Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте

Днес си закупих  Patriot Viper Xtreme DDR3-2000 3x2GB triple channel Kit исталирах го но имам странен проблем работи на по малки честоти

работи на 665 MHZ като сам гледал че трябва  да е на 1000Mhz поне

давам линк на CPU-Z

с 500W захранване съм

Водно Охлаждане

Corsair Hydro H60 2x120mm Fan

оделно още 2 x 120mm бентилатора

но не вярвам проблема да е от PSU

Всичко на Рама е на Auto

друго ако ви интересува

тук сам 

имали  шанс да се оправи ако ги вкарам ръчно настройките

Редактирано от Krasimir Bojkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има шанс да се оправи, когато влезеш в настройките на биоса и и повишиш множителя на 10.Сега е на 8, затова е на честота от около 1333мхз (8х166=1328,  а с 10 е 10х166=1666мхз).Обърни внимание дали дъното автоматично ще повиши и честотата на UCLK или така наречения uncore, тя трябва да бъде два пъти по-голяма от тази на паметта.След повишаване на честотата погледни на какви тайминги ще тръгне, ако са твърде високи ги нагласи ръчно на 9-9-9-24.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от 1800 Mhz. няма да постигнеш - дъното не го позволява. Както е написал по-горе @Dearedevil_666, пробвай с повишаване на множителя, но това е обвързано с честотата на процесора. По-висока процесорна честота (клок) и по-ниска на паметите и обратно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.