Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Разполагам с 400 лева. Това което ми трябва е  процесор на който да вървят повечето игри поне на средни настройки, дъно ddr3 което да отговаря на процесора,4 gb ddr3 ram. Може ли да се побере това в дадения бюджет и ако не можете ли да препоръчате подобен.Целта е главно ъпгрейд на процесора. Сегашният ми е amd athlon dual core x2 5600+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах бюджет какво искам да купя и какво очаквам от покупката. Какво не е наред?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси. По принцип мен и i3 също ме устройва но не знаех подходящо дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 396.88 лв. с ДДС

Тук имаш по-добро дъно, двуканален режим на паметта, но по-слаб процесор! Щом те устройва нека да е така!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, има къде къде по-нескопосано пуснати теми. Автора е ясно, че не е толкова навътре с хардуера. Не може всеки да бъде. Но това, което е описано в твоята тема, си противоречи с други правила на форума. А именно, да не се разтягат локуми, че не на всички им се чете от-до. Лично аз съм за твоята тема де, а не за правилата на форума :)

А по въпроса за процесора...подкрепям naruto   при описания бюджет, макар да е надхвърлен.i3 OK, но лично мен ме притеснява това изискване - "средни детайли". И не толкова факта, че доста неща зависят от видеокартата, а това, че и на мен не е ясно колко кадъра иска @eximox. Аз примерно искам 60 минимално, а тоя i3  няма да свърши работа при повечето игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво да, ама само на процесор игрите няма да вървят. Видеокартата и захранването какви са? За това и дадох линк към темата. i3 добре, ама ако си с някоя 8600GT или HD4570, ако ще и i7 да сложиш пак няма да може да играеш нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С видеокартата нямам проблем. И искам да толкова 50 - 60 кадъра, при динамичните сцени да на пада твърде ниско.Мисля,че i3 е добър процесор имайки в предвид че не искам най - високи изисквания ами колкото играта да изглежда добре и да върви гладко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С видеокартата нямам проблем. И искам да толкова 50 - 60 кадъра, при динамичните сцени да на пада твърде ниско.Мисля,че i3 е добър процесор имайки в предвид че не искам най - високи изисквания ами колкото играта да изглежда добре и да върви гладко.

Не знам колко ти е добра картата, но i3  не е геймърски процесор. Ще се затрудни в някои игри и за да имаш 50 фпс, ще ти трябва и доста по-скъпа видеокарта, за която ще дадеш много пари, но реално няма да може да ползваш цялата и функционалност. Затова не вземей нищо под i5. Нека е поне i5 3350P. Просто ще съжаляваш след време, повярвай ми. Още повече, ако някога ти скимне, че ти трябва и вертикална синхронизация. Разликата е стотина лева, но според мен минимума за игри е i5 3350P. От там надолу говорим за компромиси в една или друга степен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам i3 не ми се вижда толкова лош (

), но аз не съм много запознат все пак и ако трябва i5 него ще взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам i3 не ми се вижда толкова лош (

), но аз не съм много запознат все пак и ако трябва i5 него ще взема.

На теб може да не ти се вижда лош, но изостава от i5 доста при процесрнозависими игри и то с видеокарти от среден клас. А нали искаш да получиш 50 fps? Ще ги получиш, но повярвай ми, много по-добре е д аполучиш 70-80 fps,  след което да включиш вертикална синхронизация. А и гледам не си се хвърлил на многото детайли. Предполагам поне искаш гладка картина. А с намалени детайли, процесора оказва много повече влияние, дори в комбинация с евтини видеокарти. Така той ще те ограничава. Затова ти препоръчвам да бягаш далече от i3. Да, ще даде едно 50-60 fps  при процесорнозависими игри, но толкова. За мен това не е никак достатъчно. 

ПП: А и виж видеокартата - GTX650TiBoost.  Тя съшо дава своя дял в кадрите, но с един i5  би дала при та игра много повече кадри. И не гледай тия клипчета. Аз мога на момента да ти снимам игра с 25 fps  и няма да разбереш, че я играя с толкова на клипа :)

ПП2: А прочете ли инфото под клипа, който си дал? 30 fps  без FRAPS  и 25 fps  с FRAPS. А аз точно това исках да ти снимам. Е, хората са го направили вместо мен и ти си се заблудил. С i5  и тая карта ще имаш поне едно 40-45 fps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.