Премини към съдържанието
bojoviki

Програма,която да замени вградената търсачка

Препоръчан отговор

Здравейте,търся някоя програма,с която да заменя вградената търсачката на Уин 7.
Много зле се оправя с търсенето из компютъра.Може да ми казвате,че не мога да боравя с нея и е много добра,
но на другото ми пц съм с XP и там търсачката е чудо-всичко си намира,дори и да изпиша част от наименованието.
А тази цяла папка имам и не може да я открие,дори името да го копи/пасте,да не говорим за скоростта на търсене.
Против съм да си слагам допълнителни и не чак толкова нужни програми,но вече не издържам с тая бъгавата.
Мерси предварително.

П.П.Заради нея и си сложих програма за да не влизам в контрол панела и оттам да трия инсталациите.
Понеже след това ми оставя много остатъчни файлове,а "търсещото животното" не може да ми ги намери за ръчно изтриване.
Редактирано от bojoviki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ляв "Ctrl + F" - е какво и е бъгавото

Този начин не го знаех,ще го пробвам.А аз говорех за долу в ляво стартовото меню.

Аааа нещо не сме се разбрали,ти ми даваш търсачката на форума.Явно не съм обяснил,говоря за вградената на Уин 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарочно ли го правиш или какво.Как да ти обясня,че ми трябва за подмяна на вградената търсачка на ОС,която е УИН7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли WIN+F...

...търсачка на ОС,която е УИН7.

Отваряш My Computer и горе в дясно на прозореца ползваш търсачката, работи си много добре и намира всичко. Не виждам необходимост от инсталиране на допълнителен софтуер, но все пак ти си избираш.

post-272651-0-18380200-1376760175_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси,нещо от този вид програми търся.Ще го изпробвам

Не е ли WIN+F...

Отваряш My Computer и горе в дясно на прозореца ползваш търсачката, работи си много добре и намира всичко. Не виждам необходимост от инсталиране на допълнителен софтуер, но все пак ти си избираш.

Точно,ако от стартовото меню не успее да ти открие  каквото търсиш(а това е почти винаги)после ти отваря подробно да търсиш както си показал на картинката.И пак казва,страшно е мудна и е трудна при търсенето на отделни думи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно,ако от стартовото меню не успее да ти открие  каквото търсиш(а това е почти винаги)после ти отваря подробно да търсиш както си показал на картинката.И пак казва,страшно е мудна и е трудна при търсенето на отделни думи.

Казах ти как да търсиш, а не през старт менюто, но ти си знаеш, дадох ти решение, щом казваш, че е неработещо, съгласявам се. Относно скоростта на търсене е нормално да се бави малко, ако дяла в които търсиш не е добавен да се индексира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wise JetSearch 1.37 много добра Portable версия http://www.wisecleaner.com/download.html

xsearch 0.2.0.1  

и тази http://joshcellsoftwares.com/products/instantfilesearcher/

Предлагам първата понеже е доста по качествена от вградената в уидноуса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wise JetSearch 1.37 много добра Portable версия http://www.wisecleaner.com/download.html

Благодаря,и на нея ще обърна внимание.В + е,че има портативна версия.

Мерси и на двамата,бързи и леки програмки.И двете се справиха с една и съща дума,а на Уин-а търсачката не успя.Само на Wise не успях да намеря опцията по съвпадение на част от думата.Нещо от рода на Match Word.Тоест още докато натискаш дадена буква да ти вади съвпаденията.Поздрави

Редактирано от bojoviki (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е може би най-доброто, за секунда открива всичко, не знам защо продължава да пробва други неща.

А търсачката в Win е пълен боклук, нищо не намира, а дори го прави много време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.