила стъкла (в случая точно на S3), моето мнение е, че ако се ползваше протектор, пораженията щяха да са в пъти по-малки, не само заради допълнителния защитен слой, но и защото протектора добавя някаква пластичност към стъклата.

п.п. За голямо съжаление, на пазара се наложиха Горила стъклата, а не примерно Dragontrail... Ами да, едните са американска фирма, познайте кои... А в нета се намира едно видео за Xperia Activ - http://www.boreme.com/posting.php?id=33117

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам какво казва пича. Въпроса е прост? Защо Самсунг нямат тъч протектор фабрично псотавен - защо няма нужда от него. Извода сам си го прави Сони не струва.

Я пак - аз нямам протектор на телефона си и няма и да сложа.  Не си нося телефона в джоба а на колана във калъфка която го предпазва от издрасквания, Тогава за какво ми е този ненужен аксесоар струващ 20 лв във повече,  които Сони са добавили към цената на продукта си??? След като Сони Фабрично залепят протектор на телефона си следователно те самите не са сигурни до колко тъч скрийна е устойчив на издрасквания. Самсунг не поставят ненужни аксесоари - следователно са сигурни във това до каква стептен на нараняване и издраскване ще понесе продукта им, без да се наложи поставянето на въпросното защитно приспособление.

Ти самия това видео гледал ли си го?... Ако си го гледал, разбра ли нещо от това, което говори пича?... Явно нищо не си разбрал. Пича казва, че телефона идва със фабрично залепен скрийн протектор, на който е отпечатано и Sony логото... В комплекта има и още един, резервен. Това е. По нататък драска с ножчетата по протектора, който е залепен ВЪРХУ стъклото. Много ясно, че ще се надраска.

Колкото до решението на Sony да лепи защита на телефоните си, лично на мен това ми харесва! Много по-лесно се сменя протектора, отколкото цялото стъкло, пък и почти всеки слага протектор. Колкото и да е недраскаемо едно стъкло, с изключение на сапфир-кристалните, рано или късно се появяват най-малкото микро драскотини, за информация погледни в който и да е форум, собствениците на S2,S3, S4 и т.н. Освен това, понеже съм виждал станали на сол прочутите горила стъкла (в случая точно на S3), моето мнение е, че ако се ползваше протектор, пораженията щяха да са в пъти по-малки, не само заради допълнителния защитен слой, но и защото протектора добавя някаква пластичност към стъклата.

п.п. За голямо съжаление, на пазара се наложиха Горила стъклата, а не примерно Dragontrail... Ами да, едните са американска фирма, познайте кои... А в нета се намира едно видео за Xperia Activ - http://www.boreme.com/posting.php?id=33117

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам какво казва пича. Въпроса е прост? Защо Самсунг нямат тъч протектор фабрично псотавен - защо няма нужда от него. Извода сам си го прави Сони не струва.

Я пак - аз нямам протектор на телефона си и няма и да сложа.  Не си нося телефона в джоба а на колана във калъфка която го предпазва от издрасквания, Тогава за какво ми е този ненужен аксесоар струващ 20 лв във повече,  които Сони са добавили към цената на продукта си??? След като Сони Фабрично залепят протектор на телефона си следователно те самите не са сигурни до колко тъч скрийна е устойчив на издрасквания. Самсунг не поставят ненужни аксесоари - следователно са сигурни във това до каква стептен на нараняване и издраскване ще понесе продукта им, без да се наложи поставянето на въпросното защитно приспособление.

Само едно не разбрах,къде става въпрос за самсунг в тази тема и защо продължаваш с безсмислените си мнения?И тези протектори,които сони лепят на телефоните си са много далеч от тези за по 20 лева и никак не са безсмислен аксесоар,защото всеки купил си самсунг започва да му лепи протекторчета,слага кейсове,калъфчета не знам си още какво и т.н.

С поста си не целя да се заяждам с теб или да те обиждам,не ме разбирай погрешно,но пишеш глупости :)

Темата е "Sony XPERIA SP и Sony Xperia T" ,а не Samsung vs Sony :) .Така,че нека се придържаме към нея,за да не спамим с излишни глупости :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно не разбрах,къде става въпрос за самсунг в тази тема и защо продължаваш с безсмислените си мнения?И тези протектори,които сони лепят на телефоните си са много далеч от тези за по 20 лева и никак не са безсмислен аксесоар,защото всеки купил си самсунг започва да му лепи протекторчета,слага кейсове,калъфчета не знам си още какво и т.н.

С поста си не целя да се заяждам с теб или да те обиждам,не ме разбирай погрешно,но пишеш глупости :)

Темата е "Sony XPERIA SP и Sony Xperia T" ,а не Samsung vs Sony :) .Така,че нека се придържаме към нея,за да не спамим с излишни глупости :)

Аз  не разбрах едно - защо след като човек ще си закупи телефон за над 500+ лв ще се грижи мърляво за него и няма да отдели пари за предпазна калъфка вместо да ги метне за кондома наречен скрийн протектор?

Във областта на телефоните и слушалките Сони са най големия Боклук произвеждан някога. ФАКТ Безспорен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш пълни глупости, без извинение... Ще го държа в кутийка значи... Защо, да говоря по-лесно ли? А "пича" с въпросното видео, е един от най-големите малоумници, които съм виждал, след като му видях някои от другите видеа... Вярно, че се отклонихме тъй или иначе от темата, но е показателен примера, защо човек трябва да внимава с изкуствените оцветители и ГМО храните... Няма да му преразказвам малоумщините, но какъв трябва да си, за да даваш какъвто и да е пример с някое от въпросните качени в YouTube л*йна... Ще кажа само, че въпросния си е купил 5-6 Xperia телефони и определено момчето не е наред.

КОЛЕЦ, това твоето си е чист СПАМ... Никой не се интересува от "компетентното" ти мнение, което няма нищо общо с темета. Направи си една тема "Колко мразя SONY" и пиши дълбокомислията си там...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е "Sony XPERIA SP и Sony Xperia T" ,а не Samsung vs Sony :) .Така,че нека се придържаме към нея,за да не спамим с излишни глупости

Много добре казано :) Прочетох доста теми като цяло за марката Сони, но не ми дадоха отговорите които търсех .Ако исках да говорят в тази тема за други марки щях да и дам друго заглавие.Тук търся хора ползвали и ползващи тези модели :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш пълни глупости, без извинение... Ще го държа в кутийка значи... Защо, да говоря по-лесно ли? А "пича" с въпросното видео, е един от най-големите малоумници, които съм виждал, след като му видях някои от другите видеа... Вярно, че се отклонихме тъй или иначе от темата, но е показателен примера, защо човек трябва да внимава с изкуствените оцветители и ГМО храните... Няма да му преразказвам малоумщините, но какъв трябва да си, за да даваш какъвто и да е пример с някое от въпросните качени в YouTube л*йна... Ще кажа само, че въпросния си е купил 5-6 Xperia телефони и определено момчето не е наред.

КОЛЕЦ, това твоето си е чист СПАМ... Никой не се интересува от "компетентното" ти мнение, което няма нищо общо с темета. Направи си една тема "Колко мразя SONY" и пиши дълбокомислията си там...

И що е малумно видеото - щото човека е показал що за Стока са телефоните Сони и това че не стават за нищо.

Аз не мразя Сони - напротив - фен съм на продукти на марката свързани със HiFi продукти произвеждани за Острова до 95та година. От там насетне за мен няма истинско и качествено Сони и никога повече няма да има. Каква кутийка те гони - ако не е тайна да  знам - значи -  може олигофренясалия потребител да даде 20 кинта за тъч протектор който тук е поставен фабрично заради недъзите на недоизпипания и недонаправен Горила скрийн на Сони, а същия този потребител вместо да даде тези 20 лв само за един презерватив, не може да даде същите тези 20 лв за калъфче, което би предпазило телефона цялостно. Много добре знам какво пиша и какво говоря. Да Спамя за да отворя очите на заблюдените вярващи във тази замираща марка, чиято стойност на стоковите борси спада със всяка десетохилядна от секундата. Така е няма да си  кривя душата за нещо толкоз дребно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре казано :) Прочетох доста теми като цяло за марката Сони, но не ми дадоха отговорите които търсех .Ако исках да говорят в тази тема за други марки щях да и дам друго заглавие.Тук търся хора ползвали и ползващи тези модели :)

Точно тези въпросните два телефона не съм ползвал, но моето мнение е, че SONY правят едни от най-добрите камери и не напразно се използваха в iPhone и Galaxy S3... И само като информация, защото търсиш добра камера, погледни какво предстои да се появи - външни SONY обективи.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че Xperia T е добър избор. Ако говорим за защитното стъкло на този модел, то е доста здраво и закалено, няма много оплаквания от него. Върху това стълко има фабрично поставена прозрачна защитна лепенка (screen protector), която може би се надрасква, както беше споменато по-горе...  

P.S.

фен съм на продукти на марката свързани със HiFi продукти произвеждани за Острова до 95та година.

Хм, странно съвпадение. И аз бях фен на Sony горе-долу дотогава. След Акио Морита (който се оттегли от Sony през 1994 г.) този бренд западна доста...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е,че и двата телефона са много добри :) .Човек от семейството ми има XSP и като единствен недостатък за мен се явява камерата,зле си е,но все си мисля,че проблема е софтуерен и ще бъде оправен с някой ъпдейт(като зная ъпдейтите на сони :(,но това е друга тема).

п.п. Който и от двата да избереш,няма да сбъркаш ;)

И аз мисля, че проблемът е софтуерен и се съмнявам да го оправят, а дори да го направят, пак няма да е на 100%. Във всички фирми бързат много да пуснат новите си телефони на пазара и не остава време да си оправят софтуера. Разработките на хардуера вървят доста напред, но за съжаление софтуера трудно може да го стигне и да покрие всичките му възможности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с тази фенщиня - не е сериозно да даваш аргумент, с това смотано видео, където някой се опитва да се прави на остроумен във видеото, а всъщност изглежда доста тъп!!!

Aз на моя S2 нямам протектор и телефона не е издраскан никъде.

Оле, то случая е трагичен - страшно грешна логика вадиш пич.... Пък и сам си харесваш постовете - не е добре....

Lol - глупостите не спират... Затова всички студиа за правене на музика с със слушалки на SONY?

Аз  не разбрах едно - защо след като човек ще си закупи телефон за над 500+ лв ще се грижи мърляво за него и няма да отдели пари за предпазна калъфка вместо да ги метне за кондома наречен скрийн протектор?

Във областта на телефоните и слушалките Сони са най големия Боклук произвеждан някога. ФАКТ Безспорен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да се похваля взех Сони Т  иии много доволно :) :):):whist:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да се похваля взех Сони Т  иии много доволно :) :):):whist:

Със здраве да си го ползваш!Телефона е страхотен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с тази фенщиня - не е сериозно да даваш аргумент, с това смотано видео, където някой се опитва да се прави на остроумен във видеото, а всъщност изглежда доста тъп!!!

Оле, то случая е трагичен - страшно грешна логика вадиш пич.... Пък и сам си харесваш постовете - не е добре....

Lol - глупостите не спират... Затова всички студиа за правене на музика с със слушалки на SONY?

Добре че всички студият ползват слушалки Сони за правене на музика защото не са чували за Denon, Beyerdynamics, KRK, Sennheiser, AKG, Audio-Technica, Shure.

Най добре вземи чети коментарите за Сони във Амазон преди да си започнал да говориш тотални глупости.

Аз за разлика от теб познавам не един или двама продуценти и тонжрежисьори и нито един досега от тях  не се е доверл на продукт на Сони, когато става дума за мониторни слушалки. Не знам дали изобщо има смисъл да ти казвам че има слушалки на Денон чиято цена надминава 1500 $.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така аз характеристиките на телефоните мога да ги прочета навсякъде! Това не ме засяга .. знам какво има в телефона! За протектора също няма да коментирам, тъй като това е телефон Пази се !!! Ако го надереш с нещо като макетен нож --> се вижда логичния резултат, освен ако не е уоки токи за военни цели, не мисля че има шанс!   :D

Та ! Моят въпрос е някой потребител на един от двата модели телефона да каже как се държи телефона след около година примерно! Защото попр телефоните ми харесват доста и двата, но имам приятелка със по - стар модел Сони ЕКСПЕРИА (който между другото изкараха от производство - ЗАЩО ЛИ!?) който е на около година и нещо вече, в началото беше супер бърз и не забиваше въобще  а сега е пална БРАКМА... едно нещо го прави два часа !!! Искам телефон който няма да се пренасити и скапе софтуерно след половин година примерно, като му кача 10-тина приложения!!!

Благодаря предварително!!! Не държа на някаква супер камера или дисплей дето дава Full НD картина.. Простичко е искам хубав дизайн компактност, и да е бърз самия телефон! Даже и камерата не държа да е някаква космическа !!! По - скоро плеъра и главно това което аз ползвам в телефона си са УотСАпп, Вайбър и ФБ това е то !!!

Благодаря предварително!!! :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така аз характеристиките на телефоните мога да ги прочета навсякъде! Това не ме засяга .. знам какво има в телефона! За протектора също няма да коментирам, тъй като това е телефон Пази се !!! Ако го надереш с нещо като макетен нож --> се вижда логичния резултат, освен ако не е уоки токи за военни цели, не мисля че има шанс!   :D

Та ! Моят въпрос е някой потребител на един от двата модели телефона да каже как се държи телефона след около година примерно! Защото попр телефоните ми харесват доста и двата, но имам приятелка със по - стар модел Сони ЕКСПЕРИА (който между другото изкараха от производство - ЗАЩО ЛИ!?) който е на около година и нещо вече, в началото беше супер бърз и не забиваше въобще  а сега е пална БРАКМА... едно нещо го прави два часа !!! Искам телефон който няма да се пренасити и скапе софтуерно след половин година примерно, като му кача 10-тина приложения!!!

Благодаря предварително!!! Не държа на някаква супер камера или дисплей дето дава Full НD картина.. Простичко е искам хубав дизайн компактност, и да е бърз самия телефон! Даже и камерата не държа да е някаква космическа !!! По - скоро плеъра и главно това което аз ползвам в телефона си са УотСАпп, Вайбър и ФБ това е то !!!

Благодаря предварително!!! :clown:

Модела на твоята приятелка?... За година и 1/2 нито едно обновление на ОС ли не е излезнало за нейния модел?... Питам, защото ако е обновила фърмуера, ме интересува колко време след това е започнал да забива телефона?... Така, по принцип, аз пък имам един приятел с HTC, на който също почна да му забива телефона. Имам и приятели със Samsung, и на тях почнаха да им забиват телефоните... Имайки предвид горното, едва ли ще намериш телефон с Android, който да не прояви след година и 1/2 някой или друг проблем, гарантирам ти го, поне за досега излезлите модели. За другите ОС не съм толкова запознат и няма да коментирам какви са техните кусури. Истината е, че поне телефоните с Android се нуждаят от елементарна поддръжка, например, от време на време да се рестартират, примерно веднъж седмично (това се препоръчва и от самите производители, а и до колкото си спомням, го пишеше някъде в кутийката...). Нямам "опита" на твоята приятелка, защото съм сменил поне 5-6 телефона на Sony с Android, някои още са в мен, но за нито един от тези телефони, не мога да се "похваля", че за година и 1/2 съм ги оставил в състоянието, в което съм ги купил. На всичките телефони по някое време се е появявало обновление на фърмуера, след което съм го инсталирал и форматирал телефона... М/би телефона на който от най-много време нищо не съм обновявал и все още е мой, е един Xperia Ray, на който съм му сменял фърмуера някъде януари-февруари тази година. Моя телефон от време на време му чистя боклуците, рестартирам го и т.н. ... Обаче имам не десетина, имам над 100 приложения, с които товаря всеки един телефон, който ми мине през ръцете... Не забиват... Няма значение модела в случая, но по принцип, и двата телефона които се обсъждат в темата са с достатъчно памет и достатъчно бързи. По въпроса с елементарната поддръжка, ако щеш го наречи хигиена на телефона, ситуацията малко ми прилича с едно малко фризерче на Либхер, което купих преди година-две или малко повече. Ами и то УЖ не замръзваше, ама се оказа, че до сега, поне два пъти съм го размразявал, за да му чистя насъбралия се вътре лед... И другата аналогия, прахосмукачката (Samsung м/у другото) след всяко ползване я чистя за да не тормозя мотора и да и осигуря по-дълъг живот. Е да, ама и тя почна да "забива", в смисъл, че сега не може да се изключва от дръжката, та трябва да дърпам щепсела... А относно плеъра, такъв се сваля от Google Play и там производителя на телефона няма общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.